Роза - търси се сорт

Публикувай отговор
rosi-m
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1986
Регистриран на: Ное 19, '14, 19:54

Re: Роза - търси се сорт

Мнение от rosi-m »

Lilly написа:Изображение

някой сеща ли се каква е тая роза - освен че ми е любимка, изключително трайни цветове и здраво растение, име дали ще се сети някой :hmmm:
не прилича на нищо от тия, дето съм купувала
цъфти цяло лято и есен
висока е към 100 см
Тази роза не е ли Red Fairy
http://www.rosebook.ru/roses/polyantha/red-fairy/" onclick="window.open(this.href);return false;
Lilly
Чист кофеин
Мнения: 5083
Регистриран на: Сеп 2, '16, 09:50
Дал благодарност: 306 пъти
Получил благодарност: 1392 пъти

Re: Роза - търси се сорт

Мнение от Lilly »

Май е тя :hmmm:
много прилича , коментарите - също
цветовете се задържат със седмици, цъфти до есента, не боледува, а бе - много я харесвам ..с тоя искрящ червен цвят :ssun:
погледнах си фактурата - купувала съм FAIRY QUEEN и FAIRY KING .
Явно някакво FAIRY съм получила, ама не това , което съм заръчала :D
Благодаря, Роси
rosi-m
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1986
Регистриран на: Ное 19, '14, 19:54

Re: Роза - търси се сорт

Мнение от rosi-m »

Ето я моята дълго държи цвета със седмици много е хубава
Изображение
Изображение
Аватар
liubami
Кафевар/ка/
Мнения: 789
Регистриран на: Яну 11, '13, 13:08
Местоположение: софия

Re: Роза - търси се сорт

Мнение от liubami »

Изображение
Привет,вчера си купих тази изтормозена розичка,на контрйнера пише-роза,храстовидна,Нановски.
Има силен,прекрасен аромат.Някой разпознава ли я?
https://flickr.com/photos/147607694@N05 ... 9499790383" onclick="window.open(this.href);return false;
Lilly
Чист кофеин
Мнения: 5083
Регистриран на: Сеп 2, '16, 09:50
Дал благодарност: 306 пъти
Получил благодарност: 1392 пъти

Re: Роза - търси се сорт

Мнение от Lilly »

ABSOLUTELY FABULOUS (JULIA CHILD)

моля за мнение - искам да си поръчам ето тази роза
в момента в моята градина все едно някой е минал с горелка - всичко е изгоряло и петнясало
и на тоя фон - Джулия изглежда невероятно - много красив симетричен компактен храст, лъскави листа, цъфти, нищо не я яде, няма едно петънце или засъхнало листо
От предишните поръчки една част ще извадя, за да не ми вадят очите и искам да ги заменя с Джулия и GOLDELSE / тя също изглежда супер, като изключим , че нещо й яде пъпките/
Въпрос - наистина ли тия две рози са толкова изключителни или е някаква случайност при мен в тоя сезон?
apis
Баш кафе майстор
Мнения: 2323
Регистриран на: Мар 1, '13, 23:41

Re: Роза - търси се сорт

Мнение от apis »

Lilly , може би има доста изключителни рози,които не са дошли и харесали твоята градина.
Или ти искаш всички да са ти напълно еднакви ? Или всички да са жълти ? Или просто да са в една гама ?
Lilly
Чист кофеин
Мнения: 5083
Регистриран на: Сеп 2, '16, 09:50
Дал благодарност: 306 пъти
Получил благодарност: 1392 пъти

Re: Роза - търси се сорт

Мнение от Lilly »

apis написа:Lilly , може би има доста изключителни рози,които не са дошли и харесали твоята градина.
Или ти искаш всички да са ти напълно еднакви ? Или всички да са жълти ? Или просто да са в една гама ?
основно изискване - да са хубави здрави храсти 60-80 см
слънчевата част на градината е един скат , който е огрян от слънце от изгрев до залез
закътано е , малко в ниско, няма полъх на ветрец
абсолютна отрова откъм жега и суша
и розите - торени, пръскани, окопавани, поливани - са с изсъхнали листа, петнясали, акарясали, изгорели цветове...
и логичният въпрос е - какво правя всъщност и какъв смисъл има в цялата тая хамалогия :snif:
А Джулия в момента изглежда изключително - и ако има гаранция , че ще дойде същото растение, ще заменя с нея всички тия, които ми вадят очите
Въпросът ми беше свързан с едни мнения, които съм прочела във форума, че различните подложки дават много големи отклонения в сортовете
Та аз питам дали при мен това не е просто щастливо стечение на обстоятелства.
Нямам проблем с това , че ще имам 20 рози от един вид, стига растенията да са красиви. Ааа, за цвят ще си поръчам CELEBRATION TIME (CINCO DE MAYO) - и тя е горе-долу добре.
Не искам да експериментирам повече
Deleted User 1445

Re: Роза - търси се сорт

Мнение от Deleted User 1445 »

Лили, за Джулия чайлд мога да потвърдя това, което си написала. Имам я вече 4 или 5 години :hmmm: една от малкото рози без болести и с цъфтеж, непрекъснат, не толкова обилен в жегите, но все пак цъфтеж. И Голделсе ми е от толкова време - има прекрасни сезони, има и болнави периоди, както е в момента. Но тази година е лоша за розите - поне при мен.
И аз съм набелязала някои кеки, само стоя и наблюдавам, кое болно, на кое не му пука, кое ще хваща пътя и кое остава :lol: Писна ми, пръскачката не ми слиза от гърба, отрових се :twisted:
Lilly
Чист кофеин
Мнения: 5083
Регистриран на: Сеп 2, '16, 09:50
Дал благодарност: 306 пъти
Получил благодарност: 1392 пъти

Re: Роза - търси се сорт

Мнение от Lilly »

Nini написа:Лили, за Джулия чайлд мога да потвърдя това, което си написала. Имам я вече 4 или 5 години :hmmm: една от малкото рози без болести и с цъфтеж, непрекъснат, не толкова обилен в жегите, но все пак цъфтеж. И Голделсе ми е от толкова време - има прекрасни сезони, има и болнави периоди, както е в момента. Но тази година е лоша за розите - поне при мен.
И аз съм набелязала някои кеки, само стоя и наблюдавам, кое болно, на кое не му пука, кое ще хваща пътя и кое остава :lol: Писна ми, пръскачката не ми слиза от гърба, отрових се :twisted:
:tzeluvka: :tzeluvka: :tzeluvka:
ти реши казуса - остава само Джулия на мястото на всички кеки
Аватар
zeleno
Наркоман
Мнения: 13748
Регистриран на: Ное 23, '10, 15:59
Дал благодарност: 227 пъти
Получил благодарност: 463 пъти

Re: Роза - търси се сорт

Мнение от zeleno »

май всички ни е стегнала шапката
аз съм направила списък с двайсетина , които ще вадя , и сега им търся дом / на лични
и ще ги вадя не защото не цъфтят , а защото заслужават по-добър живот от мястото което съм им отредила при мен
половината от тях са зад рози , които са по-високи , къде ми е бил акъла незнам
Лили , при мен без всякакви претенции цъфтят Жалитах и Петер , Лимончело-то , Сали
мини да ги видиш
Публикувай отговор

Обратно към “Рози”