Нежелано наследство

За разговори, други теми или просто да побъбрим...
Аватар
orkud
Кафе машина
Мнения: 3351
Регистриран на: Дек 2, '09, 12:34
Получил благодарност: 1 път
Обратна връзка:

Нежелано наследство

Мнение от orkud »

От няколко години имаме къща в Странджа Сакар. Темпото, с което се обезлюдява и опустява селото, на моменти ме отчайва. Снимките, които показвам съм направила са на къщи, намиращи се на не не повече от 5 минути пеша от нашата къща. Дори не положих усилие да обикалям и да търся по далеч, където картината не е по различна.
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Бих искала да чуя и други мнения по темата
lila
Чист кофеин
Мнения: 8112
Регистриран на: Ное 24, '09, 16:28
Получил благодарност: 1 път

Re: Нежелано наследство

Мнение от lila »

А аз обичам Странджата. Обиколила съм я цялата. И жалко че е запустяло, всъщност ми харесва ... зелено че зелено :nod:
Аватар
selena
Дълго кафе
Мнения: 123
Регистриран на: Яну 30, '10, 19:32
Местоположение: Sofia

Re: Нежелано наследство

Мнение от selena »

Имаме вила в старопланинско селце и там положението е отчайващо .Да не говорим пък за циганските набези .Чупят и грабят де какво им падне.Не са пощадили дори розите и дивите ми орхидей .Да им се чуди човек какво им пречеха пък те.
Satori
Баш кафе майстор
Мнения: 2638
Регистриран на: Ное 23, '09, 20:14

Re: Нежелано наследство

Мнение от Satori »

Запустяването и ограбването май се среща в 90% от селата... Независимо колко е красива околността. А тя обикновено е безбожно красива.
Аватар
vodo-leika
Кафе машина
Мнения: 4962
Регистриран на: Ное 25, '09, 20:29

Re: Нежелано наследство

Мнение от vodo-leika »

Ужасно тъжно е! А има толкова прекрасни къщи!
Все се надявам, че ще дойде време, когато и тези райски кътчета отново ще се населят. :snif:
Аватар
verji
Кафе машина
Мнения: 3343
Регистриран на: Дек 2, '09, 14:40
Местоположение: Плевен

Re: Нежелано наследство

Мнение от verji »

При нас има същия проблем...вилата ни я разбиваха няколко пъти,взеха каквото можаха и съсъпаха всичко..дори изкъртиха дървената ламперия от механата. :x Направо ме е яд ,а вилата се намира в такава красива месност... :snif:
dal

Re: Нежелано наследство

Мнение от dal »

1.пред това да имаш къща и да нямаш къща гледам винаги да избирам да имам къща , без зн. какво точно там ще влагам , стига да ми е по силите...
2.това че изглежда обезлюдено и запустяло е тревожно , но е така в много региони на държавата , от което ще страдат собствениците , после държавата , , после от градовете ще се лее народ обратно , бъдещето е на селското стопанство , натуралната размяна и земеделието , връщането към селата и алтернативните енергии /дърва въглица/ , защото промишленост нямаме , туризъм да не говорим, и от кризата бг няма скоро да излезе- и понеже живот под нокът се завира-ще се върнат хората по селата.Рано или късно , ама според мен може и по-бързо :D
3. да имаш имот двор с къща винаги е за предпочитане- това ти вдига цената на имота като цяло -наличието дори и на бордей дава възможност на новите собственици да получат лесно документ за преустройство , а не нови визи разрешителни и партиди от нулата за ново строителство.
4. Да имаш къща в Странджа винаги е за предпочитане пред това да нямаш къща в Странджа , щото там има енергия , нещо енергийно древно странно зареждащо диво еретично и езическо. Днес си казваш-баси тъпото село дет се набутах, утре идва фонд и ти купува пет села на купчина . А ти може и да не продаваш.Или просто става частен ловен резерват. Или комплекс еко туризъм. Или селище свързано и в близост до огромните обекти запланувани от Турция за строителство на има няма 50/ 100 км
5. Да си близо до граница и до море и да не си близо до такива дадености-винаги е за предпочитане да си близо.Обидно да изброявам защо.
6.Колкото по безлюдно толкова по евтино ще ти е да я стегнеш за твои , или комерсиални нужди.
7. Ако имах свободни пари сега щех да купувам там в странджа и около петрич , обаче вече няма споделям що баш ;

мога и още но мисля че е достатъчно да е ясно накъде се петляви мисълта ми...
lila
Чист кофеин
Мнения: 8112
Регистриран на: Ное 24, '09, 16:28
Получил благодарност: 1 път

Re: Нежелано наследство

Мнение от lila »

Да се подредя аз пак - а колко пара ще му искаш на това нежеланото :D Ние с Дал питаме - ще ставаме ортаци - от нея розите от мен орхидеите :D
Ъъъ и къде аджеба точно е :hmmm:
dal

Re: Нежелано наследство

Мнение от dal »

lila написа:Да се подредя аз пак - а колко пара ще му искаш на това нежеланото :D Ние с Дал питаме - ще ставаме ортаци - от нея розите от мен орхидеите :D
Ъъъ и къде аджеба точно е :hmmm:
и ще пуснем обяви да намерим некой бургаски обесник/орхидей , аз да ти кажа хич не държа какъв да е , само да издържа! :mrgreen:
Аватар
orkud
Кафе машина
Мнения: 3351
Регистриран на: Дек 2, '09, 12:34
Получил благодарност: 1 път
Обратна връзка:

Re: Нежелано наследство

Мнение от orkud »

Прави сте всички за пустеенето, слава богу при нас няма още масови нападения :stiskam: Пу, пу, да е глух дявола :( . Дал, :gush: , права си, точно така разсъждавам и затова я купихме и затова се блъскаме, но просто ми е жал за всичко, което гледам как се руши :(

Я, Лила дошла. ААА, аз моето си не го давам :sneee: А си го купих за категоричната сума от 400 лв. преди 5 години. Но всички къщи на снимката са празни и това е само около нас - на 5 минути максимум , отделно ако тръгна с фотоапарата по надалеч
Публикувай отговор

Обратно към “Разни и разнообразни теми”