Помощ ПЧЕЛИ

Аватар
danielka_y
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1481
Регистриран на: Апр 4, '10, 21:36

Re: Помощ ПЧЕЛИ

Мнение от danielka_y »

Вижте защо руптая толкова много, сега като ги гледам май са повече от 12 активни, има 27 кошера като мисля че по-голямата част от тях са активни Изображение Изображение
Изображение
Аватар
johnstalker
Наркоман
Мнения: 11814
Регистриран на: Дек 19, '09, 23:08
Местоположение: Троян, България, Европа, Земя
Дал благодарност: 148 пъти
Получил благодарност: 189 пъти
Обратна връзка:

Re: Помощ ПЧЕЛИ

Мнение от johnstalker »

Ами виждам, един голям пчелин направо. :sooo: Зор ще ги измориш всичките, потърси си правата от властите.
Аватар
DarinaN
Кафе машина
Мнения: 3318
Регистриран на: Мар 16, '10, 09:40
Местоположение: Пловдив

Re: Помощ ПЧЕЛИ

Мнение от DarinaN »

извинете, че се намесвам . първо що не се замислите какво ще ядем / всички / ако няма пчели. или вероятно мухите по - добре опрашват растенията ? дали пък ние не сме повече зависими от пчелите , отколкото те от нас ?
и вместо да мислите щуротии първо говорете с въпросния пчелар и ако не вземе от дума - оплачете се .

и аз съм алергична и съм яла дърво от нажилване . преди вда дни пак отнесох едно жило и докато сложа серума щях да гушна букета, но това не ми пречи да си събирам , сея и отглеждам всякакви медоноси пред пчелина на баща ми. на това отгоре и мед не ям.
решение винаги има - тука и да спорим нищо няма да решим
"Ако A е успехът в живота, то тогава A е равно на x + y + z. x е работата, y е забавлението, а z е да си държиш устата затворена." А. Айнщайн

http://darinaivanova.snimka.bg/hobby/2011.593300.25139445" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
danielka_y
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1481
Регистриран на: Апр 4, '10, 21:36

Re: Помощ ПЧЕЛИ

Мнение от danielka_y »

Аз ако получавам алергичен шок от отровата на пчелите до сега собственоръчно да съм му подпалила кошерите. Според мен на пчелите не им е мястото в населено място. Да права си няма да стигнем до консенсус ако тръгнем да спорим, всеки сам предценява според ситуация и желания. Баща ти щом иска да излага на риск живота на дъщеря си - добре, но аз искам да живея спокойно в собствената си къща! Не мога да правя най-любимите си неща - да пия едно кафе на терасата, не мога да си построя желаната беседка, лятото да вечерям на вън, а да не говорим колко много ми се иска да си направя декоративно езерце, все се завирам като къртица в къщи в това хубаво време!
Изображение
Аватар
johnstalker
Наркоман
Мнения: 11814
Регистриран на: Дек 19, '09, 23:08
Местоположение: Троян, България, Европа, Земя
Дал благодарност: 148 пъти
Получил благодарност: 189 пъти
Обратна връзка:

Re: Помощ ПЧЕЛИ

Мнение от johnstalker »

Мда, Даниелка.. късметлия е твоят комшия пчелар, че не съм му аз комшия, и то недай си боже да съм алергичен.
Аватар
danielka_y
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1481
Регистриран на: Апр 4, '10, 21:36

Re: Помощ ПЧЕЛИ

Мнение от danielka_y »

Най-вероятно е късметлия комшията, Джони! Аз съм кибретлийка - бързо паля и също толкова бързо гасна, може би за това още нищо драстично не съм предприела към този проблем. И всичко защото точно със тях не ми се иска да влизам в конфликт, като изключим пчелите - добри съседи са, винаги сме си помагали, но не знам до кога. Уж тежко почнало да му става, не можел вече да се грижи за тях, много било трудоемко (идея си нямам колко труд се полага) и аз все със надеждата че скоро ще ги разкара и ще мирясам и няма да се наложи да се караме...ама незнам дали ще го дочакам...
Изображение
Аватар
ida_ili64
Баш кафе майстор
Мнения: 2535
Регистриран на: Ное 24, '09, 16:38
Местоположение: между Eвропа и Родопите

Re: Помощ ПЧЕЛИ

Мнение от ida_ili64 »

Даниела,аз бих предприела обаче нещо,на твое място.Първо-сериозен разговор със съседа ти и то-не на пътя,а ще ги поканя със съпругата му на разговор.Ще им обясня всички проблеми,които имам и какво се налага да понасям заради пчелите ,които те отглеждат в двора си.Ще им кажа,че ги уважавам много като съседи и не искам да влизам в конфликтни отношения с тях,но ако те не вземат проблема ми присърце,ще се наложи да си потърся законните граждански права в общината.Надявам се,да те разберат и нещата да се решат между вас си.Ако ли не-ще си потърся законните права-на всеки му е ясно също,че с толкова кошери той не задоволява само личните си нужди ,а и търгува с мед.Но недей трови пчелите сама,защото да не стане,че той да се оплаче от теб и накрая-пак ти потърпевша!
http://diva-edel-art.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
danielka_y
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1481
Регистриран на: Апр 4, '10, 21:36

Re: Помощ ПЧЕЛИ

Мнение от danielka_y »

Ида съгласна съм с теб, отказах се да правя опити да ги тровя (всъщност всичко на всичко веднъж съм опитвала това с кофата с вода и веро, но нямаше ефект), но като се познавам няма да мога много много спокойно да говоря :snif: а и до колкото познавам и съседа .... ще се хванем за гушите ... но явно е неизбежно да се мине по този път
Изображение
radiva111
Kафенце
Мнения: 35
Регистриран на: Окт 3, '11, 13:10
Местоположение: София

Re: Помощ ПЧЕЛИ

Мнение от radiva111 »

johnstalker написа:
Под секрет да ти кажа, че метода е пробван и бачка желязно срещу стършели.

Джони, моля да ми разясниш метода с нурелето и меда, защо при нас стършели и оси колкото искаш има. Малката ми дъщеричка я ужилиха две оси миналата година и сега изпитва ужас само като чуе жужене. Не мога да я накарам да излезе навън. Забърквам мед с нуреле и мажа някъде или оставям съд със забърканото??
Аватар
johnstalker
Наркоман
Мнения: 11814
Регистриран на: Дек 19, '09, 23:08
Местоположение: Троян, България, Европа, Земя
Дал благодарност: 148 пъти
Получил благодарност: 189 пъти
Обратна връзка:

Re: Помощ ПЧЕЛИ

Мнение от johnstalker »

Може всякак. На една лъжица мед капваш 2-3 капки, и разбъркваш хубаво, после в капачки или нещо подобно сипваш манджата... ;)
Публикувай отговор

Обратно към “Други цветарски теми”