Епопея на Шоколадовата торта с малиново сладко

Изкушения за лакомници и гурмани.
lila
Чист кофеин
Мнения: 8112
Регистриран на: Ное 24, '09, 16:28
Получил благодарност: 1 път

Re: Епопея на Шоколадовата торта с малиново сладко -2

Мнение от lila »

Нико, благодаря че шерна експириънс. Аз защо останах с впечатление, че един ангел е правил тортата? А то какво излезе - дявола с косматите ръчища :lol: :lol: :lol:
Ако ще поиш с ром, внимавай. Този род блатове не носят много на напояване поради липса на по-голямо количество брашно в състава си. Може да опръскаш, ама наистина само опръскай.
И много моля да не пускате изкушаващи снимки до 13.30 в събота и неделя. Тоест докато не си изпия сутрешното кафе :hihihi: :hihihi: :hihihi:
Аватар
nel4o
Баш кафе майстор
Мнения: 2554
Регистриран на: Ное 23, '09, 21:38

Re: Епопея на Шоколадовата торта с малиново сладко

Мнение от nel4o »

:shock: Боооожееее :potekoha: Наистина ми порасна д-то само от гледката. :twisted:
кирилица не е на съседа Киро жена му...

http://raphaelholisticjewelry.com/
Аватар
Blue sky
Чист кофеин
Мнения: 5707
Регистриран на: Ное 23, '09, 15:35

Re: Епопея на Шоколадовата торта с малиново сладко

Мнение от Blue sky »

направих тортата - мммммммммммммм приказна е, комбинацията малини-шоколад е :ieeemyzh: :ieeemyzh: :ieeemyzh: :ieeemyzh: :ieeemyzh:
He who plants a garden, plants happiness
Аватар
nel4o
Баш кафе майстор
Мнения: 2554
Регистриран на: Ное 23, '09, 21:38

Re: Епопея на Шоколадовата торта с малиново сладко

Мнение от nel4o »

Блу, какъв шоколад използва?
кирилица не е на съседа Киро жена му...

http://raphaelholisticjewelry.com/
Аватар
Blue sky
Чист кофеин
Мнения: 5707
Регистриран на: Ное 23, '09, 15:35

Re: Епопея на Шоколадовата торта с малиново сладко

Мнение от Blue sky »

везх два на своге - млечен и натурален, уж за всичко. Да, ама ми малееха, та ги сложих и двата в блата, а за заливката сложих 2 млечни, че нямах вече други. Те пък дойдоха в повече, та отгоре не е като глазура, ами си е щедро дебел слой - после ще снимам :nod:
He who plants a garden, plants happiness
Аватар
nel4o
Баш кафе майстор
Мнения: 2554
Регистриран на: Ное 23, '09, 21:38

Re: Епопея на Шоколадовата торта с малиново сладко

Мнение от nel4o »

Ох покапах се :potekoha: Благодаря :tzvetentze:
кирилица не е на съседа Киро жена му...

http://raphaelholisticjewelry.com/
Satori
Баш кафе майстор
Мнения: 2638
Регистриран на: Ное 23, '09, 20:14

Re: Епопея на Шоколадовата торта с малиново сладко

Мнение от Satori »

Глей са каква съм и аз свекърва, ама едно уточнение да направя как се прави според дебелите книги :oops: :dovolen: Белтъците е добре да се прибавят към другата смес, а не обратното - лекото се слага кум по-тейкото, за по-голъама въздушност.
Аватар
nel4o
Баш кафе майстор
Мнения: 2554
Регистриран на: Ное 23, '09, 21:38

Re: Епопея на Шоколадовата торта с малиново сладко

Мнение от nel4o »

Всъщност, докато правих тортата, въобще не се замислих :hmmm: Направо реагирах с подкорието и направих точно така - прибавих белтъците към по-тежката смес :ieeee: Ейййй ква съм добра ученичка :hihihi:
кирилица не е на съседа Киро жена му...

http://raphaelholisticjewelry.com/
Голем Бел Нико
Дълго кафе
Мнения: 149
Регистриран на: Дек 29, '09, 16:00

Re: Епопея на Шоколадовата торта с малиново сладко

Мнение от Голем Бел Нико »

Съжалявам, пак измайсторих тая торта. Току-що.

Съседчето ми каза че брат му имал рожден ден. Отидох и питах майка му дали има готова торта. Отговори ми че да, купила е суха смес за $1 ама още не я била направила. Ех, рожден ден с торта за $1... Веднага и редих делавера че ако ми донесе малиново сладко ще има торта за чудо и приказ след 40 минути.

Говорихме с нея преди 30 мин. Сегао стават още 10 минути печене.

Ето на, толкова е лесно. И бързо!

За съжаление не видях съвета белтъците да се добавят към жълтъците за да ставало по-пухкаво. Но тоя път бърках тестото да стане гладко-гладко.

И за друго съжаление - местен туземски навик е да се разсипваш от благодарности, дори тортата да не стане хубава. Оценяват жеста или нещо такова. Никога няма да знам верно ли им харесала на вкус...

(За Джони Сталкер - това е съседката с татуировките и малкото "д". Твоя тип, не като оная от другата страна на улицата. Като додеш ше се запознаеш с всички, ще оставиш неизгладими впечатления. Но трябва пак да почнеш да пушиш за да им влезеш в компанията. Всичко си има цена, ах...)

--Николаъ
Аватар
johnstalker
Наркоман
Мнения: 11814
Регистриран на: Дек 19, '09, 23:08
Местоположение: Троян, България, Европа, Земя
Дал благодарност: 148 пъти
Получил благодарност: 189 пъти
Обратна връзка:

Re: Епопея на Шоколадовата торта с малиново сладко

Мнение от johnstalker »

Голем Бел Нико написа:...
(За Джони Сталкер - това е съседката с татуировките и малкото "д". Твоя тип, не като оная от другата страна на улицата. Като додеш ше се запознаеш с всички, ще оставиш неизгладими впечатления. Но трябва пак да почнеш да пушиш за да им влезеш в компанията. Всичко си има цена, ах...)

--Николаъ

Явно ми е писано да пропушвам! Какво ли не бих направил за една торта "Нико" и татуирана сасетка с малко дупе и големи цици! :ufff: :ufff:
Публикувай отговор

Обратно към “Готварство”