Цветята през отпуската

Аватар
danielka_y
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1481
Регистриран на: Апр 4, '10, 21:36

Re: Цветята през отпуската

Мнение от danielka_y »

Дамски чорап - за предпочитане от чоропогащник, режиш дългата част, като единия край слагаш дълбоко в саксията с пръстта а другия в съд за вода - така чорапа стои постоянно влажен и навлажнява пръстта равномерно.
Това не го казвам от личен опит, казвали са ми го, не ми се е налагало до сега да използвам подобни методи.
Струва ми се логично :hmmm:
Изображение
Аватар
evita
Кафе машина
Мнения: 3312
Регистриран на: Ное 23, '09, 19:20

Re: Цветята през отпуската

Мнение от evita »

Тити,миналата година и аз бях в същото положение ,но намерих решението.Хибискусите ги наредих в голями легени,напълних ги до половината с вода и ги оставих на шарена сянка.Върнах се след седмица,бяха свежарки,нито едно засушена или загнило растение нямах.
Успех :daaa: !
Аватар
verji
Кафе машина
Мнения: 3343
Регистриран на: Дек 2, '09, 14:40
Местоположение: Плевен

Re: Цветята през отпуската

Мнение от verji »

моя личен опит е свързан с поставянето на саксиите в леген с вода ,но голямото хиби го напоявам чрез метода на чорапа.Най ми допада а и е много удачен. При мен проблем се явява с оросяването на орхидеите. ... :P
Аватар
Titi
Чист кофеин
Мнения: 7181
Регистриран на: Ное 25, '09, 10:51
Местоположение: София

Re: Цветята през отпуската

Мнение от Titi »

С голям зор намерих поливач за тази ми отпуска, но не пречи да си продължим темата с идеи и най-вече личен опит, защото всеки изпада в един момент в такива затруднения. Ако не бях намерила човек, щях да използвам метода - накиснати в легени с вода. А сандъците със сакъзчета просто щях да оставя неполивани, мисля, че за седмица няма кой знае какво да им стане.
Приключенията на Тити дългото чорапче http://titidulgotochorapche.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
mucunka
Кафе машина
Мнения: 3128
Регистриран на: Ное 29, '09, 18:57
Местоположение: София,Световрачене
Дал благодарност: 19 пъти
Получил благодарност: 33 пъти

Re: Цветята през отпуската

Мнение от mucunka »

Снощи засаждах бебета сентполии по метода на Светик с фитил от чорапогащи.Останах изумена какво количество вода поеха чрез този фитил.Действа безотказно.Няма ли ме дълго у дома-ще действам така.
АКО ИСКАШ ДА СЕ ПОЧУВСТВАШ БОГАТ,ПРОСТО ПРЕБРОЙ ВСИЧКИТЕ СВОИ НЕЩА,КОИТО НЕ СИ КУПИЛ С ПАРИ.
http://mucun72.snimka.bg/daily/dostignata-mechta.752721
моите цветя
моите гоблени
Аватар
Titi
Чист кофеин
Мнения: 7181
Регистриран на: Ное 25, '09, 10:51
Местоположение: София

Re: Цветята през отпуската

Мнение от Titi »

mucunka написа:Снощи засаждах бебета сентполии по метода на Светик с фитил от чорапогащи.Останах изумена какво количество вода поеха чрез този фитил.Действа безотказно.Няма ли ме дълго у дома-ще действам така.
Дай някоя снимчица :dovolen:
Приключенията на Тити дългото чорапче http://titidulgotochorapche.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Росица
Виенско кафе
Мнения: 314
Регистриран на: Дек 13, '09, 10:31

Re: Цветята през отпуската

Мнение от Росица »

mucunka написа:Снощи засаждах бебета сентполии по метода на Светик с фитил от чорапогащи.
Кой е метода?
Аватар
ravik
Кафе машина
Мнения: 4636
Регистриран на: Ное 23, '09, 16:09
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Цветята през отпуската

Мнение от ravik »

Titi написа:Равик беше показвала метода за саксии в пълни с легени вода. Мисля този метод да ползвам, видях и от линка на leti_at, че се коментира. Но се чудя в къщи ли да сложа легените и цветята, или да останат на терасата. В къщи ще е затворено и задушно. Имам и вариант да ги сложа в банята и да отворя големия прозорец, че да влиза въздух. Но адски се страхувам да не изгният така седейки повече от седмица във вода.
Аз съм оставяла така за по две седмици два-три пъти. Щорите също бяха спуснати, така че в помещението реално е полу-тъмно, но пък периодите обикновено са през лятото с 35-40 градусови температури и южна стая. Обикновено като се прибера, цялата вода е изпита и хибискусите са или още влажни или точно за поливане, но в перфектно състояние. Правело ми е впечатление, че дори изглеждат по-добре, отколкото когато съм си в къщи, така че може би аз засушавам прекалено. Първият път когато това накисване се наложи, мен ме нямаше и Милото беше звънял на майка ми да пита какво да прави с цветята за двете седмици, когато и него няма да го има. Беше успял да накисне нолината доста добре, но за мандарината беше преценил, че няма повече място в легените. :D Та тогава нолината беше оцеляла и беше перфектна, макар и киснала две седмици обилно във вода, но мандарината беше абсолютно изсъхнала. :dovolen: Така че този метод явно работи дори и за сукуленти. :lol: За сандъчетата, според мен ако можеш да ги накиснеш, го направи. Те са навън и първи ще пресъхнат. Все пак внимавай и с времето де - сега например е хладно и аз лично бих рискувала да оставя по-скоро без вода за няколко дни, отколкото да накисна. Но за по-дълъг период от време, май е по-добре да се накисне, дори и на хладно ...
Недей спа! Отивай на SPA!
Цветята ми: http://community.webshots.com/user/ravique
Аватар
mucunka
Кафе машина
Мнения: 3128
Регистриран на: Ное 29, '09, 18:57
Местоположение: София,Световрачене
Дал благодарност: 19 пъти
Получил благодарност: 33 пъти

Re: Цветята през отпуската

Мнение от mucunka »

Titi написа:
mucunka написа:Снощи засаждах бебета сентполии по метода на Светик с фитил от чорапогащи.Останах изумена какво количество вода поеха чрез този фитил.Действа безотказно.Няма ли ме дълго у дома-ще действам така.
Дай някоя снимчица :dovolen:
Изображение
АКО ИСКАШ ДА СЕ ПОЧУВСТВАШ БОГАТ,ПРОСТО ПРЕБРОЙ ВСИЧКИТЕ СВОИ НЕЩА,КОИТО НЕ СИ КУПИЛ С ПАРИ.
http://mucun72.snimka.bg/daily/dostignata-mechta.752721
моите цветя
моите гоблени
Ламята Спаска
Виенско кафе
Мнения: 444
Регистриран на: Фев 14, '10, 16:58
Местоположение: София- гулемото село

Re: Цветята през отпуската

Мнение от Ламята Спаска »

Нещо такова ли трябва да изглежда? :hmmm:
http://sdelay-sam.su/avtomaticheskii-po ... h-rastenii" onclick="window.open(this.href);return false;
Публикувай отговор

Обратно към “Други цветарски теми”