Рози и клематиси

Аватар
Blue sky
Чист кофеин
Мнения: 5707
Регистриран на: Ное 23, '09, 15:35

Re: Рози и клематиси

Мнение от Blue sky »

първата снимка не е фотошопирана, а е част от аранжирано изложение за цветя - затова така изглежда :nod:
He who plants a garden, plants happiness
Аватар
Виола
Наркоман
Мнения: 10389
Регистриран на: Ное 27, '09, 09:13
Местоположение: Пловдив

Re: Рози и клематиси

Мнение от Виола »

Моите клематиси са точно с рози съчетани. Ред рози и отпред клематиси. Когато клематисите прецъфтят, започват да цъфтят розите. И не става кич, защото не е едновременен цъфтежа :nod: . Ето 2 снимки
Изображение
Изображение
dal

Re: Рози и клематиси

Мнение от dal »

как така прецъфтяват клематисите , че те повечето цъфтят до есента , розите също ;
на всичкото отгоре правят туфи и двете , и двете се подстригват , и двете искат слънце а взаимно си сенчат и се издължават
аз на групи си представям че може да се получи
обаче в редове поне за мен е изключено дори като експеримент и да си го помисля ; да редувам да , да садя едно до друго през 30 ссм че да се осукват-тц;
иначе и моите рози и клематиси са в редове /в момента/ то няма как да е иначе при 80 рози и 30 клематиса

ама ...добре де , обясни ми тази джунгла от къде я гледаш и как я виждаш като цъфти , като отидеш до нея ли?!
никого не искам да засегна нито да обидя , обясни ми
ми не разбирам , или не го умея , или ми е анти -не знам кое точно , това е
Аватар
Виола
Наркоман
Мнения: 10389
Регистриран на: Ное 27, '09, 09:13
Местоположение: Пловдив

Re: Рози и клематиси

Мнение от Виола »

Дал, възможно е. Например моят двор е правоъгълен и има пътека по средата, не е много широк. Има и друга пътека, която минава покрай градината. Така че си ги гледам от всички страни :D Розите напролет ги режа по-ниско и така има място под слънцето за всички. Клематисите не ги подстригвам постоянно, а веднъж или 2 пъти годишно. Моите не цъфтят цяло лято, може би защото или не им отделям достатъчно внимание, или защото са ранно цъфтящи :hmmm:
Аватар
Blue sky
Чист кофеин
Мнения: 5707
Регистриран на: Ное 23, '09, 15:35

Re: Рози и клематиси

Мнение от Blue sky »

Рози и клематиси заедно е абсолютната класика в жанра :hihihi:

първо книгата на клематис гуруто John Howells

Изображение

http://www.howellsonclematis.co.uk/Page ... 0Clem.html" onclick="window.open(this.href);return false; - това му е сайта, според него се групират по 5 основни принципа

- преди цъфтежа на розата
- след цъфтежа на розата
- едновременно
- под розата
- близо до розата

и малко примери

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

и две различни комбинации

клематис и рододендрон

Изображение

клематис и хелениум

Изображение

http://forums2.gardenweb.com/forums/loa ... 97401.html" onclick="window.open(this.href);return false;
He who plants a garden, plants happiness
Аватар
loramum
Виенско кафе
Мнения: 311
Регистриран на: Апр 26, '10, 23:57
Местоположение: Ловеч

Re: Рози и клематиси

Мнение от loramum »

На мен също комбинацията ми харесва, макар, че смятам да не ги слагам много близо едни до други, за да не си пречат. По точно мога да направя арка от климатиси с рози отдолу или комбинация по средата клематис достигащ 3 метра да се увива около пирамидална мрежа и около него рози.
Neptune
Кафевар/ка/
Мнения: 944
Регистриран на: Яну 12, '10, 18:06
Местоположение: София

Re: Рози и клематиси

Мнение от Neptune »

Пуснах линк към албумите на Dave Boyd в новата тема - албуми с клематиси, но реших че тук е най-подходящо.
В своята градинка, някъде из Монтана, САЩ, Дейв и приятелката му Даби отглеждат стотици рози и клематиси заедно
http://65.18.154.219/digger.com/gallery/albums.php" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Рози и клематиси

Мнение от calico »

Нептун, много много ти благодаря за този линк. Тези снимки ме успокоиха, че имам още място и че мога да засаждам още неща между вече засадените.
Това е, което в крайна сметка искам да получа и при мен, макар и на едно много по-малко място. Харесвам тази цветна фиеста.
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
Виола
Наркоман
Мнения: 10389
Регистриран на: Ное 27, '09, 09:13
Местоположение: Пловдив

Re: Рози и клематиси

Мнение от Виола »

Нептуне, страхотни линкове! Тези дни се нагледах на рози и клематиси :D :daaa:
Ето и една комбинацийка от моята градинка
Изображение
Аватар
Titi
Чист кофеин
Мнения: 7181
Регистриран на: Ное 25, '09, 10:51
Местоположение: София

Re: Рози и клематиси

Мнение от Titi »

Преди повече от 5 години засадих бял трендафил и клематис Джипси куинс заедно. Клематиса стана огромен, розата не цъфна нито веднъж през тези години. В началото на май видях, че е направила много пъпки и се израдвах. Ама съм избързала да се радвам, вижте как цъфти
Изображение
Това бялото, невзрачното, дето според мен на 100% си е чиста шипка, трябваше да бъде бял трендафил :evil:
Приключенията на Тити дългото чорапче http://titidulgotochorapche.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Публикувай отговор

Обратно към “Рози”