От А до Я за любимите домати 2024

Модератор: Миша

Публикувай отговор
Leri62
Kъсо кафе
Мнения: 68
Регистриран на: Ное 17, '13, 16:06
Получил благодарност: 5 пъти

Re: От А до Я за любимите домати 2024

Мнение от Leri62 »

Изображение
qn4eto
Кана кафе
Мнения: 539
Регистриран на: Дек 22, '09, 19:59
Местоположение: Силистра
Дал благодарност: 109 пъти
Получил благодарност: 103 пъти

Re: От А до Я за любимите домати 2024

Мнение от qn4eto »

Кой е най- добрият полиетилен за оранжерия?
Аватар
pepelqshka71
Чист кофеин
Мнения: 7736
Регистриран на: Мар 31, '13, 11:42
Местоположение: Козлодуй
Дал благодарност: 2435 пъти
Получил благодарност: 1365 пъти

Re: От А до Я за любимите домати 2024

Мнение от pepelqshka71 »

Янче, виж клипчетата на Краси Лазаров, той последен прави оранжерия с полиетилен и може да даде насоки. Дано и още някой се включи. Моите две оранжерии са с поликарбонат и не мога да помогна.

А ние бавно напредваме със сглобяването на втората оранжерия. За парите, които дадохме, мога да кажа, че имам доста забележки. Първо: поликарбоната не стига от край до край да се завие, а трябва да се снажда от двете страни на 1,2м от земята. Второ: трябваше да си купим още 4бр панти за прозорците, защото не стигнаха. Трето: дръжките на вратите и прозорците е трудно да се нарекат дръжки (някакви нищожни райберчета) и сега търся като на старата оранжерия. Утре ще обиколя магазините и ако не намеря, че търся в нета. Та така... сега чакам да стане 20 януари - тогава съм решила да сея ранните сортове домати. Тогава ще сложа и малко семки от лютото пиперче на Снежка.

Изображение

Изображение
"Човек постига безсмъртие, само когато успее да сподели знанията си с останалите..."
,,познанието минава през етапите - чела съм , учила съм го , практикувала съм го , правила съм го 15 години, не ми харесва"
Аватар
alys
Чист кофеин
Мнения: 6075
Регистриран на: Авг 12, '19, 22:03
Дал благодарност: 2210 пъти
Получил благодарност: 1278 пъти

Re: От А до Я за любимите домати 2024

Мнение от alys »

Янче, ти знаеш - гледаш да има антикапка ефект, да е с повече микрони, според парите. Като че ли от матовия полиетилен съм по-доволна, сравнен с прозрачния, но не смея да твърдя със сигурност. Предлагат и многослоен, ама и цената е уау. Аз търся само в нета, но като се обадя, често нямат това, което са показали на сайта и купувам в зависимост от това как успеят да ме омаят. Като търсих, продавачите споделиха, че израелският полиетилен е прехвален и похвалиха друг. Поразпитай по телефоните и после си избери. Наистина, Краси би ти помогнал при избора.
Аватар
Тутти
Чист кофеин
Мнения: 5702
Регистриран на: Ное 21, '15, 06:47
Местоположение: София
Дал благодарност: 1873 пъти
Получил благодарност: 2140 пъти

Re: От А до Я за любимите домати 2024

Мнение от Тутти »

qn4eto, нашата оранжерия е доста добра. Издържа ветровете и снеговете, найлона три години не е мръднал, конденз има само на едно място, където ми е магданоза, капе малко и нарядко. ММ я е поръчал на някаква фирма от Русе, но не помни как се казва фирмата. Краси мисля че направи същите размери като нашата - 8/10 м. Но той ще се включи и ще каже точно.
Успех, ще направиш добър дом на доматките.
qn4eto
Кана кафе
Мнения: 539
Регистриран на: Дек 22, '09, 19:59
Местоположение: Силистра
Дал благодарност: 109 пъти
Получил благодарност: 103 пъти

Re: От А до Я за любимите домати 2024

Мнение от qn4eto »

Благодаря за съветите! Чета в нета, наистина хвалят основно израелския. Логично е всеки да си хвали стоката (и да хули другия 😁 ). Апък и умеят да омайват....затова преди да звъня искам да се падкова с повечко информация. Дано се включи Краси Лазаров.
Аватар
ch.petrov
Кафе с мляко
Мнения: 225
Регистриран на: Фев 12, '20, 01:10
Дал благодарност: 122 пъти
Получил благодарност: 409 пъти

Re: От А до Я за любимите домати 2024

Мнение от ch.petrov »

Предпоследни

Изображение
Аватар
pepelqshka71
Чист кофеин
Мнения: 7736
Регистриран на: Мар 31, '13, 11:42
Местоположение: Козлодуй
Дал благодарност: 2435 пъти
Получил благодарност: 1365 пъти

Re: От А до Я за любимите домати 2024

Мнение от pepelqshka71 »

qn4eto написа: Яну 3, '24, 09:42 ... Дано се включи Краси Лазаров.
Ето клипчето на Краси:
"Човек постига безсмъртие, само когато успее да сподели знанията си с останалите..."
,,познанието минава през етапите - чела съм , учила съм го , практикувала съм го , правила съм го 15 години, не ми харесва"
Аватар
мечтица
Чист кофеин
Мнения: 5007
Регистриран на: Юли 4, '13, 08:31
Дал благодарност: 867 пъти
Получил благодарност: 1481 пъти

Re: От А до Я за любимите домати 2024

Мнение от мечтица »

За много години,съфорумци!
Моя найлон на оранжерията издържа осем години :dovolen:
Зеленикав на цвят 150 микрона със защита от конденз,макар че на места все някъде прокапва.
Изображение

Изображение

Изображение
Тази година голямата буря със много сняг през ноември,за първи път ми скъса найлона на едната рамка.
На доста места вече има процепи,тъй че есента ще трябва да подменя найлона на цялата оранжерия.
Купила съм същия найлон,но все още не съм намерила някой, да може хубаво да го опъне.
Смятам едно от най важните неща за трайността на найлона,доброто му опъване.
Ние си мислим, че Бог ни гледа отгоре, но той всъщност ни гледа отвътре - ЖИЛБЕР СЕСБРОН
Bambolina
Kафенце
Мнения: 13
Регистриран на: Яну 3, '24, 11:46
Дал благодарност: 48 пъти
Получил благодарност: 11 пъти

Re: От А до Я за любимите домати 2024

Мнение от Bambolina »

Здравейте и Честита Нова година! Нека бъде мирна, здрава, щастлива и успешна! Да е щедра и благодатна за всички! Следя темата с огромен интерес, но не съм се осмелявала да пиша, понеже се занимавам отскоро с отглеждане на домати и все още се уча. Благодаря ви за опита и ценните съвети, които споделяте. От вас научих много! Като начинаещ градинар изпитвам огромно удоволствие да изпробвам нови сортове домати и с голямо неудобство искам да попитам дали останаха няколко семенца от инициативата "Предай нататък", която Краси Лазаров започна. Аз също ще добавя и изпратя от моите семенца, ако има друг желаещ като мен, който не се е включил навреме. Хубав ден и бъдете здрави!
Публикувай отговор

Обратно към “Плодове и зеленчуци”