нов метод размножаване на рози-Метод Бурито

Публикувай отговор
Аватар
botan
Наркоман
Мнения: 10796
Регистриран на: Ное 23, '09, 22:06
Местоположение: София, умерен източнобалконски климат с високи годишни амплитуди
Дал благодарност: 254 пъти
Получил благодарност: 473 пъти
Обратна връзка:

Re: нов метод размножаване на рози-Метод Бурито

Мнение от botan »

Калос е регион в света на Покемон :mrgreen: , калус е това за което си говорите :!:
georgiev
Kафенце
Мнения: 6
Регистриран на: Окт 4, '15, 17:20

Re: нов метод размножаване на рози-Метод Бурито

Мнение от georgiev »

botan написа:Калос е регион в света на Покемон :mrgreen: , калус е това за което си говорите :!:
Благодаря за корекцията, техническа грешка от моя страна.
Поздрави.
pepina
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1958
Регистриран на: Юни 3, '12, 13:57
Дал благодарност: 1 път

Re: нов метод размножаване на рози-Метод Бурито

Мнение от pepina »

georgiev написа:
botan написа:Калос е регион в света на Покемон :mrgreen: , калус е това за което си говорите :!:
Благодаря за корекцията, техническа грешка от моя страна.
Поздрави.
Правите и други грешки, освен техническите ;)
Би трябвало вече да сте усетил, че някъде бъркате на социално-дипломатическо ниво. Това не винаги означава личностни дефицити, но е нормално хората да реагират.

Що се отнася до метода, той не е предназначен толкова да пести нечие време, а по-скоро да оползотвори изрязания (или пък подарен) при ранната пролетна или при есенната резитба материал, който в момента по различни причини (климатични или поради липса на място/отдалеченост на градината) не може да се насади директно в земята. Честно казано, жертвите след пренасянето от вестника в земята са много повече, отколкото при обичайното есенно залагане в почва. И в двата случая е необходимо поддържане на влага през първите няколко топли месеца.

Аз съвсем случайно тази есен "буритнах" десетина резници, които една добра душица ми подари, като ги забравих във вестника и плика под терасата, където се е стичала вода от дъждовете. Когато се сетих за тях, бях сигурна, че са отдавна изгнили. Обаче те бяха напращели от свежест и с едри калуси. От месец са в пръстта и са си много добре без никакви грижи от моя страна. Ако това се беше случило пролетта, жертвите щяха да са доста повече, сигурна съм.
Lizi
Чист кофеин
Мнения: 6610
Регистриран на: Ное 29, '09, 17:02
Получил благодарност: 51 пъти

Re: нов метод размножаване на рози-Метод Бурито

Мнение от Lizi »

Около Коледа орязах няколко рози и заложих резници по метода Бурито. Сложих ги на топло и тъмно и ги забравих. Вчера обаче се сетих да ги потърся и установих ,че едната е направила корени дори , другите само калуси все още.
libra
Наркоман
Мнения: 11646
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 98 пъти
Получил благодарност: 67 пъти

Re: нов метод размножаване на рози-Метод Бурито

Мнение от libra »

И сега,какво ще ги правиш,в градината?
Lizi
Чист кофеин
Мнения: 6610
Регистриран на: Ное 29, '09, 17:02
Получил благодарност: 51 пъти

Re: нов метод размножаване на рози-Метод Бурито

Мнение от Lizi »

Мисля да ги насадя в торф и да ги държа на топло - иначе от студа и мокрото ,корените ще изгният .
Аватар
botan
Наркоман
Мнения: 10796
Регистриран на: Ное 23, '09, 22:06
Местоположение: София, умерен източнобалконски климат с високи годишни амплитуди
Дал благодарност: 254 пъти
Получил благодарност: 473 пъти
Обратна връзка:

Re: нов метод размножаване на рози-Метод Бурито

Мнение от botan »

Аз пък на 8ми си намерих обезглавена роза до една кръчма, направих си я на два резника и я увих по метода. :mrgreen:
Lizi
Чист кофеин
Мнения: 6610
Регистриран на: Ное 29, '09, 17:02
Получил благодарност: 51 пъти

Re: нов метод размножаване на рози-Метод Бурито

Мнение от Lizi »

На топло ли е ? Или на студено ?
Аватар
botan
Наркоман
Мнения: 10796
Регистриран на: Ное 23, '09, 22:06
Местоположение: София, умерен източнобалконски климат с високи годишни амплитуди
Дал благодарност: 254 пъти
Получил благодарност: 473 пъти
Обратна връзка:

Re: нов метод размножаване на рози-Метод Бурито

Мнение от botan »

Уж разбрах от темата, че трябвало да е на хладно та ги оставих на стълбището. След 4 дена нямаше калус, но то май е и твърде рано за това.
popov
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1341
Регистриран на: Авг 16, '12, 21:40
Местоположение: София
Дал благодарност: 1 път
Получил благодарност: 3 пъти

Re: нов метод размножаване на рози-Метод Бурито

Мнение от popov »

Забравете ги поне за месец и не надничайте през два дена в пакетите. Може да искате и шипки да вържат за една седмица, ама нема ;)
Публикувай отговор

Обратно към “Рози”