Наследство

Началото, перспективи, развитие, до къде стигнахме, с какво можем да се похвалим
Публикувай отговор
Аватар
радост-31
Виенско кафе
Мнения: 380
Регистриран на: Мар 10, '16, 08:26
Местоположение: Трилистник, Пловдив

Re: Наследство

Мнение от радост-31 »

Е, налага се да ви оставя сега. Надявам се утре сутрин с кафето да успея да довърша разказа си. Сега ви поздравявам с една панорамка от наше село.
Изображение

До скоро!
Аватар
радост-31
Виенско кафе
Мнения: 380
Регистриран на: Мар 10, '16, 08:26
Местоположение: Трилистник, Пловдив

Re: Наследство

Мнение от радост-31 »

Добро утро, скъпи мои цвененца!
Честита Цветница! Днес е нашият душевен празник- та нали в душите ни живеят безброй цветя и нестихващата любов към тях! Нека сме цветни, нека сме красиви, нека ухаем, нека умеем да преобразяваме и доставяме наслада за сетивата на близките до сърцата ни хора!

Надявам се днешният разказ да бъде по-добре оформен, защото вчера емоциите бяха много по-силни от думите. И както се досещате, продължих с оформянето на цветната градина. Съсредоточих се върху карето пред бъдещата спалня и пространството до пътеката- точно около невените. Оплевих овисигата и осилите, но ги остаих на място за мулч. По този начин ще задържа влагата в почвата и ще възпрепятствам следващото поколение плевели. Настаних две саксии карамфилчета. Обожавам ги! Ароматът, който се носи около цветните им туфи, ме опиянява. Пренася ме в друго измерение. За съжаление градината в наше село е много сенчеста и те не я долюбват. За това в имението се опитвам да планирам и сенчести, и слънчеви части, за да мога да си задоволя всички цветарски страсти. Или поне повечето от тях.

По същата причина преселих и 5 саксии с хризантеми. Отново купувани, подарявани или планувани за имението. Два много стари корена мушкато също отидоха там. Когато си подновявам растенията, винаги старшите отиват за своята лебедова песен в градината. Стават невероятни кошчета и после завършват жизнения си цикъл през зимата. Отнесох си и малко многогодишни астри, които разделих на три петна.

Имах си и една роза-клетница, подарена ми от дим мой учених. Жълто мини, много симпатично, но не му харесваше в саксия. Засадих го може би на постоянното му място, а може би не. Времето и лопатат ще покажат, както и форумните снимки. След дълго крачене и бучене на глечки изчислих, къде е мястото и на чимшира. Той наистина ше си остане там завинаги. Започнах с оформянето и на люлаковия дувар. Красавицата на Москва гордо застана на пост.

До тук всичко звучи прекрасно, а сега е момента и да ви го покажа в снимки.

Изображение

:o :o :o

Хахаха, да! Това е градината! Знам колко нелепо изглеждат подобни новозасадени пространства. И аз сама си се блещя в снимките, но това е положението. Надявам се при следващото ходене положението да е по-розово. Забравих да добавя, че махнахме купчината с дърва, която беше пред къщата, както и коловете от стария асмалък.

Изображение

Тази снимка изглежда супер обещаващо, но това е илюзия. Огромната роза в средата на квадрата всъщност е шипка. Беше роза някога, и ще бъде Джаззз. Много мислих, гледах, сега продължавам с наблюденията върху една красива форумна градина и още съм на тема Джаззз. На мястото на дивия бъз ми се иска да е индийския люляк. Ще добавя и вечнозелени, за да има хубав вид целогодишно. За там съм предвидила няколко розмарита и сантолини, искам и спирея Голдън принцес. За пълнеж ще има луковици и иглики, но ми е мътно. Първо ще сложа обемите и тогава ще го мисля.

Колкото и да не ми се искаше, прибягнах до тотален хербицид за безбройните издънки на шипките, къпините, сливите, винобоят и бъзовете. За това ги виждате в цялата им прелест.
Аватар
радост-31
Виенско кафе
Мнения: 380
Регистриран на: Мар 10, '16, 08:26
Местоположение: Трилистник, Пловдив

Re: Наследство

Мнение от радост-31 »

И в интериорно отношение нещата се пораздвижиха. Спалнята вече изглежда така.

Изображение

Изображение

Още по-хубавото е, че след спешната намеса дългогодишния теч е приключил. Сега това петно е абсолютно сухо, въпреки напоителните дъждове от последната седмица.

Изображение

Изображение

И така! Ако можете, открийте 14 цветя!

Изображение

Всяка дива градина започва от тук. И въпреки нелепостта на снимките, чувството е вълшебно. А сега ви пожелавам вълшебна и цветна неделя.

До скоро!
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7344
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона

Re: Наследство

Мнение от ljuboznatelna »

Всички сме наясно колко труд иска, за да се стигне до някаква "нелепа" снимка. Тя е полето на мечтите, в което всички виждаме цветен рай!
И аз имам такива снимки, и е невероятно колко бързо се превръщат в истински градински! Цветята ще ти ес отблагодарят за всички усилия!
Публикувай отговор

Обратно към “Нашите албуми”