Кана / Canna sp.

Публикувай отговор
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31690
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 1034 пъти
Получил благодарност: 2442 пъти

Re: Кана / Canna sp.

Мнение от Мария Николова »

milena02 написа:Аз се отказах да отглеждам кани, прекалено големи са за моята градина, обаче много обичам това растение. И ходя да си пия кафето в едно заведение с десетки кани покрай оградата. Там собственикът ми разправяше, че изрязвал прецъфтелите цветове и изкарвали нови цветоноси. Това защо ли не ми изглежда възможно?
Да! Цветовете, заедно със семенниците. :swait: Такава "фризура" стимулира повторен цъфтеж на десетки цветя - от калдаръмчето и петунията, до царицата - включително и кана индика. И при мен е тясно за нея, но преди години, докато дворът ми беше над декар, я разнасях "примък-отмък". :sgiggle:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
milena02
Чист кофеин
Мнения: 5417
Регистриран на: Юни 13, '12, 16:35
Местоположение: София
Получил благодарност: 1 път

Re: Кана / Canna sp.

Мнение от milena02 »

Миме, а при гладиолите този номер минава ли?
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31690
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 1034 пъти
Получил благодарност: 2442 пъти

Re: Кана / Canna sp.

Мнение от Мария Николова »

milena02 написа:Миме, а при гладиолите този номер минава ли?
Миленче, докато писах първото мнение, прехвърлих през главата си при кои "номерът не минава":
При луковични - пролетни, като лале, зюмбюл, нарцис; летни, като лилиум, спрекелия, исмене, гладиол, кала - номерът не минава. ;) Когато понякога зюмбюл, спрекелия, гладиол, или кала, изкарат втори цветонос (както съм наблюдавала моите) то си става независимо дали са премахнати семенниците, или не. :nod:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
Denica
Kъсо кафе
Мнения: 90
Регистриран на: Юни 26, '12, 17:59
Местоположение: Банско

Re: Кана / Canna sp.

Мнение от Denica »

аз да попитам - на каква възраст трябва да станат за да има цвят ? И още нещо - зимата какви грижи изисква :shock:
незабравка

Re: Кана / Canna sp.

Мнение от незабравка »

bp78 написа:Благодаря за мнението! Вероятно ще направя точно така. Само дали няма да се прецака цъфтежа ако я преместя веднага? Имам две стебла с пъпки... А за зимуването в Бургас какво мислите?
Е,каната си е тропическо растение,не е азиатско или средиземноморско,така,че ще замръзне. :dovolen: И аз понеже съм във Варна все си правя експерименти,ама някои неща не стават-тропическа акация делбата.калистемон ,мирта,гревилея,бугенвилея даже пробвах-всичко замина в цветния рай.
Аватар
bp78
Виенско кафе
Мнения: 300
Регистриран на: Апр 30, '12, 15:00
Местоположение: Бургас

Re: Кана / Canna sp.

Мнение от bp78 »

Благодаря, Незабравка :)
Аватар
mucunka
Кафе машина
Мнения: 3128
Регистриран на: Ное 29, '09, 18:57
Местоположение: София,Световрачене
Дал благодарност: 19 пъти
Получил благодарност: 33 пъти

Re: Кана / Canna sp.

Мнение от mucunka »

Дочаках цвят
Изображение
АКО ИСКАШ ДА СЕ ПОЧУВСТВАШ БОГАТ,ПРОСТО ПРЕБРОЙ ВСИЧКИТЕ СВОИ НЕЩА,КОИТО НЕ СИ КУПИЛ С ПАРИ.
http://mucun72.snimka.bg/daily/dostignata-mechta.752721
моите цветя
моите гоблени
dal

Re: Кана / Canna sp.

Мнение от dal »

Изображение
Изображениетуй са полякини някакви , не са оранжеви , значи за мен са екзотика :lol:
а туй сигурно са хисарки , обаче Елизабет неще да разпознае дали е банановата
Изображение
dal

Re: Кана / Canna sp.

Мнение от dal »

Изображениетова е от полша , не съм поръчвала такава , ама ей на- имам си я :hmmm:
Аватар
gabi123
Кафе машина
Мнения: 3943
Регистриран на: Юни 26, '11, 11:30
Дал благодарност: 40 пъти
Получил благодарност: 56 пъти

Re: Кана / Canna sp.

Мнение от gabi123 »

Изображение Благодаря на Орхидея за тази красавица :tzvetentze:
Публикувай отговор

Обратно към “Градински цветя и растения”