Ново начало :)

За разговори, други теми или просто да побъбрим...
Аватар
Moria
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1505
Регистриран на: Ное 25, '09, 10:38

Re: Ново начало :)

Мнение от Moria »

Паяче, преди да пиша внимателно, четох всяко изказване по темата и забелязах, че ти няколко пъти отбеляза че питаш по принцип, а не търсиш съвет. Ти каза, че вече си взела своето решение.
Затова и моето изказване не е съвет към теб, просто споделих какво съм установила пък аз за себе си. :D
Подкрепям всяко ново начало. :dovolen: Твоето също. :stiskam:
Изображение
Аватар
paju4eto_Ligla
Баш кафе майстор
Мнения: 2168
Регистриран на: Ное 23, '09, 19:20
Местоположение: София

Re: Ново начало :)

Мнение от paju4eto_Ligla »

О, разбира се! Трябваше да напиша "съгласна съм с теб по принцип" - но ми се стори, че някак звучи като заяждане. И да, за конкретния случай вече съм взела решение, но когато ми се е случвало друг път(и сигурно ще се случва и занапред), първо подхождам позитивно...
Врочем, има случаи, когато става нещо лошо и тогава е много трудно да си оптимист. Мисля, че онова, което си написала, важи най-вече за тези случаи... човек трябва да опитва до последно да види хубавото и в най-лошата ситуация. Но все пак, от един момент нататък няма смисъл. Важното е да си познаваш границите си и да знаеш докъде можеш да издържиш, без да се пречупиш.
Аватар
orkud
Кафе машина
Мнения: 3351
Регистриран на: Дек 2, '09, 12:34
Получил благодарност: 1 път
Обратна връзка:

Re: Ново начало :)

Мнение от orkud »

Не знам какво да кажа, като питането е по принцип :hmmm: За мен нещата стоят по различен начин в различните ситуации.
При ново начало касаещо взаимоотношения, амииии ... много съм консервативна. Склонна съм на различни компромиси и не само съм склонна, но съм и убедена, че взаимоотношенията се градят на ВЗАИМНИ компромиси. Тази година ще празнувам 30 години от брака си и това трябва да е аргумент, че наистина правя каквото казвам :lol: :lol: Не че не сме бъркали и не продължаваме да го правим ;) , но засега се справяме. Нямам гаранция за бъдещето, освен че ще продължавам да съм си аз :lol: Може и да е от зодията, Водолейчето го е казала, а и аз съм водолей :daaa:
Но съм убедена, че не бих изтърпяла да ме тормозят, бият или каквито и да са биг брадър отношения :svekurva:
Що се отнася до нещо ново като бизнес или нещо подобно - амиии ... пълен авантюрист съм . От 91 год. до 2004 се занимавах с частен бизнес, който благодарение на една пирамида се срути за 3 дни, но и в момента се оглеждам и вече съм си заплюла нещо ново и различно :oops: Ако може малко и да ми постискате палциии :hmmm:
Аватар
paju4eto_Ligla
Баш кафе майстор
Мнения: 2168
Регистриран на: Ное 23, '09, 19:20
Местоположение: София

Re: Ново начало :)

Мнение от paju4eto_Ligla »

Разбира се, orkud! За стискането това :angelche: :stiskam: :stiskam:
А иначе... хмм, ето нещо полезно за размисъл. Аз съм малко крайна, в смисъл - или-или. Като ще е промяна, да е на всички нива :hmmm: А ти си права, че трябва да се прави разлика между личния живот и домашните компромиси и по-маловажните неща като работа и желания...
ПП А какво става, ако мечтите или стремежите се сблъскат с любовта или доброто на семейството, да го кажем така? Правиш ли компромис в такъв случай - и налагало ли ти се е всъщност? (адресирам въпроса лично, но всъщност е към всеки, на който му се е случвало) :oops:
Аватар
orkud
Кафе машина
Мнения: 3351
Регистриран на: Дек 2, '09, 12:34
Получил благодарност: 1 път
Обратна връзка:

Re: Ново начало :)

Мнение от orkud »

Да, налагало ми се е , но ако ти отговоря искрено тук ще излезе, че без наградата съм застанала на стола на истината :lol: :lol: Доста публично ще стане :hihihi:
Мога да бъда по конкретна в личен разговор, но тук мога да ти отговоря така - всичко е в размера на компромиса и дали си склонна да го приемеш. Винаги съм мислила, че човек може да си позволи ВСИЧКО, ако е готов да плати цената. Понякога обаче, етикета с нея виждаш едва в края на покупката. Решението в такъв случай е прекалено индивидуално и лично :hmmm: Но е хубаво да помни, че накрая има и сметка :lol:
Аватар
paju4eto_Ligla
Баш кафе майстор
Мнения: 2168
Регистриран на: Ное 23, '09, 19:20
Местоположение: София

Re: Ново начало :)

Мнение от paju4eto_Ligla »

О-оо, разбира се, не съм целяла да предизвикам споделянето на нещо лично, аз самата не бих го направила с хора, които познавам само виртуално :oops:
Благодаря, и така е достатъчно конкретно :tzvetentze:
За себе си мога да кажа, че не обичам рисковете - и това с плащането ми е ясно, но не се навивам да плащам нещо, чиято цена не ми е поне приблизително известна. :oops:
Аватар
orkud
Кафе машина
Мнения: 3351
Регистриран на: Дек 2, '09, 12:34
Получил благодарност: 1 път
Обратна връзка:

Re: Ново начало :)

Мнение от orkud »

Satori написа:Чуждите мнения са нещо особено полезно, когато човек се чуди какво да направи. Те му помагат да стигне до своето решение. По-скоро не самите чужди мнения, а процесът на обсъждане, който помага на зреенето на едно решение.
Това тук много вярно определя отговора на въпросите ти. Сиреч, ние си дрънкаме, колкото да ти помогнем да узрееш :lol:
Satori
Баш кафе майстор
Мнения: 2638
Регистриран на: Ное 23, '09, 20:14

Re: Ново начало :)

Мнение от Satori »

Палци стискаме всякакви :stiskam:
Аватар
paju4eto_Ligla
Баш кафе майстор
Мнения: 2168
Регистриран на: Ное 23, '09, 19:20
Местоположение: София

Re: Ново начало :)

Мнение от paju4eto_Ligla »

Satori написа:Палци стискаме всякакви :stiskam:
:lol: :daaa:
Аватар
orkud
Кафе машина
Мнения: 3351
Регистриран на: Дек 2, '09, 12:34
Получил благодарност: 1 път
Обратна връзка:

Re: Ново начало :)

Мнение от orkud »

Satori, paju4eto_Ligla :gush:
Сега, ако ми теглите и един бой, че да се стегна и да довърша работата, цена няма да имате :lol: :lol: Че бях една седмица в отпуск и съвсем се разкиснах, като мукава на дъжд, се разкиснах :lol: ;)
Публикувай отговор

Обратно към “Разни и разнообразни теми”