Роза - търси се сорт

Публикувай отговор
libra
Наркоман
Мнения: 11642
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 90 пъти
Получил благодарност: 62 пъти

Re: Роза - търси се сорт

Мнение от libra »

Всъщност ,исках да коментираме черни петна,мъна,ръжда и там от каквото страдат розите:Може ли даден сорт да има едно и също поведение от Англия ,през Русия,Канада,САЩ и Австралия.Мисля,че тези"сколнности"не трябва да са меродавни за решението ни да имаме един или друг сорт.
isa
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1865
Регистриран на: Ное 29, '09, 12:03

Re: Роза - търси се сорт

Мнение от isa »

Наболял въпрос. Ами аз много се надявам това поведение да е присъщо за сорта, а не за географското положение. С тази цел си поръчах Остин рози. Моите след юли са в трагично състояние. Има много дъжд при мен и следващите от това черни петна и ръжда . Доколкото четох в нета, а и от вашите писания оставам с впечатление че устойчивостта на Остин розите към заболявания е точно толкова впечатлителна, колкото и красотата и уникалността на цветовете им. И ако грешно съм разбрала , май ще съжалявам за поръчката си. Плийз, успокойте ме, кажете че сортът е важният :mrgreen:
dal

Re: Роза - търси се сорт

Мнение от dal »

на манекенките не им търсим да са ядрени физици -т.е. или е супер красота за сметка на некое черно петно
или е яка като вол роза и устойчива , ама па нещо не е хептен на карета бяло ссъс синьо :D

разбира се , че с повечето остин нещата стоят по друг начин-и красиви и цъфтеливи и издръжливи като правило и гъсти и миризливи баш като за вкуса на всички нас :D
опитвала съм се да давам персонално инфо за тези за които имам от първа ръка и ги притежавам , и също от прочетеното в чужди форуми и сайтове да пиша , ама
не знам дали някой го чете , по скоро не го четете
пуснах и списък като ги разделих-безспорни от които всички са доволни поголовно , хубави с добри референции , спорни със забележки но пък модни , и неспоменавани често.
отделно модерни
отделно единично цъфтящи
отделно как да търсим в сайтовете и кво ли не- направо на мене си омръзнах
повече от това не знам какво да направя аз лично
снощи например четох за пат остин, че зор търпи студ над -25 градуса например , и за Jude the Obscure че има най жестокия аромат , харесван много , но пък почива между цъфтежите повечко , и т.н.

иса след дълго четене ти казвам-пръскай си със син камък след юли веднъж и август края и пей сърце :daaa:
isa
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1865
Регистриран на: Ное 29, '09, 12:03

Re: Роза - търси се сорт

Мнение от isa »

Мерси Дал, ще го запомня.Иначе аз лично те изчетох, направо наизуст те научих :hihihi:
dal

Re: Роза - търси се сорт

Мнение от dal »

isa написа:Мерси Дал, ще го запомня.Иначе аз лично те изчетох, направо наизуст те научих :hihihi:
знам , извинявам се , досадно е , ама кво да направя...сега ке влезе некой и ще пита пак същите неща и пак отначало ще папагалим , и така :tzvetentze:
Аватар
gyulcem
Кафе машина
Мнения: 3093
Регистриран на: Яну 14, '10, 09:53

Re: Роза - търси се сорт

Мнение от gyulcem »

Аз пъ трябва да набера съветите на ДАл и да ги сложа в папка , иначе все трябва да и досаждам с питанки. :oops:
http://gyulcem.snimka.bg/flowers/moite-cvetya.242466" onclick="window.open(this.href);return false;
dal

Re: Роза - търси се сорт

Мнение от dal »

gyulcem написа:Аз пъ трябва да набера съветите на ДАл и да ги сложа в папка , иначе все трябва да и досаждам с питанки. :oops:
ти си знаеш достатъчно , стигате сега , оценете споделеното от всеки , защото взаимно се учим :dovolen:
Аватар
gyulcem
Кафе машина
Мнения: 3093
Регистриран на: Яну 14, '10, 09:53

Re: Роза - търси се сорт

Мнение от gyulcem »

Isa ,може ли и аз да си поискам от тази роза резник , много е красива , разбирасе ако е останало нещо за рязане.
http://gyulcem.snimka.bg/flowers/moite-cvetya.242466" onclick="window.open(this.href);return false;
isa
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1865
Регистриран на: Ное 29, '09, 12:03

Re: Роза - търси се сорт

Мнение от isa »

Гюлсем, последна в списъка си. Надявам се че ще има за всички които поискаха до сега.Не е много малка. Понеделник ще ви кажа. Чак ме хваща яд че толкова пъти съм изрязвала и хвърляла тези резници.
Аватар
gyulcem
Кафе машина
Мнения: 3093
Регистриран на: Яну 14, '10, 09:53

Re: Роза - търси се сорт

Мнение от gyulcem »

Мерси :tzvetentze: .
http://gyulcem.snimka.bg/flowers/moite-cvetya.242466" onclick="window.open(this.href);return false;
Публикувай отговор

Обратно към “Рози”