Нестандартни и интересни идеи за "саксии"

Публикувай отговор
Аватар
Moria
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1505
Регистриран на: Ное 25, '09, 10:38

Re: Нестандартни и интересни идеи за "саксии"

Мнение от Moria »

Titi написа: Благодаря за идеята, отивам да търся из албумите си снимки по темата. :dovolen:
:lol:
Имаш, даже същата кощница снимана с цветя. :daaa: Аз затова се сетих за нея.
Изображение
Аватар
Titi
Чист кофеин
Мнения: 7181
Регистриран на: Ное 25, '09, 10:51
Местоположение: София

Re: Нестандартни и интересни идеи за "саксии"

Мнение от Titi »

Изображение

Стар изкривен пън може да приюти някоя и друга саксия
Изображение

Лейки, грънци, кошници - всичко влиза в употреба в градината ми.
Изображение

Изображение

Старото котле и сакъзчетата си подхождат чудесно
Изображение

От издълбани пънове, напълнени с почва и закачени с вериги, стават чудесни цветарници. Същите пънове могат да се сложат и на директно на земята.
Ето тук ги пълня с почва и садя цветята.
Изображение

Изображение

Изображение
Дървената вила с която се обръща сеното вече е само красив държач на кошницата с мушката
Изображение
Приключенията на Тити дългото чорапче http://titidulgotochorapche.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
danielka_y
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1481
Регистриран на: Апр 4, '10, 21:36

Re: Нестандартни и интересни идеи за "саксии"

Мнение от danielka_y »

Прекрасни идеи Тити :potekoha: Страхотно местенце си сътворила - същински РАЙ. Само едно въпросче, с какво издълбахте дънерите? Сама дали ще мога да се справя или ще ми трябва и робията на мъжо ми :hihihi:
Изображение
Аватар
Titi
Чист кофеин
Мнения: 7181
Регистриран на: Ное 25, '09, 10:51
Местоположение: София

Re: Нестандартни и интересни идеи за "саксии"

Мнение от Titi »

Даже и някакви неизвестни ръждясали "неща", захвърлени на бунището, могат да се превърнат в красиви висящи саксии. Необходимо им е само боядисване, ръждата е пробила дупки отдолу по естествен път :dovolen: , едно парче синджир и готово.
Изображение

Всичко старо и вече непотребно може да се впише отлично в интериора на градината
Изображение

То е ясно, че съм голям фен на кошниците. Събирам ги отвсякъде, вземала сам даже оставени до контейнерите :oops: За да се запази усещането за природа и в апартамента, няколко дървени трупчета могат да свършат чудесна работа
Изображение

Изображение

Изображение

Ами това е от мен. На терасата имам и един чайник, в който редовно садя нещо, но не намерих снимка в албумите си. :dovolen:
Приключенията на Тити дългото чорапче http://titidulgotochorapche.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Titi
Чист кофеин
Мнения: 7181
Регистриран на: Ное 25, '09, 10:51
Местоположение: София

Re: Нестандартни и интересни идеи за "саксии"

Мнение от Titi »

danielka_y написа:Прекрасни идеи Тити :potekoha: Страхотно местенце си сътворила - същински РАЙ. Само едно въпросче, с какво издълбахте дънерите? Сама дали ще мога да се справя или ще ми трябва и робията на мъжо ми :hihihi:
Благодаря, за хубавите думи :dovolen:
Мъжка ръка си трябва за издълбаването. Прави се с резачка - моторен трион. Нарязва се дървото на "вафлички", после с длето и чук се издълбава и оформя.
Последно промяна от Titi на Май 20, '10, 15:12, променено общо 1 път.
Приключенията на Тити дългото чорапче http://titidulgotochorapche.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Titi
Чист кофеин
Мнения: 7181
Регистриран на: Ное 25, '09, 10:51
Местоположение: София

Re: Нестандартни и интересни идеи за "саксии"

Мнение от Titi »

И без малко да забравя най-любимото ми "поставка за саксии" в градината - старата каручка. Ако вече няма кой да я тегли, по-добре й дайте нов живот по този начин
Изображение

Изображение
Приключенията на Тити дългото чорапче http://titidulgotochorapche.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Виола
Наркоман
Мнения: 10389
Регистриран на: Ное 27, '09, 09:13
Местоположение: Пловдив

Re: Нестандартни и интересни идеи за "саксии"

Мнение от Виола »

Тити, страхотна поставка за цветя :daaa:
Аватар
Titi
Чист кофеин
Мнения: 7181
Регистриран на: Ное 25, '09, 10:51
Местоположение: София

Re: Нестандартни и интересни идеи за "саксии"

Мнение от Titi »

Виола написа:Тити, страхотна поставка за цветя :daaa:
Благодаря :tzeluvka:
Приключенията на Тити дългото чорапче http://titidulgotochorapche.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
danielka_y
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1481
Регистриран на: Апр 4, '10, 21:36

Re: Нестандартни и интересни идеи за "саксии"

Мнение от danielka_y »

Тити прекрасна тема си направила :tzeluvka: Толкова много вехтории имам под сушината и най-вече на дръвника, добре че зимата отмина и не можахме да ги унищожим :D Тия дни се заемам със старата мебелировка да я направя нова градинска мебел :hihihi: :hihihi: :hihihi:
Изображение
Аватар
evita
Кафе машина
Мнения: 3312
Регистриран на: Ное 23, '09, 19:20

Re: Нестандартни и интересни идеи за "саксии"

Мнение от evita »

Тити,страхотна тема :nod: !
Но на мен най-ми хареса плевенската градина,от нея лъха много уют и очарование.Браво :tzvetentze:
Публикувай отговор

Обратно към “Други цветарски теми”