Мини роза

Публикувай отговор
Аватар
darina1960
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1696
Регистриран на: Яну 31, '13, 17:17
Дал благодарност: 284 пъти
Получил благодарност: 233 пъти

Re: Мини роза

Мнение от darina1960 »

valichka, казвам ти моето мнение и това което направих аз.
Преди 3-4 години и аз се заимах с такива минита и още не знаех за съществуването на този форум. Стори ми се, че 4 коренчета са много да ги засадя на едно място и така ги разпарчетосах и ги подредих в редичка по на 20-30 см. Имах бяла, жълта, червена и розова. Голяма грешка!!! От 16 коренчета останаха само 6. Вече може да са и по-малко. Изгоряха от силното слънце. Не можеха да отворят малките пъпчици. Всичките бяха с различна височина и различна форма на цвета. Много съжалих. Имаше и един закъснял подарък - пак такова мини розе от Кауфланд. Розовко! Само го дръпнах от саксийката и го засадих /без да го разделям/ до една млада овошка. Сега ще му е трето лято. Само да знаеш какво кипро храстче направи и не е спирало да цъфти.
Моят съвет е - не ги разделяй. И ги сложи на 50-60 см разстояние. Ако искаш да са ти в редица :daaa:
GIOIA(Джоя)

Re: Мини роза

Мнение от GIOIA(Джоя) »

Аз пък ги деля и ги садя на 20тина см.в групичка.Някои си останаха мини,други си станаха по 1-1.20 рози.
Имах 15 тина саксийки ,от тях 4-5 коренчета да са изсъхнали,другите си цъфтят.
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31689
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 1031 пъти
Получил благодарност: 2427 пъти

Re: Мини роза

Мнение от Мария Николова »

Не е задължително да съм розарка, за да отбележа, както за всяко растение, значението на: проветряването, т.е. циркулацията на въздуха; огряването от слънцето и на последно място, разпределянето на храната от почвата.
Продават ги по 3-4 в саксия, за да освободят бързо площи за следващата партида мини рози. ;)
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
venetka70
Кафе машина
Мнения: 3610
Регистриран на: Май 21, '15, 12:17
Местоположение: Белица, Силистра / Пловдив /Момчиловци / Чирчик, Узбекистан и накъдето ме отвее вятъра
Дал благодарност: 23 пъти
Получил благодарност: 36 пъти

Re: Мини роза

Мнение от venetka70 »

valichka написа:Отправям директно въпроси към притежателките на минита в градината! Става въпрос за кауфландските, които вероятно са Кордани. :tzvetoman:
От прочетеното в темата разбирам, че може да се делят коренчетата, а може и направо четирите да се засадят. И все пак ако има някой садил и по двата начина, моля да сподели как изглеждат като храстче по-добре ?! Заедно или разделени?! :?: Ей така от естетическа гледна точка! :liubov2:
Заимах се със 7 саксийки по празниците и ще садя при първа възможност. Мисля да ги бода направо по 4 както са си. Но на какво разстояние се чудя?! И дали боледуват повече като са 4 коренчета в една дупка-разни петна и брашна?! :svekurva:
Благодаря ви предварително! :tzvetentze:
Миналата година ми подариха колегите мини роза в саксийка. Не съм броила коренчетата вътре, но със сигурност са повече от четири.
След около седмица в чудене какво да я правя прехвърлих всичко, без да разделям в градината. Не съм предполагала, че може да се получи нещо. Стана прекрасно храстче, богато някакси- като топка.
Колкото високо, толкова и широко. С невероятни тъмно зелени листа и задържащи се много дълго цветове. Цъфтя до късна есен.
Не знаех есента какво трябва да го правя, затова реших природата да реши вместо мен и го оставих да презимува както и другите рози.
Тъй като клончетата са тънки преди месец изрязах само връхчетата с по 5-6 сантиметра навсякъде. В момента изглежда прекрасно, изкарало е навсякъде листенца и е много кипра. Утре ще направя снимки и ще кача да видиш.
Мисля си, че ако разделиш коренчетата ще изглежда леко хилаво, а така накуп се получава добре. Ще потърся снимки и от миналата година когато цъфтеше.
Flowerlover
Иногда вовремя сделанные шаги меняют походку всей жизни!!
Аватар
venetka70
Кафе машина
Мнения: 3610
Регистриран на: Май 21, '15, 12:17
Местоположение: Белица, Силистра / Пловдив /Момчиловци / Чирчик, Узбекистан и накъдето ме отвее вятъра
Дал благодарност: 23 пъти
Получил благодарност: 36 пъти

Re: Мини роза

Мнение от venetka70 »

Изображение
Това е от миналата година. Не съм добър фотограф и все са ми размазани изображенията, ама това е.
Flowerlover
Иногда вовремя сделанные шаги меняют походку всей жизни!!
Аватар
valichka
Кафе с мляко
Мнения: 232
Регистриран на: Сеп 8, '13, 13:48

Re: Мини роза

Мнение от valichka »

Момичета, благодаря за съветите! :tzvetentze:

Даринка, Венетка, точно на такъв отговор се надявах и молех. Да ги бодна заедно и да стане топка/туфа, а лакомото ми око да се радва на четворен цъфтеж!!! :ieeemyzh: :ieeemyzh: :ieeemyzh: Опитът си е опит, а споделен е злато! Ще направя бордюр. Ще показвам снимки, живот и здраве през лятото! :stiskam: :stiskam: :stiskam:
Аватар
valichka
Кафе с мляко
Мнения: 232
Регистриран на: Сеп 8, '13, 13:48

Re: Мини роза

Мнение от valichka »

Набързо ми цъфнаха минитата в градинката. :ieeemyzh: Светивалентиновски и осмомартенски подаръчета. :ieeee: Днес ги засадих като по учебник - пръст, пясък и оборска тор. :angelche:
Вероятно е редно да отрежа цветовете, но сърце не ми дава... :idea1:


Изображение
mari_ata
Kафенце
Мнения: 18
Регистриран на: Ное 26, '15, 18:37

Re: Мини роза

Мнение от mari_ata »

Здравейте! Нова съм тук и имам нужда от помощ и съвет. Миналата гофина ми подариха малка засадена в саксийка розичка с няколко листенца, без цвят или пъпки. Започнах да си я поливам, но скоро листенцата окапаха и вече от доста време е една суха, гола пръчка, без признаци на живот. Продължавам да я поливам, ама...Като изчетох всичко из форума разбирам, че вероятно не е трябвало да я прибирам зимата от балкона /не е остъклен/, Дали съм я уморила и има ли някакъв шанс да се оправи? Моля ви за съвет! :)
Аватар
valichka
Кафе с мляко
Мнения: 232
Регистриран на: Сеп 8, '13, 13:48

Re: Мини роза

Мнение от valichka »

mari_ata написа:Здравейте! Нова съм тук и имам нужда от помощ и съвет. Миналата гофина ми подариха малка засадена в саксийка розичка с няколко листенца, без цвят или пъпки. Започнах да си я поливам, но скоро листенцата окапаха и вече от доста време е една суха, гола пръчка, без признаци на живот. Продължавам да я поливам, ама...Като изчетох всичко из форума разбирам, че вероятно не е трябвало да я прибирам зимата от балкона /не е остъклен/, Дали съм я уморила и има ли някакъв шанс да се оправи? Моля ви за съвет! :)
Щом е суха, гола пръчка вероятно се е споминала... Режи смело и ако няма зеленко и свежо, значи е за изхвърляне...
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Мини роза

Мнение от calico »

Валичка, това са сигурно Кордани. Гледай си ги, не ги режи. те би трябвало да са 4 вкоренени редника в една саксийка. При мен
станаха на третия сезон около 70 см, ето ги тук миналата година- розови червени жълти, а бяха точно като твоите нюнюта.
Изображение
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Публикувай отговор

Обратно към “Рози”