От А до Я за любимите домати 2024

Модератор: Миша

Публикувай отговор
Аватар
pepelqshka71
Чист кофеин
Мнения: 7671
Регистриран на: Мар 31, '13, 11:42
Местоположение: Козлодуй
Дал благодарност: 2238 пъти
Получил благодарност: 1247 пъти

Re: От А до Я за любимите домати 2024

Мнение от pepelqshka71 »

alys написа: Мар 27, '24, 15:43 Имам предвид конкретен сорт, а покрай него ще поръчам и още нещо. Разнообразието е голямо и са описани добре. Дано стане поръчката. Минимална стойност на поръчката10€. Доставката е около 3€ (по първоначални данни). Такса за превалутиране ще има малко. Цената на пакетче със 7 (5?) семена е 0,70€.
Алис, може ли да ме включиш? Кога ще поръчваш?
Почвам да разглеждам :nod:
"Човек постига безсмъртие, само когато успее да сподели знанията си с останалите..."
,,познанието минава през етапите - чела съм , учила съм го , практикувала съм го , правила съм го 15 години, не ми харесва"
penkeler
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1698
Регистриран на: Мар 19, '15, 21:30
Местоположение: Варна
Дал благодарност: 51 пъти
Получил благодарност: 306 пъти

Re: От А до Я за любимите домати 2024

Мнение от penkeler »

diado-ilian написа: Мар 27, '24, 19:25 Пени! Дърти консерви като теб и мен нямат думата, когато става въпрос за шарено. :chokkkofa: Това е територия изцяло подвластна на женския пол и ние там имаме право само да козируваме.
Напълно си прав и го имам предвид, но нали дъртите винаги имат идеята да предпазят от случайни грешки по младите. Не, че в повечето случаи е много разумно или успешно, но ние да си кажем. Иначе скуката ни наляга.
Аватар
bongibo
Кафе с мляко
Мнения: 220
Регистриран на: Фев 11, '19, 18:38
Дал благодарност: 429 пъти
Получил благодарност: 384 пъти

Re: От А до Я за любимите домати 2024

Мнение от bongibo »

Мале, кви домати в тоз сайт.. :chchaa: .. какво следва?! Колективна поръчка?.. на кого да пратя парите, когааа?!) :wooooowz:
Аватар
Тутти
Чист кофеин
Мнения: 5631
Регистриран на: Ное 21, '15, 06:47
Местоположение: София
Дал благодарност: 1727 пъти
Получил благодарност: 1960 пъти

Re: От А до Я за любимите домати 2024

Мнение от Тутти »

Alys, загубих се из толкова сортове. А сърцето ми тупка, та реших и аз да се заявя за участие в поръчка. Почвам да бая да стане, изкушаващо е. Брой ме, моля те,
Аватар
eli
Kафенце
Мнения: 9
Регистриран на: Мар 19, '24, 14:16
Местоположение: Близо до Варна
Дал благодарност: 14 пъти
Получил благодарност: 18 пъти

Re: От А до Я за любимите домати 2024

Мнение от eli »

botan написа: Мар 27, '24, 18:49 Яяяя, предлагат и пъстролистен сорт - Variegated Dragon (Пёстролистый дракон) :ieeee:
https://tomatniypomidor.ru/index.php?ro ... ct_id=1733
Ако някой си поръчва моля да ме има предвид с 1 до 3 пакетчета от него, че са само по 7 семки в пакетче. :mrgreen:
Изображение
И аз бих помолила, ако някой поръчва да ме предвиди и мен, с 1-3 пакетчета. Обожавам Вариегатни растения, а домат с такива листа :bzzzz:
Аватар
botan
Наркоман
Мнения: 10776
Регистриран на: Ное 23, '09, 22:06
Местоположение: София, умерен източнобалконски климат с високи годишни амплитуди
Дал благодарност: 243 пъти
Получил благодарност: 460 пъти
Обратна връзка:

Re: От А до Я за любимите домати 2024

Мнение от botan »

penkeler написа: Мар 27, '24, 19:00Има обаче и такива дето ако не знаеш, че е специфично за сорта може да решиш, че са проблемни.
https://gsmgoodssk.life/product_details/30695293.html
Да, различни са. Пъстролистието настъпва като спонтанна мутация, така че може да настъпи у всеки сорт, освен това мутациите може да са различни, но ефекта еднакъв. Някои от тези сортове са се запазили и са получили собствено име други не.
Конктетно това растение е проблемно, тъй като бялото е твърде много за нормалното му развитие. :nod:
Insta: ex_hort
Лазара
Кафе с мляко
Мнения: 222
Регистриран на: Яну 30, '19, 15:31
Дал благодарност: 395 пъти
Получил благодарност: 28 пъти

Re: От А до Я за любимите домати 2024

Мнение от Лазара »

Alys, толкова много и интересни сортове. И аз искам да участвам ако има поръчка.
Аватар
botan
Наркоман
Мнения: 10776
Регистриран на: Ное 23, '09, 22:06
Местоположение: София, умерен източнобалконски климат с високи годишни амплитуди
Дал благодарност: 243 пъти
Получил благодарност: 460 пъти
Обратна връзка:

Re: От А до Я за любимите домати 2024

Мнение от botan »

Aurora Blue първа се показа. Божке каква е красота! :chchaa:
Изображение

Блатниците започнаха да жълтеят, но подозирам, че не заради преовлажняването, а защото до сега все ги поливах с чиста вода и в непромития пясък няма особено много вещества, които да могат да усвоят. Вече започвам да поддържам високото ниво с разредена минерална тор.
Изображение
Insta: ex_hort
Аватар
Sashika
Kафенце
Мнения: 15
Регистриран на: Май 15, '22, 23:50
Местоположение: София
Дал благодарност: 86 пъти
Получил благодарност: 43 пъти

Re: От А до Я за любимите домати 2024

Мнение от Sashika »

alys написа: Мар 27, '24, 15:43 Имам предвид конкретен сорт, а покрай него ще поръчам и още нещо. Разнообразието е голямо и са описани добре. Дано стане поръчката. Минимална стойност на поръчката10€. Доставката е около 3€ (по първоначални данни). Такса за превалутиране ще има малко. Цената на пакетче със 7 (5?) семена е 0,70€.
Любопитно ми стана , кой сорт издирваш :).

Аз чакам 2 поръчки от Латвия в момента :), нищо че приключих със сеитбата. Гледанто на youtube е просто пагубно.

Някой има ли опит със сортовете от смействата на Kozula и Jarson ? Аз боднах няколко семки от KOZULA 179 - Zebra Zolta
https://www.tomatofifou.com/en/produit/kozula-179/ .
Макар още да не съм отгледала нито един корен си поръчах още няколко от нейните сортове.


П.П. Очакват ли се проблеми с пратки на семена извън Европейският съюз? Няма ли накакви регулации, които да го ограничават?

П.П 2. Jarson бидейки полско име как се чете ? Ярсон или Джарсон или нещо друго? Руснаците го произнасят по първият начин, но не съм на 100 % сигурна , че се произнася с "Я".
Аватар
alys
Чист кофеин
Мнения: 6024
Регистриран на: Авг 12, '19, 22:03
Дал благодарност: 2090 пъти
Получил благодарност: 1206 пъти

Re: От А до Я за любимите домати 2024

Мнение от alys »

Sashika написа: Мар 27, '24, 23:11 Любопитно ми стана , кой сорт издирваш :).
Уральский богатырь :)
Публикувай отговор

Обратно към “Плодове и зеленчуци”