Ново начало :)

За разговори, други теми или просто да побъбрим...
Аватар
paju4eto_Ligla
Баш кафе майстор
Мнения: 2168
Регистриран на: Ное 23, '09, 19:20
Местоположение: София

Ново начало :)

Мнение от paju4eto_Ligla »

Провокират ме едни стари истории, извадени напоследък, но не искам да коментирам тях. Наистина. Ще ви помоля да не ги споменавате в тази тема :tzeluvka:
Искам да знам - вярвате ли в новото начало? Поставяте ли такова? На какво? Получава ли се?

От известно време насам си мисля, че когато нещо те натоварва - независимо какво е - и ден след ден ти се налага да стискаш зъби, за да го търпиш, най-логичното нещо е да го оставиш и да се опиташ да започнеш начисто. Сега се чудя дали ще успея. Но си мисля, че ако не опитам, цял живот после ще си трескам главата (всъщност, дори и не разсъждавам толкова, де :) ) Говоря и по принцип и съвсем конкретно - за живота, хората, които ни заобикалят, работата, партньорите, хобитата. Всичко. Мисля, че само децата си човек не може и не бива да изоставя.
А вие?
:ufff:
libra
Наркоман
Мнения: 11643
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 90 пъти
Получил благодарност: 63 пъти

Re: Ново начало :)

Мнение от libra »

Давай смело напред!Когато искаш и работиш целенасочено по въпроса,ще ти се получат нещата!
Аватар
paju4eto_Ligla
Баш кафе майстор
Мнения: 2168
Регистриран на: Ное 23, '09, 19:20
Местоположение: София

Re: Ново начало :)

Мнение от paju4eto_Ligla »

Благодаря :)
Но наистина не говоря само за себе си, по-скоро по принцип. Аз съм по-особен случай, почти винаги правя онова, което съм си наумила. Но понякога ми се струва, че е добре човек да чуе и какво мислят другите. Струва ли си, колко е важно, кое е за предпочитане. Не живеем сами, все пак... решенията ни не засягат само нас. :oops:
Satori
Баш кафе майстор
Мнения: 2638
Регистриран на: Ное 23, '09, 20:14

Re: Ново начало :)

Мнение от Satori »

Твърдо и категорично вярвам в новото начало :dovolen: Животът иначе би бил твърде скучен и пасивен. :dovolen:

ПП - един мой прекрасен учител, дано да е все още жив и здрав, по повод вторите бракове казваше "тържество на надеждата над опита." Сега вече си мисля, че не е надежда въпреки опита. А надежда заради опита. /Разбира се, вторият брак е и една метафора :lol: /
Аватар
bouquet
Чист кофеин
Мнения: 7054
Регистриран на: Дек 9, '09, 22:02
Получил благодарност: 1 път

Re: Ново начало :)

Мнение от bouquet »

И аз вярвам в новото начало. Аз трудно вземам решение да го направя. Дълго мисля или по-скоро ми отнема време да свикна с мисълта, че ще сложа край на нещо. Но веднъж като реша скачам смело в новото и не съжалявам и не греша. Да, в началото страдам, но знаейки, че решението ми е правилно, продължавам смело в избраната посока.
Хубаво е да чуеш различни мнения, но аз сама си решавам, защото никой не знае как точно се чувстваш, а и сме ралични и различни неща ни карат да се чувстваме ок :daaa:
Търся добри хора
Satori
Баш кафе майстор
Мнения: 2638
Регистриран на: Ное 23, '09, 20:14

Re: Ново начало :)

Мнение от Satori »

Чуждите мнения са нещо особено полезно, когато човек се чуди какво да направи. Те му помагат да стигне до своето решение. По-скоро не самите чужди мнения, а процесът на обсъждане, който помага на зреенето на едно решение.
Аватар
paju4eto_Ligla
Баш кафе майстор
Мнения: 2168
Регистриран на: Ное 23, '09, 19:20
Местоположение: София

Re: Ново начало :)

Мнение от paju4eto_Ligla »

Аз мисля, че помагат, дори когато вече си взел решение. Особено ако са от хора извън семейството и най-близкия кръг приятели - които или се чувстват задължени да те подкрепят, независимо от мнението си, или пък се хвърлят да те разубеждават. Е, понякога са и съгласни, за разнообразие.
Това вече с изоставянето на нещо на мен ми е много трудно. Например, дадено хоби не върви - примерно, танците (една приятелка две години се занимаваше с това и продължава да ходи по навик, но не й доставя удоволствие, всъщност й тежи.) Мисля си, че ако човек ги замести с нещо друго, което да му носи радост, ще е най-правилно за всички. Но много трудно става отказването от старото. :oops: :hmmm:
Аватар
DOBI
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1568
Регистриран на: Ное 25, '09, 10:32
Местоположение: Нант

Re: Ново начало :)

Мнение от DOBI »

Новото начало стига да е желано е много позитивно и е мощен двигател на собственото ни развитие.Правила съм го не един път - зарядът от адреналин е невероятен и удовлетворенито също!
Satori
Баш кафе майстор
Мнения: 2638
Регистриран на: Ное 23, '09, 20:14

Re: Ново начало :)

Мнение от Satori »

paju4eto_Ligla написа: ... две години се занимаваше с това и продължава да ходи по навик, но не й доставя удоволствие, всъщност й тежи.)
Малееее, и такива ли неща има :shock: Разбирам да ходиш на работа, ама да упражняваш хоби по такъв начин, направо е невероятно.
Аватар
paju4eto_Ligla
Баш кафе майстор
Мнения: 2168
Регистриран на: Ное 23, '09, 19:20
Местоположение: София

Re: Ново начало :)

Мнение от paju4eto_Ligla »

Това е отскоро и тя активно търси нещо друго, което да й е приятно, но засега не открива. Ходи, защото е спорт все пак, трябва да се движим. Но казва, че не е приятно както в началото и дори е досада.
Публикувай отговор

Обратно към “Разни и разнообразни теми”