Божури (Peonies) - 2024

Публикувай отговор
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31774
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 1125 пъти
Получил благодарност: 2763 пъти

Re: Божури (Peonies) - 2024

Мнение от Мария Николова »

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Анчето от новите се кани да цъфти.

Изображение

А Елза, пак от новите май последна ще разцъфти.
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
kalinka
Кана кафе
Мнения: 563
Регистриран на: Мар 22, '13, 19:00
Дал благодарност: 225 пъти
Получил благодарност: 267 пъти

Re: Божури (Peonies) - 2024

Мнение от kalinka »

Любимата ми тема е пълна с красиви божури и още по-красиви снимки.Благодаря на всочки , които споделят.
Мога да ги разглеждам с часове .
Моите божури,провокирани от високите пролетни температури,започнаха да цъфтят двайсет дни по-рано от обичайното.
Първи е Peony May Lilac,нов от есента.

Изображение

Още един новичък,Peony Blonde Vision.

Изображение

Peony Sunny Boy,нов и той.

Изображение

И обещанието Louis Choise

Изображение
Аватар
kalinka
Кана кафе
Мнения: 563
Регистриран на: Мар 22, '13, 19:00
Дал благодарност: 225 пъти
Получил благодарност: 267 пъти

Re: Божури (Peonies) - 2024

Мнение от kalinka »

Висок,пищен храст.Големи,надиплени,пърхащи цветове.Венчелистчета с цвят на сьомга преливат в основата в праскова,пръскани с лайм.На прецъфтяване избеляват до бледо жълто.Смного приятен аромат.

Представям ви сестрата на сестрите,трети сезон,красавицата,Peony Triphena Parkin

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Аватар
Тутти
Чист кофеин
Мнения: 5706
Регистриран на: Ное 21, '15, 06:47
Местоположение: София
Дал благодарност: 1884 пъти
Получил благодарност: 2165 пъти

Re: Божури (Peonies) - 2024

Мнение от Тутти »

Kalinka, поразителна красота. Трифена вече е в най-красивите снимки, а след като обещанието Лоиз отвори цвят, и той ще се настани там.
Аватар
Polin
Кафе машина
Мнения: 4479
Регистриран на: Ное 15, '15, 20:55
Местоположение: гр.Летница,обл.Ловеч
Дал благодарност: 2379 пъти
Получил благодарност: 1104 пъти

Re: Божури (Peonies) - 2024

Мнение от Polin »

Spoiler
kalinka написа: Апр 30, '24, 18:53 Висок,пищен храст.Големи,надиплени,пърхащи цветове.Венчелистчета с цвят на сьомга преливат в основата в праскова,пръскани с лайм.На прецъфтяване избеляват до бледо жълто.Смного приятен аромат.

Представям ви сестрата на сестрите,трети сезон,красавицата,Peony Triphena Parkin

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Еееех, тази Трифена е умопомрачителна :sheart: :sheart: :sheart:
Калинче, благодаря за споделената красота :tzvetentze:
Аватар
kalinka
Кана кафе
Мнения: 563
Регистриран на: Мар 22, '13, 19:00
Дал благодарност: 225 пъти
Получил благодарност: 267 пъти

Re: Божури (Peonies) - 2024

Мнение от kalinka »

Тутти,Polin,благодаря ви !
Снимам с телефон и снимките не ми се получават както аз искам.На дневна светлина не стават и все гледам слънцето да залезе или пък да е облачно за да щтракам.Миналата година си обещах подпори за божурите и вече ги имам.Сега май трябва да си обещая фотоапарат,пак заради тях,любимите ми.
Аватар
Клеър
Баш кафе майстор
Мнения: 2937
Регистриран на: Май 30, '18, 22:26
Дал благодарност: 1573 пъти
Получил благодарност: 1616 пъти

Re: Божури (Peonies) - 2024

Мнение от Клеър »

Калинка , снимките ти са прекрасни и с телефон , та представям си фотоапарат какво ще бъде . Прекрасна сестричка в компанията на пекрасни луци .

А сега виж твоето момиче всеки момент ще разцъфти и колко много се старае да ме зарадва още първата година :tzeluvka: безкрайно благодаря :liubov:
Изображение
Очаквам с нетърпение да го видя на живо :ieeee:

Аз пък не знам на къде да се завъртя и как да застана , че да не хвана найлоните на тунелите и цялата неразбирия и хаус който сама си създавам . Днес и моята сестричка отвори два цвята още сутринта , по- скромно защото е мрачно , вали и не спира , ръми , в следобедните часове се разтвориха още по- добре , :ieeee: не са анемонета , разкошни са и са грамадни .
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

До вечерта от дъжда цветовете натежаха и започнаха да се навеждат все по- надолу .
Изображение

Изображение

Изображение

Много е голям в действителност , а на снимките изглежда малък , не знам защо така става .
Изображение

Спасителна акция в дъжда скърпих за една минута , утре се надявам да спре да вали , пък и да не спре ще довърша укрепването . Днес се поогледах по магазините за такива стойки , но на село човек какво да намери . Купих бамбукови пръчки и имах идея как да направя укрепването , но после се сетих за дъгичките , които ползвам за тунелчетата и ще ги използвам съвместно .
Ех , рекох си в един момент , сега да имах панделата на Гевкати :mrgreen:
Изображение

Цвета е уникално красив в моите очи .
Много е трудно да се снима реалния цвят , пък и той в различнипте фази се изменя . Пъпките са нежно и красиво розово , леко запепелено , при разтваряне във вътрешноста е по силен розовия цвят , но пастелен . По средата има прасковени нотки , а към върха венчелисчетат придобират цвят на крем брюле . Всъщност има много нюанси , защото цветовете плавно се преливат , а и зависи под какъв ъгъл пада светлината . Особенно му отиват и ярко жълто- оранжевите тичинки , които придават завърн вид на художественото произведение , да не забравя и капките дъжд , които подсилват неговата галантност .
Аватар
МГХ
Наркоман
Мнения: 10127
Регистриран на: Окт 4, '12, 23:28
Местоположение: Русе
Дал благодарност: 381 пъти
Получил благодарност: 1089 пъти

Re: Божури (Peonies) - 2024

Мнение от МГХ »

Изображение дървовиден, тежък наведен цвят, но за мен е прекрасен. Отдавна си мечтаех за дървовиден божур.
Аватар
Лавандулов залез
Кафе с мляко
Мнения: 234
Регистриран на: Окт 1, '21, 17:28
Местоположение: Ветровитата долина на тракийските владетели
Дал благодарност: 53 пъти
Получил благодарност: 363 пъти

Re: Божури (Peonies) - 2024

Мнение от Лавандулов залез »

Невероятни снимки, каква красота! Да ви радват много години, момичета, за да ги показвате и на нас!
Аз все още мога да покажа само скромния бабешки, на който снимките с телефона не могат да придадат невероятния тъмен цвят

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Хави
Виенско кафе
Мнения: 409
Регистриран на: Мар 10, '22, 18:25
Дал благодарност: 2714 пъти
Получил благодарност: 317 пъти

Re: Божури (Peonies) - 2024

Мнение от Хави »

Моето бижу, цъфна!
Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Градински цветя и растения”