Лавандула / Lavandula

Публикувай отговор
dal

Re: Лавандула / Lavandula

Мнение от dal »

EliD написа:Равносметката от днес е 6 стръкчета лавандула. Като се има в предвид, че разсадчето ми е в купичка от Захруска на Данонино :lol: :lol: :lol:
следващия път ще сееш в леген , скъпа ,че всички тук тебе гледаме-до една сме негодни да поникнем откъм лавандули :D :tzvetentze: :liubov:
Аватар
EliD
Виенско кафе
Мнения: 368
Регистриран на: Сеп 8, '10, 14:36
Местоположение: София

Re: Лавандула / Lavandula

Мнение от EliD »

dal написа:
EliD написа:Равносметката от днес е 6 стръкчета лавандула. Като се има в предвид, че разсадчето ми е в купичка от Захруска на Данонино :lol: :lol: :lol:
следващия път ще сееш в леген , скъпа ,че всички тук тебе гледаме-до една сме негодни да поникнем откъм лавандули :D :tzvetentze: :liubov:
Негодни били :D Я се погледнете какви хибискуси, орхидеи и т.н. гледате негодни били. То това мойто си е късмета на начинаещия. Отиваш в Кауфланд, хваща семена от 0,49ст. и ги хвърляш в купичка от Захруска.
sasha

Re: Лавандула / Lavandula

Мнение от sasha »

Ето я и моята, висока е около 1.50 м.
Изображение
Взела съм я от някаъв гр. център - не помня кой - беше отдавна, мисля, че с холандски произход. Никога не съм опитвала да вкореня резници, но ако някой от вас иска да опита, на разположение съм да изпратя, когато е най-подходящо.Мисля, че в лавандуловите райони Има, обаче, един проблем - след прецъфтяване трябва да се реже, но до озеленена част на стъблото /или поне аз така мисля/. Да, но следващата година това място е на по - голяма височина и така сега орязана е висока около 0.80м. И така докога?
Аватар
tzarina
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1560
Регистриран на: Май 18, '10, 13:32
Местоположение: София

Re: Лавандула / Lavandula

Мнение от tzarina »

Лелеей :o , страхотно е това, което си показала. Често ли си я поливала, че е толкова висока?
http://tzarina.snimka.bg/flowers/gradina-2011.570684.23098397" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.facebook.com/Chervenokosaveshticashastliva#!/Chervenokosaveshticashastliva" onclick="window.open(this.href);return false;
sasha

Re: Лавандула / Lavandula

Мнение от sasha »

Когато е горещо - всеки ден, когато не - през два.
Аватар
kareliata
Кафе с мляко
Мнения: 210
Регистриран на: Авг 6, '10, 12:59
Местоположение: София

Re: Лавандула / Lavandula

Мнение от kareliata »

Калико, и аз се интересувах в Казанлък и
от търг. отдел ми казаха, че ще изпратях. Само, че коренче по
0,60 ст., може би защото поръчах само 10 бр. По 0,12 ст. за количествата над 50 бр.
Работят с куриер ИнтерЛогистика. Още не съм получила
пратката, с наложен платеж е и не знам в крайна сметка
колко ще излезе с доставка до София.
Питах ги и за ехинацеята, но за съжаление, не предлагат. :snif:
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Лавандула / Lavandula

Мнение от calico »

Карелия, кога ти казаха че ще изпратят? Щото на мен на три пъти ми казаха, че само на място ако отида мога да взема, не пращали с куриери.

трябва пак да звъня, дай номера на който ти ги търси
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Zory
Кафевар/ка/
Мнения: 771
Регистриран на: Юли 29, '10, 15:17

Re: Лавандула / Lavandula

Мнение от Zory »

calico написа:Карелия, кога ти казаха че ще изпратят? Щото на мен на три пъти ми казаха, че само на място ако отида мога да взема, не пращали с куриери.

трябва пак да звъня, дай номера на който ти ги търси
Аз пак нещо съм изпуснала, сега ли може да се купи /и да се посади/ лавандула и ако наистина продават, ако трябва да отскочим до К-к /ама аз мога само в събота и неделя/
Я дайте малко повече инфо
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Лавандула / Lavandula

Мнение от calico »

От Института по Розата в казанлък. http://www.iremk.net/bg/products.php
Продават разсад лавандула, по 12 ст. коренчето (ако било за над 50 бр). Говорила съм с тях, но тогава не парщаха по куриери, само на място.


обаче не знам дали сега е времето да се засажда. те ще са някакви малки голи коренчета, може би няма да оцелеят срещу зимата. На мен ми трябват повече от 50 бр., тъй че не мога да ги дундурикам в саксийки, няма накъде. Вероятно напролет ще си взема, като се затопли.
казаха ми че разсадите им били качествени.
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
sasha

Re: Лавандула / Lavandula

Мнение от sasha »

И тук да кажа: аз работя в Казанлък, ако някой иска нещо от Инст. по розата да свири силно.
Публикувай отговор

Обратно към “Градински цветя и растения”