От А до Я за любимите домати 2024

Модератор: Миша

Публикувай отговор
Аватар
ugod
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1448
Регистриран на: Авг 22, '17, 22:27
Местоположение: Birmingham uk
Дал благодарност: 172 пъти
Получил благодарност: 226 пъти

Re: От А до Я за любимите домати 2024

Мнение от ugod »

Тук се опитваме да унищожим или изгоним мравките.
Аватар
pepelqshka71
Чист кофеин
Мнения: 7744
Регистриран на: Мар 31, '13, 11:42
Местоположение: Козлодуй
Дал благодарност: 2470 пъти
Получил благодарност: 1371 пъти

Re: От А до Я за любимите домати 2024

Мнение от pepelqshka71 »

Алис, взех си семенцата. Благодаря за ангажимента, за положителните емоции, които ми донесе и за другото( ти знаеш) :liubov: :gush: :tzeluvka:
"Човек постига безсмъртие, само когато успее да сподели знанията си с останалите..."
,,познанието минава през етапите - чела съм , учила съм го , практикувала съм го , правила съм го 15 години, не ми харесва"
Аватар
alys
Чист кофеин
Мнения: 6080
Регистриран на: Авг 12, '19, 22:03
Дал благодарност: 2221 пъти
Получил благодарност: 1289 пъти

Re: От А до Я за любимите домати 2024

Мнение от alys »

Към руската поръчка имаше няколко пакетчета бонус, (с 1 по-малко от участниците), затова имаме по едно допълнително пакетче със семена. Ботан като джентълмен се отказа от бонуса. :)

Шами, и твоите семена са пристигнали. Надявам се, че си получила sms. Пиша за всеки случай.
Аватар
Misi
Кана кафе
Мнения: 644
Регистриран на: Яну 6, '22, 15:13
Местоположение: вила до Дупница
Дал благодарност: 444 пъти
Получил благодарност: 234 пъти

Re: От А до Я за любимите домати 2024

Мнение от Misi »

Аз си ги взех, но утре ще ги погледна. Благодаря Алис. Добре, че беше ти та да се докопаме до руските сортове домати.
Няма ненаказано добро! Добрините се връщат при хората, които ги раздават.
qn4eto
Кана кафе
Мнения: 539
Регистриран на: Дек 22, '09, 19:59
Местоположение: Силистра
Дал благодарност: 109 пъти
Получил благодарност: 103 пъти

Re: От А до Я за любимите домати 2024

Мнение от qn4eto »

Ugod, благодаря за материалите. Имам боракс, мисля, че ще свърши работа. Но все още се колебая. Притеснявам се от незнание на такива новини дребни, но важни факти като написаното от Penkeler, че изчистването от солта е практически невъзможно за поколения наред. А съм чувала от много хора как сипят сол, за да унищожават трева например. И за оцет чух наскоро, но той вероятно не е толкова опасен.
А ако реша да сложа боракс е невъзможно да изолирам котката, и за това трябва да помисля, че оранжерията и е любимо място.
Аватар
diado-ilian
Кана кафе
Мнения: 641
Регистриран на: Апр 20, '20, 13:43
Местоположение: Троян, България
Дал благодарност: 36 пъти
Получил благодарност: 91 пъти

Re: От А до Я за любимите домати 2024

Мнение от diado-ilian »

qn4eto написа: Апр 30, '24, 04:59 Ugod, благодаря за материалите. Имам боракс, мисля, че ще свърши работа. Но все още се колебая. Притеснявам се от незнание на такива новини дребни, но важни факти като написаното от Penkeler, че изчистването от солта е практически невъзможно за поколения наред. А съм чувала от много хора как сипят сол, за да унищожават трева например. И за оцет чух наскоро, но той вероятно не е толкова опасен.
А ако реша да сложа боракс е невъзможно да изолирам котката, и за това трябва да помисля, че оранжерията и е любимо място.
Използвай, нещо сладко което е натопено в разтвора с боракс. Потърси видео на Иван Руских в него предлага кори от банани. На тях пчелите не налитат само осите. За да не се изкушава котката аз ги затисках с плочи. Така мравките си ги намират, а за котки и кучета са недостъпни.

намерих го:
Автентичната тъпота, всеки път надминава изкуствения интелект! Тери Пратчет
Аватар
diado-ilian
Кана кафе
Мнения: 641
Регистриран на: Апр 20, '20, 13:43
Местоположение: Троян, България
Дал благодарност: 36 пъти
Получил благодарност: 91 пъти

Re: От А до Я за любимите домати 2024

Мнение от diado-ilian »

Ако искаш само да ги махнеш от определено място, почерпи ги с кола. Те са два вида пияници и фенове на колата. Пияниците се обиждат че ги черпиш с кола, а феновете се обиждат че разреждаш колата 1/5. Като резултат и едните и другите обидено се оттеглят, а ти си си подобрила почвата. :daaa: :hihihi:


ето за гледане:

Автентичната тъпота, всеки път надминава изкуствения интелект! Тери Пратчет
Аватар
ugod
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1448
Регистриран на: Авг 22, '17, 22:27
Местоположение: Birmingham uk
Дал благодарност: 172 пъти
Получил благодарност: 226 пъти

Re: От А до Я за любимите домати 2024

Мнение от ugod »

Също така се правят примки от тесто смесено с някакъв сладък плод.И се слага железен сулфат .Количеството е 10% от масата на тестото с плода.
Аватар
bongibo
Кафе с мляко
Мнения: 235
Регистриран на: Фев 11, '19, 18:38
Дал благодарност: 462 пъти
Получил благодарност: 415 пъти

Re: От А до Я за любимите домати 2024

Мнение от bongibo »

За търпение при мен изобщо не може дума да става и сутринта боднах един гном :twisted: (гном «Десперадо Отчаянный», няма такова име). Доколкото прочетох, не се колтучи и расте до 70 см. Ще опитам да го отгледам в контейнер на терасата.
Изображение
Адашките също ги мислех, но ще останат за другата година.Иначе засадих в саксия единствения Лабрадор, който ми поникна (той е от поизмръзналите) и видях, че крие бутончета. Дано ги запази :angel2:
Разглеждам и за капково. Харесах това ( два броя мисля, че ще покрият 5те ми лехи), но не мога да разбера, дали е за един сезон :hmmm:. Нагоре в сайта има скъп вариант в който пише, комплект за няколко сезона
https://shop.agrodrip-zahara.com/komple ... poyavane-2
трепетлика
Кафевар/ка/
Мнения: 765
Регистриран на: Юли 4, '19, 19:30
Дал благодарност: 2200 пъти
Получил благодарност: 112 пъти

Re: От А до Я за любимите домати 2024

Мнение от трепетлика »

Боги , ще споделиш ли какви са ввариегатните красоти от снимката , не мога да ги разгадая . И откъде .
Публикувай отговор

Обратно към “Плодове и зеленчуци”