помощ , многогодишни /тревисти

Модератор: Миша

dal

помощ , многогодишни /тревисти

Мнение от dal »

Искам помощ , при поръчката от многогодишните имам един пенисетум рубрум ,
Изображение


обаче независимо от това че пресадих и полях и е на топло-не иска да избие и си стои така , както дойде вече почти месец; по моя лаишка преценка туфата с корени изглеждаше добре , неизгнила , а отгоре има една китка сухи стъбла.

помествам снимка от Блеки от албума , пенисетума е това в дясно:
Изображение

Няма кълнове и няма признаци на живот? Пък всичко друго е перфектно и расте и са чудесни растения-не ми се ще така мечтаната трева да я нямам !

да разрова? да разделя? да пресадя? топсин? стрихнин? азот? акъл? опит? помоЩ? :mrgreen:


Иса? :cry: и некой дето има мишкантуси фестуки и разни други треворляци?! късно ли избиват?
isa
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1865
Регистриран на: Ное 29, '09, 12:03

Re: помощ , многогодишни /тревисти

Мнение от isa »

Дал, правилно си предположила, късно избиват. Споко,не мой да се косиш ;) При мен обикновен мискантус , мискантус зебрина и кортадерия, от тази пролет, също засадени преди месец не са избили, при видимо здрави коренища. Само вземи изрежи изсъхналите стъбла, ако правилно съм видяла на снимката.Миналата седмица гледах голямо каренище на мискантус зебрина /там откъдето взех и моята/, нямаше никакъв признак за активиране на нови леторасли.На тези треви им трябва много топлина и слънце, а засега има само малко слънце.
dal

Re: помощ , многогодишни /тревисти

Мнение от dal »

благодаря ти , от днес ше ти викам Надежда в продължение на два месеца :liubov: :liubov:
isa
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1865
Регистриран на: Ное 29, '09, 12:03

Re: помощ , многогодишни /тревисти

Мнение от isa »

Лелее, голяма отговорност :lol: , ако стане някакъв сакатлък /не дай боже/, след два месеца, ще трябва или да правя поръчка за нов пенисетум или да боядисам във винено някои от моите треволяци и да ти ги дам за да сваля бремето на отговорността :hihihi: Аз между другото съм много доволна от растенията от тази поръчка и не храня никакви съмнения че растенията ще се развиват добре.Просто при нас си е още студено а мераците насъбирани цяла зима са големи. :nod:
dal

Re: помощ , многогодишни /тревисти

Мнение от dal »

и все пак , ако някой из сайтовете си поръчва нещо си , и види че има това растетие , моля ви поръчайте ми едно !то е 2-3 евро
ще си платя растението , доставката-каквото трябва -всичко ....

пенисетум рубрум
Pennisetum setaceum Rubrum
Изображение
fast_boy
Kафенце
Мнения: 7
Регистриран на: Май 1, '10, 10:55

Re: помощ , многогодишни /тревисти

Мнение от fast_boy »

За треволяк и пари ли искат :lol:
Публикувай отговор

Обратно към “Отглеждане, болести, вредители, неприятели и борбата с тях”