Дейвид Остин и други английски рози

Публикувай отговор
dal

Re: Дейвид Остин и други английски рози

Мнение от dal »

Виола написа:Дал, всички са хубави, но Отело най-много ми харесва как се развива засега :liubov:
автентични цветове като багра и форма правят и традескант /не я поствам да не грозя страницата че е очукана от градушката/ , и кристофър марлоу-тази сутрин направо ме закова като го видях ; пък за такива мижави храсти на възраст и ръст са просто супер.... :liubov:
Аватар
Виола
Наркоман
Мнения: 10389
Регистриран на: Ное 27, '09, 09:13
Местоположение: Пловдив

Re: Дейвид Остин и други английски рози

Мнение от Виола »

Няма нищо, качи снимки да ги видим. Нали знаеш, че са ни слабост розите :lol:
dal

Re: Дейвид Остин и други английски рози

Мнение от dal »

ИзображениеDarcey Bussell
Изображение
напълно съответстваща на каталога , макар и първи цвят , сменя цвета при дъжд

ИзображениеWinchester Cathedral
за мен -изключителна роза , симетрична , трайни цветове , хубав вид на храста , лъскави листа

Изображение Charles Austin
типично за нея-оранжеви пъпки и разтворени цветове , колкото по отворен цвят толкова по към розово окраската....
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Дейвид Остин и други английски рози

Мнение от calico »

Дал, имаш ли поръчана тази роза- Falstaff ? Нещо много ми хвана окото- не е голям храст и е точно цвета който искам

Изображение
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
dal

Re: Дейвид Остин и други английски рози

Мнение от dal »

нямам я , тъй като бях поръчала Munsted wood /която не дойде/
можеш да я видиш горе на блу в снимките, според мен тя е най новата и най добрата май от тъмно червените му...
той има доста тъмно червени сортове и не е лошо да съпоставяш и да гледаш какъв по скоро ефект ти е нужен-шескпир 2000, Munsted wood, тес , ЛД Брайт , фалстаф , отело , ромео , дарси брюсел , традескант и още поне няколко-тази тема е за това-да пускаме и съпоставяме снимки;

стига ровихте в сайтовете лятото-съвет най другарски;

следете темите , отбелязвайте си , вижте си местото , направете си план кое къде да е , съчетайте си цветовете и хабитуса на храстите /няма как да го направите по картинките от нета , ще трябва да следите темите тук и то нашите рози и тази на остин и евентуално още теми за коментари. Постоянно циклите за руфелс рози , или за нам кви рози , мятате се като вода в бряг , изобщо не гледате кое какво и колко цъфти -виждате гюл и полудявате и за какво ли не-поръчката ще е октомври и ще дойдат ноември. До тогава всички ще изкарат сортовите листи и ще има всичко-есенните поръчки рози не са като пролетните.
Въпросът е какво да се поръчва . :tzvetentze:
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Дейвид Остин и други английски рози

Мнение от calico »

Съвършено си права. Първо мястото и плана. Вече почти знам какво искам и за какво има място.
Не знам какви са тия руфелс рози, ако са от тези дето приличат на разръфани от креп хартия, и без това не ги харесвам за да ги поръчвам.

мъча се да намеря един руски сайт за рози, на него имаше рисунък на формата на храста- дали е изправен, или с падащи клони, колко е висок, колко широк. трябва ми тази информация, ако някой се сеща за този сайт.
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
Tanet
Кафе машина
Мнения: 4787
Регистриран на: Яну 13, '10, 11:52
Местоположение: Севлиево 5-а зона
Дал благодарност: 2 пъти
Получил благодарност: 1 път

Re: Дейвид Остин и други английски рози

Мнение от Tanet »

Калико,този ли http://www.rosebook.ru/" onclick="window.open(this.href);return false;
"Истинските неща в живота, не са нещата"
[img]http://smileys.on-my-web.com/repository ... gonfly.gif[/img]

градинките на "утринния покой"
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Дейвид Остин и други английски рози

Мнение от calico »

дааа, мерси. Тук също има формата на храста, макар че визуално не беше тозно този сайта. Но тук има много информация, ето и за обрязването на английските рози

http://www.rosebook.ru/articles/obrezka ... jskih-roz/
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
dal

Re: Дейвид Остин и други английски рози

Мнение от dal »

чарлз остин-цветовете му траят по една седмица , но сменят цвета от медено към розово
Изображение
Изображение

абрахам дарби-определено нестабилни клонки , иначе цветовете не помръдват от дъжда , едни от най-красивите пъпки които съм виждала изобщо ; невероятно ухание
Изображение

Изображение

Graham Thomas -крехки клонки на края с пъпки , веднага надолу към калта при дъжд
Изображение

Ромео -стабилна работа , не го бърка дъжд ,изправен нагоре едър цвят страхотен аромат:
Изображение

William Shakespeare 2000- обещаващ , с много пъпки , изправен , стабилен , симетричен , ароматен
Изображение

Queen of Sweden -просто изключителна роза , мисля че ще е от хитовете на сезона :ieeee:
Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Рози”