От А до Я за любимите домати 2024

Модератор: Миша

Публикувай отговор
Аватар
pepelqshka71
Чист кофеин
Мнения: 7675
Регистриран на: Мар 31, '13, 11:42
Местоположение: Козлодуй
Дал благодарност: 2272 пъти
Получил благодарност: 1253 пъти

Re: От А до Я за любимите домати 2024

Мнение от pepelqshka71 »

Ето садени 2022 на два реда през 50см
Пролетта:
Изображение

Изображение

Лятото: Няма обслужване на втория ред

Изображение

Изображение
"Човек постига безсмъртие, само когато успее да сподели знанията си с останалите..."
,,познанието минава през етапите - чела съм , учила съм го , практикувала съм го , правила съм го 15 години, не ми харесва"
Аватар
alys
Чист кофеин
Мнения: 6032
Регистриран на: Авг 12, '19, 22:03
Дал благодарност: 2101 пъти
Получил благодарност: 1220 пъти

Re: От А до Я за любимите домати 2024

Мнение от alys »

Ако са на сезали, леко побутваш и си минаваш.
Аватар
Shami
Чист кофеин
Мнения: 8516
Регистриран на: Окт 26, '15, 15:52
Местоположение: гр. София
Дал благодарност: 863 пъти
Получил благодарност: 665 пъти

Re: От А до Я за любимите домати 2024

Мнение от Shami »

Благодаря на всички ви за съветите.Много са ми от полза. :daaa:
Особено на ch.petrov за нагледната скица.
Точно са написани отстоянията даже от самия наелон до лехата което също е важно да има.После в средата пътеката.
Разстоянието между двата реда, в самата леха ,както и това между два засадени домата и в самия ред.
Обърнах внимание на всичко,поне така мисля.
А защо не слагате домати и в дъното на оранжерията? Вместо пътеката да е докрая не може ли в края да се пъхне също домат?
Ооо,загрях,няма да мога да достигам тези домати в ъглите.
Може би ще пробвам със сезали както каза Алисче :hmmm:
Лелее,като видях на Пепеляш снимките и нагледно ми стана ясно каква гора ще представлява всичко. :shock: Значи трябва упорито по един корен да садя там и да спазвам разстоянията.
При самия вход ще оставя и малко място за малка рибарска масичка и имаме сгъваеми малки столчета за мъжката част,нали обещах на ММ и него там да го вместя като вали. :lol:
Аватар
Shami
Чист кофеин
Мнения: 8516
Регистриран на: Окт 26, '15, 15:52
Местоположение: гр. София
Дал благодарност: 863 пъти
Получил благодарност: 665 пъти

Re: От А до Я за любимите домати 2024

Мнение от Shami »

О,това със сезалите не знам всъщност дали ще стане.Незнам доколко ще издържи самата конструкция,все пак доматите не са леки.
От друга страна при някоя силна буря самите домати ще подпомагат задържането на оранжерията да не литне.Не ми се мисли пък ако за беля вземе та литне какво ще се случи при положение ,че доматите са вързани за нея :hmmm: :shock:


То ММ каза ,че ще забие нещо и ще върже от четирите ъгли.Ама след като две шатри ни летяха пак уж вързани вече нямам много вяра.
Все пак тази конструкция е по-стабилна и ще видим.
Съседите са си купили същата оранжерия,преди две седмици от Практикер и вече са я поставили,та утре може би ще ида да видя какво са направили.
При нас заваля.Слабо е засега,даже не намокри хубаво терасата.Земята е много суха и напукана все едно е средата на лятото.
Аватар
pepelqshka71
Чист кофеин
Мнения: 7675
Регистриран на: Мар 31, '13, 11:42
Местоположение: Козлодуй
Дал благодарност: 2272 пъти
Получил благодарност: 1253 пъти

Re: От А до Я за любимите домати 2024

Мнение от pepelqshka71 »

Shami написа: Апр 13, '24, 13:40 ...
При самия вход ще оставя и малко място за малка рибарска масичка и имаме сгъваеми малки столчета за мъжката част,нали обещах на ММ и него там да го вместя като вали. :lol:
Вътре става изключителен задух, независимо от отворените врати и прозорци и от външната температура- та мисля, че не става за сбирки.
"Човек постига безсмъртие, само когато успее да сподели знанията си с останалите..."
,,познанието минава през етапите - чела съм , учила съм го , практикувала съм го , правила съм го 15 години, не ми харесва"
Аватар
Тутти
Чист кофеин
Мнения: 5641
Регистриран на: Ное 21, '15, 06:47
Местоположение: София
Дал благодарност: 1756 пъти
Получил благодарност: 1997 пъти

Re: От А до Я за любимите домати 2024

Мнение от Тутти »

Shami, ТМ и другарите му ще припаднат от жега в парника, но и доматите ще нападнат. По-добре е да стоят далече и само каквото ти им сложиш на масата да хапват. Иначе няма да ти оставят домати за снимки и клипчета.
Аватар
alys
Чист кофеин
Мнения: 6032
Регистриран на: Авг 12, '19, 22:03
Дал благодарност: 2101 пъти
Получил благодарност: 1220 пъти

Re: От А до Я за любимите домати 2024

Мнение от alys »

Шами, а Мечо? Той ще има ли достъп до оранжерията? Котките също са фенове на оранжериите.
Аватар
Shami
Чист кофеин
Мнения: 8516
Регистриран на: Окт 26, '15, 15:52
Местоположение: гр. София
Дал благодарност: 863 пъти
Получил благодарност: 665 пъти

Re: От А до Я за любимите домати 2024

Мнение от Shami »

:lol: А моя ММ и легло си е приготвил.
Тая сутрин като се прибра от нощна и вика,че за малко се е разминало иначе цялата смяна пак е щяла да дойде у нас на пиене и ядене.
На тия хора взе,че им хареса у нас и незнам какво ще става за в бъдеще.
Естествено,че недоволствах и изчетох една лекция на ММ.Да редуват гостито,да не е само у нас.Бре викам,тия мъже жени нямат ли си да си ги контролират. Па да те канят тебе
у тях,а не само в заведения .Ергени били всичките моля ви се.
И нито един трезвенник.И живеели всичките много далече.
Ох,какво да се прави.Ще ми нападат доматите,миналия път още питаха за тях.
Наблъсках сума краставици в тия гуми дето сложих,да има за народа да бере като идва.
Дано да успея да ги отгледам и тях.
Аватар
Shami
Чист кофеин
Мнения: 8516
Регистриран на: Окт 26, '15, 15:52
Местоположение: гр. София
Дал благодарност: 863 пъти
Получил благодарност: 665 пъти

Re: От А до Я за любимите домати 2024

Мнение от Shami »

Алисче,Мечо ще има достъп до оранжерията.Котките също.
Какво ще се случва живи и здрави ще разберем.
Мечо ми свали чаршафа белия от простора барабар със щипките и го понесе из градината.
Аз дърпам от единя край той още повече сеца от другия.Такъв цирк сме отстрани.
Харизах му едно старо яке да влачи из градината и да го ръфа.В замяна си прибрах чаршафа.Градината е пълна вече с какво ли не.На съседите е влачил маратонките,чехлите.Идват хората да си ги търсят.Ботуши намирам.Консерви,чорапи,на децата дрехи,маркуча е прегризан.Лалетата смачкани,спи ми на един новопоникнал божур.Незнам дали ще прояви интерес към доматите и краставиците. Има голям апетит
и се опасявам,че може да ги яде или нахапва.Метлата ми е пред разпад направо.
Ще рече човек,че само ние имаме куче.Ми и другите имат ама си ги възпитават.А ние не успяхме.Обаче едва го удържахме като идваха гостите.Две огради прескочи,ще ги изяде.
Особено като видя,че държат в ръцете си нещо,а те носеха каси с бира.
Отхапал е врътката на маркуча и онази част дето го връзваме за оградата е измъкнал чак.Ходихме да купуваме нови от Вилаз.Маркуч нов трябва да взимам.
На малкия щъркел отвънка му е прехапал клюна.
Аватар
alys
Чист кофеин
Мнения: 6032
Регистриран на: Авг 12, '19, 22:03
Дал благодарност: 2101 пъти
Получил благодарност: 1220 пъти

Re: От А до Я за любимите домати 2024

Мнение от alys »

Руските семена са изпратени

Изображение

Изображение

Изображение

Тук може да се проследява
Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Плодове и зеленчуци”