Градината на слънцето

Началото, перспективи, развитие, до къде стигнахме, с какво можем да се похвалим
Публикувай отговор
Аватар
avocett
Kафенце
Мнения: 43
Регистриран на: Сеп 2, '13, 09:38
Обратна връзка:

Re: Градината на слънцето

Мнение от avocett »

ljuboznatelna написа:Гери, можеш да им насадиш нещо увивно, да ги използваш вместо арки :) Но да не е нещо, което трудно се изкоренява, че много те жаля колко труд полагаш там.
Мислила съм го този вариант, но то не е една, а три оранжерии - първата е тази с оградката, тя е малко по-дегизирана, понеже има асми - от нея само искам да се изрежат по-ниските железа, че много си удрям главата в тях. Втората и третата вече са много големи и изпълват всичкото свободно място чак до плевнята - липсва ми простора, това че не мога да се засиля и да тичам през двора, без да се налага да заобикалям железа. То не, че не съм насадила няколко увивни рози пред едната, ама те нищо не замаскирват все още.

Много ми се искаше това лято да сложа поне една от двете дървени арки, които имам купени, ама все не оставаше време някой да дойде да ми помогне /и да си донесе инструментите, че моите ги окрадоха/, Сега мухлясват долу в избата, ще ги позабърша преди да тръгна и дано да не се изметнат до догодина...
viktoriaivanova
Кафевар/ка/
Мнения: 841
Регистриран на: Мар 22, '13, 13:35
Получил благодарност: 7 пъти

Re: Градината на слънцето

Мнение от viktoriaivanova »

Много хубава градина, наистина слънчева, както е името й :dovolen:
Аватар
avocett
Kафенце
Мнения: 43
Регистриран на: Сеп 2, '13, 09:38
Обратна връзка:

Re: Градината на слънцето

Мнение от avocett »

Ех, как бързо лети времето! Кога метях за последно преди да замина за Австралия, кога минаха 10 месеца... Преди няколко дни за първи път получих вест, че дори и снимки, от моята градина. И от тогава само гледам снимките и си търся цветята из избуялата цветя, кроя планове, бера дерт как ще се боря с толкоз тревуляк. Баща ми пишман стана от моите въпроси - татеее, рододендроните живи ли са ми; ааа ама как така само един, аз два бях насадила; е хубаво, поне е напъпил; а това, а онова, кръстосан разпит :). За повечето растения не можах да получа информация, понеже само аз си знам, че са там - четири къта хич не са се виждали даже от тревата и той не знаел да търси там китки. Дано да не ги загуши съвсем тревата!

И при все тревуляк, още прилича на моето царство, още ми заиграва сърцето само като си помисля за него... Прибирам се в средата на август за три седмици, засега списъкът с градинарски задачи ми е 64-точков :). От сега уговарям баща ми като идва да ме взима от летището да спрем по пътя в разсадника. Вероятно ще имам доста загубени растения, особено като почнат големите жеги и и няма да има кой да полива, но ако съм готова с попълнения за дупките, ще ми е по-леко.

Още си спомням с усмивка за колетите, които вие ми изпратихте - дано да са се хванали цветята и да растат и без моята подкрепа поне временно!

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Зеления да искаш!
Изображение
Старата изсъхнала череша е паднала, та сега барабар с тревата и тръните, имам и огромно дърво насред градината.
Изображение
Зарадваха ме белите божури, надвесили глави над бялата ми оградка!
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Градината е така обрасла за първи път от над 100 години сигурно... Мъчно ми е, ама и знам, че в крайна сметка е просто трева, временно състояние :).
Изображение
От вкъщи казаха, че са си набрали най-сладките ягоди и череши! И смокинята, и раската ябълка са навързали плод. Две от трите ми кайсии обаче са изсъхнали - мъчно ми е, понеже аз ги задих преди 3-4 години и тамън почваха да връзват. Е, други ще насадя.

Та така, моята градина е временно подивяла, но пак си я обичам, дори с времето и разстоянието още повече. Като влезнали моите хора вътре, от тревата изскочил див заек, по боровете се гонели катерици...
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15936
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 926 пъти
Получил благодарност: 1816 пъти

Re: Градината на слънцето

Мнение от Гео, граф »

Ах, това дете от другия край на света си мисли и мечтае за градинката си :o !

Много ти се радвам, мило момиче :tzvetentze: ! Хайде идвай си по-бързо, че градината ти те чака :nod: ...
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Deleted User 1445

Re: Градината на слънцето

Мнение от Deleted User 1445 »

Гери, привет отново :tzvetentze: тревата, като те чета, няма да те уплаши, но това, което си направила е там и те чака - тази бяла оградка и с треви и без е чудна :daaa:
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Градината на слънцето

Мнение от calico »

Ей, примет, мило дете. Развам се че писа

бялата оградка е фантастично красива.
а знаеш ли че твоите набори като се върнат отмарят край море, барове и барчета и пр. хубавини, не като теб насред буренака и градината :mrgreen:
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
Анемоне
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1143
Регистриран на: Юни 29, '12, 22:43

Re: Градината на слънцето

Мнение от Анемоне »

Гери,трябва да си истински щастлива щом си имаш такова местенце и не си преставала и за миг да мислиш за него.А работата в градинката ще ти е едно от най-приятните занимания като се върнеш.
Аватар
Titi
Чист кофеин
Мнения: 7181
Регистриран на: Ное 25, '09, 10:51
Местоположение: София

Re: Градината на слънцето

Мнение от Titi »

Гери, да ти благодаря и тук за помощта за блога :tzeluvka:
Като дете, а после и като възрастна многократно препрочитам "Тайната градина" на Франсис Бърнет. Сега гледайки снимки на твоята, първата ми асоциация беше с тайната градина. Разкошна е и така, подивяла. :dovolen:
Приключенията на Тити дългото чорапче http://titidulgotochorapche.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
avocett
Kафенце
Мнения: 43
Регистриран на: Сеп 2, '13, 09:38
Обратна връзка:

Re: Градината на слънцето

Мнение от avocett »

Здравейте,

Моята градина доста се промени откакто последно съм писала тук, ето няколко снимки от средата на април обратно към по-ранна пролет. Най-голямата промяна като че ли беше, че махнахме две големи метални оранжерии и сега през двора може да се минава без да си удряш главата, отвори се пространството. Имаше и много диви орехи, тази година най-накрая започвам сезона без чокурите и издънките им, а днес ще разчистим последните две-три по-обрасли места. Още нямам време и възможност за пътеки, но засега черните платнища много ми помагат, понеже иначе с тревите е страшно и нямам време да тесам трева постоянно. Пък и стана по-лесно да знаят хората, които не са мен, къде може да стъпват. Моят акъл обикновено повече гони всичките оставащи неща, които искам да направя, но все пак има голям напредък с градината, преди все беше въпрос на съживяване и борба с най-големите плевели, сега вече има време и за по-деликатни задачи.

Поздрави,
Гери

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Аватар
Lalel4e
Баш кафе майстор
Мнения: 2614
Регистриран на: Окт 21, '17, 18:11
Местоположение: Русе/Пловдив/Костанденец/Руен/Брягово
Дал благодарност: 782 пъти
Получил благодарност: 791 пъти

Re: Градината на слънцето

Мнение от Lalel4e »

Гериии, откога го чакам този миг! :slove: :wooow2: :ieeee: :sheart: :sdance: :tzvetoman: :liubov:
Публикувай отговор

Обратно към “Нашите албуми”