От А до Я за любимите домати 2024

Модератор: Миша

Публикувай отговор
Аватар
diado-ilian
Кана кафе
Мнения: 642
Регистриран на: Апр 20, '20, 13:43
Местоположение: Троян, България
Дал благодарност: 36 пъти
Получил благодарност: 92 пъти

Re: От А до Я за любимите домати 2024

Мнение от diado-ilian »

bongibo написа: Май 2, '24, 16:13 Едното ми саморасляче, без никакви грижи и защити се държи добре,останалите две и те са така.. ‘ Големите ми домати ги бръсне студеца,но държат .Доста са им тъмни стъблата, но са здрави. Всичко е напръскано с ка-бор
Каква е идеята? Имаш някакъв проблем или пръскаш превантивно щото тъй и тъй имаш Ка-Бор?
Автентичната тъпота, всеки път надминава изкуствения интелект! Тери Пратчет
Зелен дом
Kафенце
Мнения: 2
Регистриран на: Сеп 7, '23, 09:33

Re: От А до Я за любимите домати 2024

Мнение от Зелен дом »

МГХ написа: Май 2, '24, 11:31
Мисля си, че вероятно са от болните от картофена мана миналата година, които пръсках с триходерма и бактоген. Интересното е дали в семената има зараза и дали ще се прояви отново. Сега изглеждат напълно здрави. Чистички и новички бебета. Какво мислите по въпроса?
Ще ги снимам като отида утре и ще ги покажа.
Намеренията ми са утре да напръскам предпазно с триходерма.
Микоризата как взаимодейства с триходермата? Положително,нали?
Би ли споделил с каква триходерма и микориза, и от къде? Благодаря!
Аватар
bongibo
Кафе с мляко
Мнения: 235
Регистриран на: Фев 11, '19, 18:38
Дал благодарност: 462 пъти
Получил благодарност: 415 пъти

Re: От А до Я за любимите домати 2024

Мнение от bongibo »

diado-ilian написа: Май 3, '24, 17:34
bongibo написа: Май 2, '24, 16:13 Едното ми саморасляче, без никакви грижи и защити се държи добре,останалите две и те са така.. ‘ Големите ми домати ги бръсне студеца,но държат .Доста са им тъмни стъблата, но са здрави. Всичко е напръскано с ка-бор
Каква е идеята? Имаш някакъв проблем или пръскаш превантивно щото тъй и тъй имаш Ка-Бор?
Препоръчаха ми он аптеката. Не, че някаква файда има с тея дъждове. Иначе, забелязвам липса на фосфор от студа. Това вече не знам с какво и как да коригирам.
Аватар
ичиконти
Виенско кафе
Мнения: 481
Регистриран на: Юли 28, '21, 17:15
Местоположение: Севлиево
Дал благодарност: 140 пъти
Получил благодарност: 123 пъти

Re: От А до Я за любимите домати 2024

Мнение от ичиконти »

Първи завръз 2 афена и 1 ръгби. Иначе цъфтим на първа к. и залагаме втора. Бататите чак сега се събудиха.
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Изображение
Аватар
alys
Чист кофеин
Мнения: 6080
Регистриран на: Авг 12, '19, 22:03
Дал благодарност: 2236 пъти
Получил благодарност: 1289 пъти

Re: От А до Я за любимите домати 2024

Мнение от alys »

bongibo написа: Май 4, '24, 08:57 Иначе, забелязвам липса на фосфор от студа. Това вече не знам с какво и как да коригирам.
Тунелче, за да им е по-топло.
Аватар
bongibo
Кафе с мляко
Мнения: 235
Регистриран на: Фев 11, '19, 18:38
Дал благодарност: 462 пъти
Получил благодарност: 415 пъти

Re: От А до Я за любимите домати 2024

Мнение от bongibo »

alys написа: Май 4, '24, 10:46
bongibo написа: Май 4, '24, 08:57 Иначе, забелязвам липса на фосфор от студа. Това вече не знам с какво и как да коригирам.
Тунелче, за да им е по-топло.
Сега чакам още агрил, за още един слой. Иначе са с тунелчета.., може и полиетилен най- отгоре да метна..
penkeler
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1723
Регистриран на: Мар 19, '15, 21:30
Местоположение: Варна
Дал благодарност: 52 пъти
Получил благодарност: 332 пъти

Re: От А до Я за любимите домати 2024

Мнение от penkeler »

Аз вече май ще взема да спра да си правя разсади за ранни в оранжерията. В късна есен нали бурята ми повреди сериозно оранжерията и не предполагах, че времето през февруари ще позволи да я възстановя още в края на месеца затова семена сях чак около 8 март. Пикирах само лабрадора в началото на април, а другите останаха нагъсто защото отсъствах десетина дни, не можах да пикирам навреме и нещата се забавиха още, та разсада ми ще е за навън. Доста хора като разберат, че нямам ранни обаче се изредиха да ми предлагат разсади и оранжерията вече се запълни. Първите 10 броя бяха един прерасъл разсад 40 - 50 см. още в началото на април, преди още да замина и вече сме на трета китка.
Изображение
Иначе навън постепенно напредвам. Още преди седмица тревите са обработени с плоскореза, не можаха да изсъхнат добре защото все превалява, но тия дни ще фрезовам и ще ги заора.
Изображение
Аватар
Клеър
Баш кафе майстор
Мнения: 2943
Регистриран на: Май 30, '18, 22:26
Дал благодарност: 1588 пъти
Получил благодарност: 1628 пъти

Re: От А до Я за любимите домати 2024

Мнение от Клеър »

При нас вали пече , вали пече , няма спиране . Няма да можем скоро да разсаждаме в градината . Разсада ще чака , не мога нищо да променя . Кал и киша . Аз иначе съм готова със схемата . Само дето се заричах , че ще сея 20-25 корена . Дори си повярвах сама . Станаха 86 .
Днес си направих табелките , остана да направя дупки с перфоратора и да им сложа въженцата .
Изображение
А , момент забравих и двата по- къси реда .
Изображение
От нас което зависи правим , а природата има думата последна .
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31778
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 1134 пъти
Получил благодарност: 2775 пъти

Re: От А до Я за любимите домати 2024

Мнение от Мария Николова »

Извъртях се и вратът ми се схвана, докато прочета поне половината табелки, Клеър. :wooow2:
Ползвам само два етикета - "Гръцки" и от скоро "Български". На сергията - на 50 м. от компа. :hihihi:
Пожелавам ти очаквания успех! :wooow2: :wooow2: :wooow2:
Всичките ти табелки да станат невидими - закрити от натежали китки доматки! :ieeee: :ieeee: :ieeee: :ieeee: :ieeee:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
alys
Чист кофеин
Мнения: 6080
Регистриран на: Авг 12, '19, 22:03
Дал благодарност: 2236 пъти
Получил благодарност: 1289 пъти

Re: От А до Я за любимите домати 2024

Мнение от alys »

След като направих днешния козунак и боядисах яйцата, насадих доматите в оранжерията. Ползвах свредло за дупките. Мнооого удобно! В парниците ММ направи дупките, но в оранжерията трябваше да мисля повече къде да са дупките и се справих. :) Дано не паднат много температурите тази нощ. Не посмях да полея доматите допълнително при засаждането, но не са и жадни, защото торфът беше влажен. Почти всичките доматки тази година са по 2 в дупка. Ще колтуча повече.
Публикувай отговор

Обратно към “Плодове и зеленчуци”