Малка тема за задушевни разговори.

За разговори, други теми или просто да побъбрим...
Публикувай отговор
Аватар
alys
Чист кофеин
Мнения: 6085
Регистриран на: Авг 12, '19, 22:03
Дал благодарност: 2275 пъти
Получил благодарност: 1294 пъти

Re: Малка тема за задушевни разговори.

Мнение от alys »

Ким, Крохата при тебе роди малко или на вкус не ти допадна? Аз не очаквам много, но засях две семенца и евентуално ще отгледам едно растение пробно.

Шами, дори начинът на отглеждане се отразява на вкуса. Важно е и да са добри семената.
Аватар
kim
Наркоман
Мнения: 13545
Регистриран на: Авг 23, '12, 15:40
Дал благодарност: 175 пъти
Получил благодарност: 269 пъти

Re: Малка тема за задушевни разговори.

Мнение от kim »

Shami написа: Мар 13, '22, 08:02 Кимче,ще се пробва всичко възможно.Крохата също ще я видя при мене как ще е.Завъртя ми се една мисъл,дали доматите от други държави имат същия вкус и у нас? За добив айде да речем зависи от доста неща,но за вкус.Дали нашия бг домат е толкова вкусен пък там.И ако са еднакви навсякъде като вид,защо нашия е най- вкусен навсякъде.
:dovolen: Да, така се говори за нашите домати, като най-вкусни. Не, че и другите не са вкусни и нямат доматен вкус. Вкуса не ни е вроден, той се научава :dovolen: За това и има национални кухни. Има и такива, които не са ми харесали, например по-воднисти, кашави, меки, твърде кисели /това пак по вкус/. Например, аз не мога да пия прясно мляко със захар, а само със сол. Това не означава, че трябва всички да го консумират като мен :dovolen:
Има една такава теория, че растения и семена събирани от тях, носят памет от там, където са отрасли и събирани. За да привикнат към нашите условия им трябва време. За това, първата година не е показателна съвсем, ако трябва да се доверим на тази теория ;)
Ти не си капка в океана. Ти си целият океан, в една капка.
Rumi

– Как говориш, след като нямаш мозък?- попита Дороти.
– Не знам – каза Плашилото – но тези, които нямат мозък, много обичат да говорят.
“Магьосникът от Оз”
Аватар
Shami
Чист кофеин
Мнения: 8554
Регистриран на: Окт 26, '15, 15:52
Местоположение: гр. София
Дал благодарност: 928 пъти
Получил благодарност: 698 пъти

Re: Малка тема за задушевни разговори.

Мнение от Shami »

Кимче,не се бях замисляла,а съм я чувала сякаш тази теория.Много интересна и като ,че правдива ми изглежда.
:hmmm:
Аватар
Shami
Чист кофеин
Мнения: 8554
Регистриран на: Окт 26, '15, 15:52
Местоположение: гр. София
Дал благодарност: 928 пъти
Получил благодарност: 698 пъти

Re: Малка тема за задушевни разговори.

Мнение от Shami »

Хем се опитвам да се съсредоточа връз сортовете домати които засаждам тези дни,с другото ухо слушам и тази теория и да ,много са дълбоки нещата,трудно е за разбиране.Това не е за всеки,В смисъл не всеки ще схване ,аз връщам,пак слушам.
Аватар
Shami
Чист кофеин
Мнения: 8554
Регистриран на: Окт 26, '15, 15:52
Местоположение: гр. София
Дал благодарност: 928 пъти
Получил благодарност: 698 пъти

Re: Малка тема за задушевни разговори.

Мнение от Shami »

Я да ви поздравя с една ритмична песничка :sdance:

Клеча и дебна пак червените чаши в Икея.Пуснаха ги и докато отида да кажа на ММ какво искам,че да даде финанси и те взеха ,че свършиха.За нула време ги изкупиха. Леле,големи хиени са ,направо ги разграбиха за няма и час.Сега дебна пак да ги пуснат. Защото не пише да са съвсем изчерпани.Да видим дали ще имам късмет .Иначе от тях си купих 4 за нова година,обаче,като редя масата и има гости какво правим. поне да са ми осем.Вярно е имам кристални ,бели,може да редувам,бяло,червено,но друго си е всичко да е в червено.Пък видях и други неща и глася пак поръчка за Великден живи и здрави да имам нещо новичко на масата.
Мдаа,трябва си ми нещо новичко.Пък и шефа на ММ си е купил място в нашия квартал на съседната улица :lol:
Дига голяма къща.Засичаме се в магазина и нищо не се знае,както вървят нещата може и да ни посети.Не трябва да се излагаме. :D
Аватар
Shami
Чист кофеин
Мнения: 8554
Регистриран на: Окт 26, '15, 15:52
Местоположение: гр. София
Дал благодарност: 928 пъти
Получил благодарност: 698 пъти

Re: Малка тема за задушевни разговори.

Мнение от Shami »

Много обичам да разглеждам ,било магазини,градини,къщи,интериор,изложби,изложения и още и още.... красоти!
Тук ми направи впечатление мушкатото Астрид. Така ме грабна :omgoo: Мисля ,че при Маги го видях.Отивам да гласувам за него. :daaa:
Много ми хареса :daaa: Досега не бях обърнала внимание на този сорт.
Е,разбира се,харесаха ми и още неща,оформлението на балконите,картините,изобщо интересно ми беше да разгледам.
Аватар
Shami
Чист кофеин
Мнения: 8554
Регистриран на: Окт 26, '15, 15:52
Местоположение: гр. София
Дал благодарност: 928 пъти
Получил благодарност: 698 пъти

Re: Малка тема за задушевни разговори.

Мнение от Shami »

И модни ревюта гледам. :D Пускам това само за ценители и любители на тези спектакли За това тук отначало бях :hmmm: :shock: ,но хареса ми. :daaa: И музиката беше подбрана идеално,манекените на ниво,класа.Все едно попадаш в друг свят.
Това което забелязвам и тук както и при Версаче е,че налагат тенденцията на носене на чанти при мъжете.Сега гледам обици и съм в шаш.Напоследък много мъже и тук съм виждала да носят чанти.Мъжки разбира се.ММ има вече повече чанти от мене.Брат ми има също,колегите им носят.С обици още не съм видяла.
Аватар
kim
Наркоман
Мнения: 13545
Регистриран на: Авг 23, '12, 15:40
Дал благодарност: 175 пъти
Получил благодарност: 269 пъти

Re: Малка тема за задушевни разговори.

Мнение от kim »

Шами, я покажи това мушкато Астрид :hmmm: :dovolen:
И да ти покажа едно доматче, много бързо, засято през март. Мисля, че надминава Лабрадор и Кроха по доста показатели. Моравское чудо...
Изображение
Китките нагоре
Изображение
Ти не си капка в океана. Ти си целият океан, в една капка.
Rumi

– Как говориш, след като нямаш мозък?- попита Дороти.
– Не знам – каза Плашилото – но тези, които нямат мозък, много обичат да говорят.
“Магьосникът от Оз”
Аватар
Shami
Чист кофеин
Мнения: 8554
Регистриран на: Окт 26, '15, 15:52
Местоположение: гр. София
Дал благодарност: 928 пъти
Получил благодарност: 698 пъти

Re: Малка тема за задушевни разговори.

Мнение от Shami »

Кимче,това мушкато го нямам аз.Гледах го на горната изложба и снимки на Маги.Едно такова гъстичко,хубавко,хареса ми.
Този домат Моравское чудо изглежда доста добре и много родовито.Кажи после и на вкус как е?
Имаш доста интересна колекция от домати. Гледах показаните снимки от Клеърче и виждах твоето име.Покажи повече когато имаш възможност разбира се. :daaa:
При мен все още няма червен домат,все са мънички зеленички.Но това поне е хубаво,започват постепенно да излизат зелените доматчета.Ще видя кой ще ми е пръв червен или друг цвят.Днес и утре го дават много дъждовно и с опасност от градушки.Говорихме си сутринта с ММ,размине ли се и тези дни градушката ,доматите ще дръпнат вече и после и да ги вали и бие град все ще остане нещо,няма съвсем да ги съсипе.Тука повечето съседи сме без мрежи и парници и всички трепериме при лошо време .
Аватар
Shami
Чист кофеин
Мнения: 8554
Регистриран на: Окт 26, '15, 15:52
Местоположение: гр. София
Дал благодарност: 928 пъти
Получил благодарност: 698 пъти

Re: Малка тема за задушевни разговори.

Мнение от Shami »

Излезе и четвъртата серия от поредицата която загледах с голям интерес.Първата и сега тази четвъртата серия ми харесаха най-много.Така съм се смяла ,цвилих направо,сълзи ми потекоха даже,така се забавлявах . :lol: :daaa:
Беше ми много интересно да видя тези градинарки,всяка със различен подход и насаждения.
Качвам тази серия да я видите и вие.Тази бялата малина трябва да я изнамерим и ние,леле все едно нашата лудост видях :lol:
Като показваха градинарската йога ,там направо бях :lol: :lol: :lol: ,позата на краставичката и домата, :lol: ох,не мога,после се и вкореняваха :worship: А посредата на зеленчуците онзи поставен шезлонг ,така бях в самото начало преди да се захвана със градина изобщо :lol: Така се посмях :srofl:

от утре подхвашам метлата и аз като водещия и как беше онази мантра за повече богатство :lol:
А онзи момент със змията ,беше незабравим :lol:
Публикувай отговор

Обратно към “Разни и разнообразни теми”