Рози и клематиси

Аватар
Blue sky
Чист кофеин
Мнения: 5707
Регистриран на: Ное 23, '09, 15:35

Re: Рози и клематиси

Мнение от Blue sky »

Шипка не е - лисата са като на роза, пък и цвеътт е прекалено едър за шипка :nod: Освен това, така са българските произовдители, освен това не виждам защо се оплакваш - бяла си искала - бяла е, роза си купила - роза е, трендафил са ти казали - е очевидно не е чаен хибрид - имаш съвпадение поне по три показателя :lol: :lol: :lol: това разбира се е горчива шега, на гърба на всички ни като покупатели и относно българските производители, да чакаш 5 години, за нищо :twisted: . Според мен, махни го тоз трендафил и си вземи истинска, хубава бяла роза,комбинацията няма начин да не е страхотна. най-добре Уинчестърсакат катедрала, наесен, от Бритрозако :nod:
He who plants a garden, plants happiness
Аватар
Titi
Чист кофеин
Мнения: 7181
Регистриран на: Ное 25, '09, 10:51
Местоположение: София

Re: Рози и клематиси

Мнение от Titi »

Няма начин да се махне, засадени са с клематиса корен в корен, това са пет години растеж и оплитане. И не е едър цвета, точно колкото на шипката е, ходих да гледам една шипка специално. Разликата е единствено, че моята е чисто бяла, а шипката розовее. Абе дето вика мъжа ми - поне красива зеленина прави, ще си седи там и ще си налагам да не се ядосвам
Приключенията на Тити дългото чорапче http://titidulgotochorapche.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
dal

Re: Рози и клематиси

Мнение от dal »

Titi написа:Няма начин да се махне, засадени са с клематиса корен в корен, това са пет години растеж и оплитане. И не е едър цвета, точно колкото на шипката е, ходих да гледам една шипка специално. Разликата е единствено, че моята е чисто бяла, а шипката розовее. Абе дето вика мъжа ми - поне красива зеленина прави, ще си седи там и ще си налагам да не се ядосвам
нещо за да се оправи трябва да се развали , режеш клематиса есента без значение коя група е на 1 метър , привързваш стъблата на китка да не ти пречат и ги отместваш настрана , ловиш правата лопата и ресто на "розата" , аз ти купувам уичестер катедрал или пени лейн , садиш и се кефиш още от първата година на розата /тези двете/ и се чудиш на акъла си как така си смятала че няма начин ;
впрочем, независимо от дивите възторзи тук по мишмашите роза+клематис връз нея , съветвам те да дадеш шанс и на двете растения като оставиш поне 60 см между дупките , па оплитането няма проблем , не можеш му попречи ако го искаш :liubov:
penny lane ,GipsyQueen , и няма нужда едното да души другото, а второто да го боде ,включително и теб;
и накрая всяка такава комбинация извън фотошопа има запуснат вид и то не е случайно-бодлите и фитилите на клематиса затрудняват розата да диша , ти да махаш прецъфтелите , клематиса да се разгърне и да получи слънце и т.н.
ИзображениеИзображение
Аватар
Виола
Наркоман
Мнения: 10389
Регистриран на: Ное 27, '09, 09:13
Местоположение: Пловдив

Re: Рози и клематиси

Мнение от Виола »

Точно така, Дал. И между моите рози и клематиси има разстояние, горе-долу толкова, колкото казваш. Тъй като клематиса е нежна лиана, накъдето го насочиш - натам расте :nod: :daaa:
Аватар
Titi
Чист кофеин
Мнения: 7181
Регистриран на: Ное 25, '09, 10:51
Местоположение: София

Re: Рози и клематиси

Мнение от Titi »

dal написа: нещо за да се оправи трябва да се развали , режеш клематиса есента без значение коя група е на 1 метър , привързваш стъблата на китка да не ти пречат и ги отместваш настрана , ловиш правата лопата и ресто на "розата" , аз ти купувам уичестер катедрал или пени лейн , садиш и се кефиш още от първата година на розата /тези двете/ и се чудиш на акъла си как така си смятала че няма начин ......
"Аз май започвам да се навивам за "Амбасадор" - на мъжа ми любимата реплика от "Оркестър без име" :D
Притеснението ми в изваждането на розата и в посаждане на друга е единствено в това, че корените им са се оплели. Наистина съм ги садила две стъбла едно до друго, да ми се чуди човек на акъла, ама е факт.
Ето снимка от 2006 г., сигурно са на година.
Изображение
Следващата година - 2007, ето тук се вижда що съм ги нагъчкала двете едно върху друго, щото мъжете са ми отпуснали само и единствено това местенце от скъпоценната си трева, всяко копване в тревата ми носеше проблеми и викове. Чак след няколко години когато клематисите пораснаха и станаха красиви, те разбраха за какво иде реч и ме оставиха да правя каквото реша. Но и сега се боря за всяка педя местенце в тревата.
Изображение
Ето вече през 2008 г. - отпред и отдолу е розата, нагоре клематиса.
Изображение
Та как да направя така, че да извадя тази роза без да увредя клематиса, вече е голям и красив, ще си умра от яд, ако го съсипя.
Приключенията на Тити дългото чорапче http://titidulgotochorapche.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
dal

Re: Рози и клематиси

Мнение от dal »

изкопайи двете , внимателно ги раздели и върни клематиса в дупката , аз не виждам друг начин-есента това , тука спецовете по клематиси ще кажат какво и как но според мен трябва да се ореже поне на метър да не кажа две педи ....
и какво значи ще го съсипеш , ми тй корените щом са там клематисът просто избива , какво толкова? айде па гледай див гюл че да крепи джипсито :hihihi:
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Рози и клематиси

Мнение от calico »

Тити, що не изрежеш розата до дъно и да й сложиш други калеми, от други рози? Пробвай, или ще я умориш, или ще стане, или ще остане същото- и в трите случая нищо не губиш
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
Titi
Чист кофеин
Мнения: 7181
Регистриран на: Ное 25, '09, 10:51
Местоположение: София

Re: Рози и клематиси

Мнение от Titi »

Ще взема и от двете ви по малко акъл. Наесен ще орежа клематиса на метър височина както Дал казва, после ще следвам съвета на Калико - комшийка има на улицата прекрасна слънчево жълта, отдавна й се възхищавам. Ще пробвам от нея да прихвана. Ще си подхожда синьо и жълто.
Много съм ви благодарна за съветите и търпението :tzeluvka:
Приключенията на Тити дългото чорапче http://titidulgotochorapche.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
dal

Re: Рози и клематиси

Мнение от dal »

Titi написа:Ще взема и от двете ви по малко акъл. Наесен ще орежа клематиса на метър височина както Дал казва, после ще следвам съвета на Калико - комшийка има на улицата прекрасна слънчево жълта, отдавна й се възхищавам. Ще пробвам от нея да прихвана. Ще си подхожда синьо и жълто.
Много съм ви благодарна за съветите и търпението :tzeluvka:
добре де , ще ти купя жълта роза , или пет сезона губиш в шипка и още три с присадка и накрая присадката отишла на райната си и ти пак в ситуация?!
па и мъжете , ако ги смаеш с хубава роза по-скоро-ще отпуснат още тревица :liubov: :lol:
Аватар
Titi
Чист кофеин
Мнения: 7181
Регистриран на: Ное 25, '09, 10:51
Местоположение: София

Re: Рози и клематиси

Мнение от Titi »

dal написа: добре де , ще ти купя жълта роза , или пет сезона губиш в шипка и още три с присадка и накрая присадката отишла на райната си и ти пак в ситуация?!
па и мъжете , ако ги смаеш с хубава роза по-скоро-ще отпуснат още тревица :liubov: :lol:
:lol: :lol: :tzeluvka: :lol:
Приключенията на Тити дългото чорапче http://titidulgotochorapche.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Публикувай отговор

Обратно към “Рози”