Приказки под шипковия храст.

За разговори, други теми или просто да побъбрим...
Публикувай отговор
Аватар
Shami
Чист кофеин
Мнения: 8508
Регистриран на: Окт 26, '15, 15:52
Местоположение: гр. София
Дал благодарност: 853 пъти
Получил благодарност: 657 пъти

Re: Приказки под шипковия храст.

Мнение от Shami »

Боги,ти като рече и показа и аз се литнах до Кауфланд да ги видя на живо. :wooooowz:
В нашия ги бяха раззели.
Много са ти хубави и дълги години да си ги ползваш. :liubov: :gush:
Аватар
Shami
Чист кофеин
Мнения: 8508
Регистриран на: Окт 26, '15, 15:52
Местоположение: гр. София
Дал благодарност: 853 пъти
Получил благодарност: 657 пъти

Re: Приказки под шипковия храст.

Мнение от Shami »

Днес ми е 30 ден от началото на експеримента.
Мисля да си направя почивка един или два дена и да се наградя със нещо сладко.
Още не съм решила какво да е.
После ще мисля как да продължа натам.
Аватар
bongibo
Кафе с мляко
Мнения: 220
Регистриран на: Фев 11, '19, 18:38
Дал благодарност: 429 пъти
Получил благодарност: 384 пъти

Re: Приказки под шипковия храст.

Мнение от bongibo »

Пепеляш, Шами.. благодаря ви! :sflower: .промоцията мисля е до май месец, така че, Шами , събирай сили. То и днес имаше народ ( и то мъже, ти да видиш)на щанда, та ползвах лакът, но имаше посуда. Поствам клипче на едно момиче, което спретна суров чийзкейк. Не съм го пробвала, но съб/нед. Може да направя… сега се сетих, миналото лято моят син ме беше пощурил с врънкате за сладолед, та разбих една консерва кокосово мляко в случая ползвах и захар и мед и във фризера. Ми, добре си стана. Може да се експериментира с плодове, подслаждане.. кой каквото душа му иска.
Аватар
Тутти
Чист кофеин
Мнения: 5631
Регистриран на: Ное 21, '15, 06:47
Местоположение: София
Дал благодарност: 1727 пъти
Получил благодарност: 1960 пъти

Re: Приказки под шипковия храст.

Мнение от Тутти »

Най-вкусните и полезни са суровите торти и сладкиши. Правя една такава - моя измислица, която жъне много успех. Раздала съм я на всички приятелки, ще я споделя и тук.
Сурова торта - Ани ( микс от три рецепти)
1 ч.ч. млени орехи се разстила в съд и се натиска с дъното на равна чаша, за да стане като блат
1 отцедена от водата консерва сварени кестени + 1/2 ч.ч. стопено на водна баня кокосово масло + 400 гр. фурми без костилки се смила на блендер и се разстила отгоре на равен пласт, слага се покрито със стреч фолио в хладилника да стегне.
На водна баня се загряват високомаслена 35% течна сметана, 1/2 чаша кокосово масло, натурален шоколад и 3 с.л. мед (сироп от агаве или кленов сироп). Може за засилване на вкуса и 1 с.л. какао
Изваждаме от хладилника охладената торта и я заливаме с шоколадовата смес. Изчакваме леко да се охлади, тогава завиваме със стреч фолио, за да не се изпоти фолиото, и отново в хладилника. След час, ден, седмица...колкото е търпението, хаха, може да се реже на пастички и се сервира.
Аватар
Shami
Чист кофеин
Мнения: 8508
Регистриран на: Окт 26, '15, 15:52
Местоположение: гр. София
Дал благодарност: 853 пъти
Получил благодарност: 657 пъти

Re: Приказки под шипковия храст.

Мнение от Shami »

Вчера на 30ден вечерта изядох парче Витошка.Толкова премирах за нея преди и ММ беше купил.
Сега обаче изобщо не ми беше вкусна,все едно на сила я изядох.
Повече не бих повторила обаче.Сякаш ми се промениха вкусовите рецептори ли,що ли стана,но не бях хепи хич.И се чувствах на всичкото отгоре сякаш гузно,като предателка на собственото си тяло.
Знам,че не е хубаво и човек толкова да се вманиачава във нещо,затова я и изядох.
От една паста веднъж в месеца нищо няма да ми стане.
Сега си продължавам храненето без захар ,по-добре ми е с него и щом така го усещам мисля да си го продължа. По някое време може да пробвам един сладолед примерно,но ще видим.Няма да се заричам за нищо ,а ще карам по вътрешно усещане.
Искам и постепенно да намаля солта и ще работя по въпроса тези дни.Ще преглеждам колко сол всеки ден консумирам.Хубаво би било да я изключа изцяло и нея за един месец.
Да ми почине малко организмът и бъбреците от тези отрови.Да се попречистя.
Така,че преминавам към нов етап,спиране и на захар и на сол ,което ще рече,че ще се опитам да избягвам солените продукти ,както и да добавям външно сол в моето лично хранене.
Аватар
Emilly1212
Кафе машина
Мнения: 4385
Регистриран на: Май 10, '15, 21:16
Местоположение: Троян
Дал благодарност: 2091 пъти
Получил благодарност: 693 пъти

Re: Приказки под шипковия храст.

Мнение от Emilly1212 »

Шами, аз се чувствах по същия начин, когато хапнах сладко след дълъг период, в който не бях консумирала захар. Не ми беше вкусно, вкусът беше особен, сякаш след това ми горчеше от тортата, която хапнах. Абе чувството беше гадно. Наистина пишеше, че след спиране на захарта, вкусовите рецептори се променят.
Не се притеснявай, ако все пак ти се прияде нещо сладко, гледай да е накрая като десерт, а не като самостоятелно хранене.
Най-важните неща на този свят са онези, които нямат етикет с цена, защото колкото и много да струват, не могат да бъдат нито купени, нито продадени!

Нашето любимо място - Emilly1212
Аватар
Shami
Чист кофеин
Мнения: 8508
Регистриран на: Окт 26, '15, 15:52
Местоположение: гр. София
Дал благодарност: 853 пъти
Получил благодарност: 657 пъти

Re: Приказки под шипковия храст.

Мнение от Shami »

Еми,не ,че не ми се яде сладко,яде ми се.Но като хапнах от пастата и не беше това което очаквах по спомен.
Досега съм свалила сигурни 2кг за един месец.Няма да бързам със безсолното започване обаче,в къщи големия ми младеж кара вирус някакъв с температура,корем и разстройство.ММ също се оплаква от същото само дето е без температура.Какво е сега пък това чудо незнам,но личния е казал че има вирус и е изписал антибиотик.Утре май ще ходя да го купувам.Макар,че незнам,нали вирусите не се лекуват с антибиотици,даже ще го боли повече корем от антибиотика.
Ще видим как ще е утре.
Затова ще изчакам с каквито и да е диети ,времето не е уместно.Ако ми се хапва нещо сладко може и да хапна,стига да ми е комфортно.
Аватар
Emilly1212
Кафе машина
Мнения: 4385
Регистриран на: Май 10, '15, 21:16
Местоположение: Троян
Дал благодарност: 2091 пъти
Получил благодарност: 693 пъти

Re: Приказки под шипковия храст.

Мнение от Emilly1212 »

Шами, бързо да оздравяват твоите хора вкъщи.

На мен също понякога ми се яде сладко, много рядко, но ето снощи направих кекс за ММ и детето, и си признавам, че от домашно приготвени неща се изкушавам. Но знам, че ако хапна, после няма да ми е хубаво. И не ядох. Но това си е мой избор, честно казано воден от здравословни проблеми.
И само да кажа до какъв извод стигнах (то не че сега го осъзнавам, знам си го отдавна). Понеже имам непрекъснат стрес в работата си, смятам, че той води до всичките ми здравословни проблеми, а не начина на хранене. ;) И колкото и правилно да се храня, не елиминирам ли онова, което ме мъчи там, едва ли ще постигна резултати.
Най-важните неща на този свят са онези, които нямат етикет с цена, защото колкото и много да струват, не могат да бъдат нито купени, нито продадени!

Нашето любимо място - Emilly1212
alina
Двойно кафе
Мнения: 199
Регистриран на: Окт 7, '21, 14:38
Дал благодарност: 77 пъти
Получил благодарност: 137 пъти

Re: Приказки под шипковия храст.

Мнение от alina »

Шами, солта е необходима за организма, но в умерени количества. Със солта(натриева)получаваме хлор за образуване на кръвта и натрий за мозъчна течност, където Натрий убива вредни бактерии, тази течност измива мозъка. Но прекалено количество на натрий почва да задържа вода, което предизвиква отоци. , увеличава кръвно налягане.
Опитай да редуваш в слагането в храна сол на основата на натрий и сол на основата на калий. Калий е необходим за сърцето.Но в организма трябва да се поддържа отношението на Калций, калий и натрий.
https://www.bb-team.org/articles/3464_k ... iev-balans
Безопасно съотношение натрия към калий е 1:2 до 1:4
Потребност калия на денонощие е 2-4 г, а натрий необходим само 1- 2 г(1 ч.л.) Само , за тези които интензивно се занимават със спорта натрий във вид на сол повече от тази доза или при диарията.
За да уравновесиш 2г натрий(1 ч.л.) сол, необходимо 100 г курага( сушена кайсия) или 1 авокадо. Съотношение натрий към калий 1:4 по-добре за организма отколкото 1:2. Но не трябва да превишава 4-5 г калий на денонощие.
Шами, яж риба, морските продукти и ти ще получиш необходим натрий в организма..А безсолеви диети ще донесат за организма определена вреда.Защото натрий необходим за работа на мускули и работа на сърцето и за поддържа нормално налягане в кръвта.
Солената салата уравновесиш с 1 авокадо.
Потребност в сладко можеш да задоволиш със стевия.
Аватар
Shami
Чист кофеин
Мнения: 8508
Регистриран на: Окт 26, '15, 15:52
Местоположение: гр. София
Дал благодарност: 853 пъти
Получил благодарност: 657 пъти

Re: Приказки под шипковия храст.

Мнение от Shami »

Emilly1212 написа: Мар 16, '24, 07:38 Шами, бързо да оздравяват твоите хора вкъщи.

На мен също понякога ми се яде сладко, много рядко, но ето снощи направих кекс за ММ и детето, и си признавам, че от домашно приготвени неща се изкушавам. Но знам, че ако хапна, после няма да ми е хубаво. И не ядох. Но това си е мой избор, честно казано воден от здравословни проблеми.
И само да кажа до какъв извод стигнах (то не че сега го осъзнавам, знам си го отдавна). Понеже имам непрекъснат стрес в работата си, смятам, че той води до всичките ми здравословни проблеми, а не начина на хранене. ;) И колкото и правилно да се храня, не елиминирам ли онова, което ме мъчи там, едва ли ще постигна резултати.
Ех,Еми,за съжаление при мен е не същото ,но много подобно.
Има жени от кол и въже.Нищо не може да ги бутне психически,непукис са,не им пука за нищо.
Иска ми се и аз да съм такава,но не съм.Страхове си ме преследват всякакви.Паник атаки също.Лекарства въпреки всичко не пия.Знам,че всичко е в главата и зависи от мене.
Как преди нямах такива работи? Какво се случи чак толкова?То като погледнеш няма човек на който всичко да му е било розово.Явно ние сме твърде чувствителни по душа ,а и телом.
На мен ми прави впечатление когато някой ми се развика примерно,има лошо отношение,даже една дума да е и ми се срива настроението.Твърде се вживявам.Знам,че не трябва,но това съм аз колкото и да се боря да се променя.Твърде нежни сме ние с тебе за този груб външен свят.А когато вътрешно я има тази слабост неизменно се появява и външната.Малко да се промени атмосферното налягане и веднага го усещам.Има ли магнитна буря също.От там и кръвното се влияе и се въртя в един омагьосан кръг.
Затова гледам сама да се измъкна от тази дупка и то няма как всичко да ми се промени,но поне да не задълбавам чак толкова.Каквото е писано да се случи ще си се случи и както е писано така и ще премина през него.
На мен много добре ми влияе веселото настроение,смеха и позитивните мисли.Сама гледам да си ги създавам ,а и така е приятно на околните да общуват с мен.
Стресирам ли се за нещо и отварям хладлника ,търся нещо сладичко и го изяждам.
Защо го правя незнам.Това не ми решава проблемите,но като го изям и вече сякаш не ми пука чак толкова :lol:
Публикувай отговор

Обратно към “Разни и разнообразни теми”