Помощ ПЧЕЛИ

Аватар
danielka_y
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1481
Регистриран на: Апр 4, '10, 21:36

Re: Помощ ПЧЕЛИ

Мнение от danielka_y »

Това и аз го знам, гледам да не правя резки движения като има около мен, но поняга без да я видя или чуя се случва да я стисна и тя да ме жилне, слава богу че не съм на фаза анафилактичен шок, но пак трябва да ми се постави урбазон мускулно. А още повече като знаеш че си алергичен жужнат ли около теб си се попритесняваш малко или много. А това за пушека, малко ме съмнява, той съседа редовно го гледам ги опушва в кошерите а те пак там си ходят.
Изображение
Аватар
danielka_y
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1481
Регистриран на: Апр 4, '10, 21:36

Re: Помощ ПЧЕЛИ

Мнение от danielka_y »

Клен извинявай, но моя съсед прекрачва всякакви граници, до преди 2 години имаше около 20-25 активни кошера на 2 метра от телената мрежа на двора ми, а в момента са около 10-12. Доколкото ми е известно, нямаш право повече от 1-2 кошара да отглеждаш в населено място. Това неговото е безобразие :evil:
Изображение
Аватар
johnstalker
Наркоман
Мнения: 11814
Регистриран на: Дек 19, '09, 23:08
Местоположение: Троян, България, Европа, Земя
Дал благодарност: 148 пъти
Получил благодарност: 189 пъти
Обратна връзка:

Re: Помощ ПЧЕЛИ

Мнение от johnstalker »

KLEN написа:Какво са ви направили животинките,че да ги тровите. Пчелите никога не нападат без да ги предизвикате.Аз съм любител пчелар,имам си два кошера в двора и направо ме заболя,когато прочетох "добрия" съвет на Джони. Браво на Вас, любители на природата,на животните и на цветята!
Уви, прав си, но един буркан мед равен ли е на един човешки живот?
Аватар
johnstalker
Наркоман
Мнения: 11814
Регистриран на: Дек 19, '09, 23:08
Местоположение: Троян, България, Европа, Земя
Дал благодарност: 148 пъти
Получил благодарност: 189 пъти
Обратна връзка:

Re: Помощ ПЧЕЛИ

Мнение от johnstalker »

danielka_y написа:Клен извинявай, но моя съсед прекрачва всякакви граници, до преди 2 години имаше около 20-25 активни кошера на 2 метра от телената мрежа на двора ми, а в момента са около 10-12. Доколкото ми е известно, нямаш право повече от 1-2 кошара да отглеждаш в населено място. Това неговото е безобразие :evil:
Всъщност преди да започнеш да ги храниш си потърси правата в местната община. Знам, че има някакво ограничение за отглеждането на пчели.
Аватар
KLEN
Виенско кафе
Мнения: 434
Регистриран на: Дек 14, '09, 13:47
Обратна връзка:

Re: Помощ ПЧЕЛИ

Мнение от KLEN »

Ами за това си има общински служители,подай си жалба в общината и ще го накарат да ги изкара от двора си.Тук си права,че толкова голям пчелин не се гледа в населено място в близост да къщите на хората.Според мен това е по- добрия начин отколкото да ги тровиш и пак няма да се отървеш,защото те се възпроизвеждат.
Аватар
danielka_y
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1481
Регистриран на: Апр 4, '10, 21:36

Re: Помощ ПЧЕЛИ

Мнение от danielka_y »

Ще отида да се поинтересувам. Още веднъж благодаря. И аз нямам нищо против тях, но да не са ми в двора!
Изображение
Аватар
KLEN
Виенско кафе
Мнения: 434
Регистриран на: Дек 14, '09, 13:47
Обратна връзка:

Re: Помощ ПЧЕЛИ

Мнение от KLEN »

"Уви, прав си, но един буркан мед равен ли е на един човешки живот?" и аз не съм мъж :lol:
Джони, с един буркан мед няма да ги изтрови всички,напротив - ще си докара всичките пчели в двора,защото те не знаят,че меда е отровен :mrgreen:
Аватар
johnstalker
Наркоман
Мнения: 11814
Регистриран на: Дек 19, '09, 23:08
Местоположение: Троян, България, Европа, Земя
Дал благодарност: 148 пъти
Получил благодарност: 189 пъти
Обратна връзка:

Re: Помощ ПЧЕЛИ

Мнение от johnstalker »

KLEN написа:"Уви, прав си, но един буркан мед равен ли е на един човешки живот?" и аз не съм мъж :lol:
Джони, с един буркан мед няма да ги изтрови всички,напротив - ще си докара всичките пчели в двора,защото те не знаят,че меда е отровен :mrgreen:
Под секрет да ти кажа, че метода е пробван и бачка желязно срещу стършели.
dobis
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1536
Регистриран на: Дек 3, '09, 09:03

Re: Помощ ПЧЕЛИ

Мнение от dobis »

Джони , не ми напомняй за една война с тия твари точно в троянския балкан , то пиратки , бяха , то огнйове , що не подпалиха гората и пак не ги прогониха...няма да казвам аз как пищях , че и аз съм алергична, и то много към оси...странно , но пчелите не ми действат , дори не се зачервява ужиленото място , а за оса до 15 мин трябва да ме боцнат.Стършел не ме е хапал , чуя ли го хеликоптера , изчезвам по бързо и от него. :mrgreen:
Но за пчелите ми е жал , не заради меда им ...мили са ми , не бива с отровата , хората сме за трепане понякога.
Аватар
danielka_y
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1481
Регистриран на: Апр 4, '10, 21:36

Re: Помощ ПЧЕЛИ

Мнение от danielka_y »

Хич не ми е жал на мене, ама още се стърпявам заради съседите, нещо не ми се иска да влизаме в конфликт, докато някой слънчев ден не ми падне пердето!
Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Други цветарски теми”