Нашите градини 2024

Публикувай отговор
Аватар
мечтица
Кафе машина
Мнения: 4972
Регистриран на: Юли 4, '13, 08:31
Дал благодарност: 824 пъти
Получил благодарност: 1383 пъти

Re: Нашите градини 2024

Мнение от мечтица »

Petya_ написа: Апр 9, '24, 07:41 Значи излизам вечер и само вдишвам…времето на глицинията е:
Спойлер
Покажи
Изображение

Изображение

Изображение

А това е най-голямата досада….постоянно се навира в краката на всички…

Изображение


Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
[/spoiler]
Петя,невероятна красота,но тез малките кутийки не могат да я покажат.
Успях да увелича само една,сега нямам време,но ще вляза вечерта да увелича и други.
Възхитена съм,браво на тебе и Георги :sheart:
Кога успяваш да създадеш тази красота с тез малките деца,че и една тревичка не се вижда :hmmm:
Изображение
Последно промяна от мечтица на Апр 9, '24, 16:32, променено общо 1 път.
Ние си мислим, че Бог ни гледа отгоре, но той всъщност ни гледа отвътре - ЖИЛБЕР СЕСБРОН
Аватар
мечтица
Кафе машина
Мнения: 4972
Регистриран на: Юли 4, '13, 08:31
Дал благодарност: 824 пъти
Получил благодарност: 1383 пъти

Re: Нашите градини 2024

Мнение от мечтица »

Ема написа: Апр 8, '24, 17:24 Баирчето, една година разлика :D
Спойлер
Покажи
2023

Изображение


2024

Изображение

Вхх,бързам да изляза в градината,но не мога спокойно подмина още една прекрасна градина,една от любимите ми :sheart:
Ема,тук нямам думи,знам колко труд се полага за това което си направила,мога само да се преклоня :sbow:
Дори,съжалих че нямам такова баирче :woooow:
След такива красоти добивам стремеж за работа в градина,а допреди малко никак не ми се излизаше.
Отивам да творя,а пак вие показвате още красотички :liubov2:
Ние си мислим, че Бог ни гледа отгоре, но той всъщност ни гледа отвътре - ЖИЛБЕР СЕСБРОН
Аватар
Ема
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1442
Регистриран на: Май 31, '16, 19:23
Местоположение: София
Дал благодарност: 354 пъти
Получил благодарност: 467 пъти

Re: Нашите градини 2024

Мнение от Ема »

Lalel4e написа: Апр 9, '24, 15:47
Спойлер
Покажи
Ема написа: Апр 8, '24, 17:24 Баирчето, една година разлика :D

2023

Изображение


2024

Изображение
:omgoo:
Леле! И една тревичка няма! Мулчирано ли е, или го плевиш това 'баирче''?
Няколко поста назад беше показала и предишното му състояние:
Спойлер
Покажи
► Виж съдържание
Удивително!
Сложи ги в "Преди и след за нахъсване на новаците" :daaa:
Лалелче, в началото опитвах с мулч, но дъждовете и съседските котки смъкваха всичко в долния край.
Затова сега плевя, като за да не разкопавам, го правя с един стар нож.....забивам го и завъртам около плевела, като с другата ръка издърпвам. На този склон са оцелявали плевели с много дълбока коренова система, корени навряни между скалата отдолу. С всяка следваща година намаляват, омаломощавам ги, но никога няма да ги изтребя напълно. Ако спра да ги чистя, за една година ще завземат всичко отново.
В темата за "преди и сега" е идея да сложа снимки :D но може би още малко по-нататък, тъй като продължавам да завоювам територия :ieeee:

Тутти, твоята градина поне я познавам и знам за какво става дума, но има градини, които не съм виждала на живо и с малките снимки изпускам красотата им.

Мечтице, с твоята градина заслужаваш не по-малко поклон за труда, старанието и любовта, с които я твориш :tzvetentze: :liubov:
Аватар
Lalel4e
Баш кафе майстор
Мнения: 2601
Регистриран на: Окт 21, '17, 18:11
Местоположение: Русе/Пловдив/Костанденец/Руен/Брягово
Дал благодарност: 773 пъти
Получил благодарност: 761 пъти

Re: Нашите градини 2024

Мнение от Lalel4e »

misheto написа: Апр 8, '24, 23:10
Тутти написа: Апр 8, '24, 22:20 ...Лалетата са на Fluwel, а сорта е Tulip Pink Impression. ...
...
Големи прелести на дребни снимки ;)
Само че това лале не е Pink Impression.
Или си го закупила от Сортови семена с това име, но в опаковката е било друго (защото и аз една година купих такова), или си останала с грешно впечатление. Това е Salmon Van Eijk или Mystic Van Eijk - малко ги бъркам, близки са, особено в една фаза на цъфтежа, но съм почти съвсем сигурна, че е първото - мое любимо лале!

И, ако знаете само тази година от колко места чух, че невадени лалетата стават прекрасни (даже днес за божуровидни ми казаха същото), ако знаете и колко са зле моите, които извадих, а някои, които не съм вадила колко са хубави... ще взема да го преосмисля и аз това вадене :hmmmmmm:
Аватар
zeleno
Наркоман
Мнения: 13719
Регистриран на: Ное 23, '10, 15:59
Дал благодарност: 206 пъти
Получил благодарност: 409 пъти

Re: Нашите градини 2024

Мнение от zeleno »

Ема ако намериш стара отверка , плоска отпред , още по-лесно става , аз работя с такава от години
В хоремага на прованса си открих и купих един много готин уред , нещо като отверка , но върха завършва с лястовича опашка , като си отида ще го снимам , че живее на ранчото
Последно промяна от zeleno на Апр 9, '24, 21:03, променено общо 1 път.
Аватар
мечтица
Кафе машина
Мнения: 4972
Регистриран на: Юли 4, '13, 08:31
Дал благодарност: 824 пъти
Получил благодарност: 1383 пъти

Re: Нашите градини 2024

Мнение от мечтица »

Petya_ написа: Апр 9, '24, 07:41 Значи излизам вечер и само вдишвам…времето на глицинията е:
Спойлер
Покажи
Изображение

Изображение

Изображение

А това е най-голямата досада….постоянно се навира в краката на всички…

Изображение


Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Увеличени снимките на Petya
Изображение Изображение



Изображение Изображение



Изображение Изображение
Ние си мислим, че Бог ни гледа отгоре, но той всъщност ни гледа отвътре - ЖИЛБЕР СЕСБРОН
Аватар
Тутти
Чист кофеин
Мнения: 5649
Регистриран на: Ное 21, '15, 06:47
Местоположение: София
Дал благодарност: 1768 пъти
Получил благодарност: 2032 пъти

Re: Нашите градини 2024

Мнение от Тутти »

Salmon Van Eijk сякаш беше, Lalel4e. Който си е лалелче, си е лалелче.
Нито,едно лале никога не съм вадила. Време, сили, все нямам достатъчно за подобни усилия. Казах си, че ще си допоръчвам всяка година. Е, поръчвам, а старите се множат. До този момент единственото изчезнало и то за един сезон цъфтяла е La Bell Epoque, моето любимо лале, от което поръчах мноооооого. Нито едно, нито едно няма да има тази година. Само пет поникнаха от преди две години, подарени от приятелка, от тях четири бяха със силно изявен вирус, само едно си е каквото трябва. Вирусните ги унищожих веднага, утре ще снимам последния мохикан. А беше така миналата година, ех, красота, пак ще поръчвам точно това лале, но ще знам, че всяка година трябва да се поръчва пак. Дори листо не изкараха, не знам къде отидоха тези лалета.

Изображение
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7318
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 777 пъти
Получил благодарност: 1472 пъти

Re: Нашите градини 2024

Мнение от ljuboznatelna »

Момичета, какво садите заедно с лалетата, за да не остава празно след като изсъхнат листата?
Аватар
Elatior
Кана кафе
Мнения: 524
Регистриран на: Ное 18, '12, 19:54
Дал благодарност: 317 пъти
Получил благодарност: 150 пъти

Re: Нашите градини 2024

Мнение от Elatior »

Люб,аз садя луковичните в близост до други многогодишни(разни Маргаритки,Кампанули)и като прецъфтят не ми остава празно,другите поемат' щафетата' :dovolen:
Относно ваденето на Лалетата,при мен невадените спират да цъфтят на втора,трета година..изкарват само листа,не знам на какво се дължи това :idea1: Предполагам,че е разпад на луковицата :hmmmmmm: ,а най-лошото е когато пуснат надолу корен,завършващ с друга дребна луковуца...такива за нищо не стават. :|
Аватар
Тутти
Чист кофеин
Мнения: 5649
Регистриран на: Ное 21, '15, 06:47
Местоположение: София
Дал благодарност: 1768 пъти
Получил благодарност: 2032 пъти

Re: Нашите градини 2024

Мнение от Тутти »

Люб, много добре се получава с божури - итохи. Те правят чадър и нищо жълто не се вижда, или малко се забелязва, а после има обем, дори да не цъфти, итоха прави хубава листна маса.
Друго, което се получава добре са туфи лилиум и далии. Непета също, както и Вероники и и подобни разперващи се.
Публикувай отговор

Обратно към “Градини и дизайн”