Моята градина- късчета любов

Началото, перспективи, развитие, до къде стигнахме, с какво можем да се похвалим
Публикувай отговор
Аватар
макс
Кафе машина
Мнения: 3734
Регистриран на: Ное 13, '13, 15:08
Местоположение: София
Дал благодарност: 27 пъти
Получил благодарност: 54 пъти
Обратна връзка:

Re: Моята градина- късчета любов

Мнение от макс »

Оленце е много ти е хубава градинката ,какво ли няма а тепърва ще разцъфтява ,обожавам да се разхождам в нея :wooow2: :dovolen: :ieeee:
Аватар
Lalel4e
Баш кафе майстор
Мнения: 2622
Регистриран на: Окт 21, '17, 18:11
Местоположение: Русе/Пловдив/Костанденец/Руен/Брягово
Дал благодарност: 792 пъти
Получил благодарност: 807 пъти

Re: Моята градина- късчета любов

Мнение от Lalel4e »

Ми аз гледам, гледам и не знам какво да напиша - струва ми се вече всичко е казано.
Красота, нежност, спокойствие. Бялата пейка със спиреята..

Остава да ти намеря още малко работа - да издириш имената на някои лаленца, но ще питам по-нататък, че имам много да наваксвам :D
Стори ми се, че видях Merlot? И доколкото разбирам не вадиш лалетата, или вадиш само някои? Как постъпваш? Знам, че различните сортове реагират различно на вадене/невадене, но при мен не усещам особена разлика. Може би защото лятото е съвсем сухо и не поливам :hmmm:
Аватар
мечтица
Чист кофеин
Мнения: 5050
Регистриран на: Юли 4, '13, 08:31
Дал благодарност: 937 пъти
Получил благодарност: 1737 пъти

Re: Моята градина- късчета любов

Мнение от мечтица »

Lalel4e написа: Апр 26, '22, 21:51 Ми аз гледам, гледам и не знам какво да напиша - струва ми се вече всичко е казано.
Красота, нежност, спокойствие. Бялата пейка със спиреята..

Остава да ти намеря още малко работа - да издириш имената на някои лаленца, но ще питам по-нататък, че имам много да наваксвам :D
Стори ми се, че видях Merlot? И доколкото разбирам не вадиш лалетата, или вадиш само някои? Как постъпваш? Знам, че различните сортове реагират различно на вадене/невадене, но при мен не усещам особена разлика. Може би защото лятото е съвсем сухо и не поливам :hmmm:
Лече,благодаря :gush:
Питай кои лалета те интересуват,имам някъде записани ,но са в стария лаптоп,който в момента е в ремонт.
Да, в композицията с рошави лалета имам Merlot,имах ги и в петно с жълто - вишняв нюанс,но за съжаление разбрах че Мерлот още на втора година почва да изчезва ,а на трета вече напълно го няма.А толкова много го харесвам :snif:
Вече трета година не вадя никакви лалета,имам ги засадени близо до рози и други цветя,които през лятото поливам,не копая много,основно плевя,или леко разчовърквам почвата с плоскореза.Някои лалета прекрасно се размножават,например Muvota при мен на едно място вече 4 години и бройките им са увеличени.
Виж това лале миналата година,(сега нямам записи да кажа името му)
Изображение
И сега
Изображение
Виждаш ли колко нови луковички направи :dovolen:
Ние си мислим, че Бог ни гледа отгоре, но той всъщност ни гледа отвътре - ЖИЛБЕР СЕСБРОН
Аватар
Lalel4e
Баш кафе майстор
Мнения: 2622
Регистриран на: Окт 21, '17, 18:11
Местоположение: Русе/Пловдив/Костанденец/Руен/Брягово
Дал благодарност: 792 пъти
Получил благодарност: 807 пъти

Re: Моята градина- късчета любов

Мнение от Lalel4e »

Това е ботаническо, затова. Прилича на Аника, но не съм сигурна. А при мен Merlot миналата година не цъфтя, не го извадих и тази цели три цвята и две бебета :wooow2:
Мисля, че капризните сортове трябва или да се вадят, или да се засушават лятото, т. е. да се садят на места, където не се полива.

Хайде, няма да се ослушвам - напънах се и изрових лаленцата, които ме интересуват и този бял нарцис:

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Аватар
zeleno
Наркоман
Мнения: 13781
Регистриран на: Ное 23, '10, 15:59
Дал благодарност: 249 пъти
Получил благодарност: 521 пъти

Re: Моята градина- късчета любов

Мнение от zeleno »

мечтица , качи дърветата в темата за тях
повече хора ще ги видят
те заслужават / и ти също :liubov:
maria67
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1108
Регистриран на: Яну 31, '12, 14:18
Дал благодарност: 28 пъти
Получил благодарност: 1 път

Re: Моята градина- късчета любов

Мнение от maria67 »

Оленкаааа мила!!!
Гледах, цъках с език и пак гледах, и пак цъках...
И понеже и аз имам голяма градина, но все пак е на половина от твоята си представям колко труд влагаш ежедневно, за да изглежда всичко толкова прекрасно, подредено и цъфтящо!!!
От днес официално спирам да се наричам цветарка и градинарка, защото ти ми скри шапката!
В гореща и суха през лятото Добруджа ти си сътворила райска градина!
А именно аз си знам какво ти струва това! :worship: :worship: :worship:
Респект!!! :worship:
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15978
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 993 пъти
Получил благодарност: 1933 пъти

Re: Моята градина- късчета любов

Мнение от Гео, граф »

мечтица написа: Апр 25, '22, 20:36 Още малко да ви оттегча,тази година цветната градината ми се увеличи с около един декар...
Ах, отегчавай ни, Оленка, моля те, отегчавай ни, а ние само ще се прехласваме :worship: .... а като си помисля, че ни очаква още един декар красота :wooow2: :wooow2: :wooow2: ...

Великолепни гледки ни показваш, но ето тази снимка ми грабна сърцето с винтидж оградката и неземната слънчева светлина :sheart:

Изображение
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
мечтица
Чист кофеин
Мнения: 5050
Регистриран на: Юли 4, '13, 08:31
Дал благодарност: 937 пъти
Получил благодарност: 1737 пъти

Re: Моята градина- късчета любов

Мнение от мечтица »

zeleno написа: Апр 27, '22, 08:13 мечтица , качи дърветата в темата за тях
повече хора ще ги видят
те заслужават / и ти също :liubov:
Фани,благодаря! :gush:
Тъй като времето никак не ми стига,реших всичките снимки да сложа тука.
А и не става бързо,понякога пиша,то се изтрива,ядосвам се,почвам отново,или направо се отказвам :ufff:
Като съм по свободна,ще ги кача и там. :daaa:
Ние си мислим, че Бог ни гледа отгоре, но той всъщност ни гледа отвътре - ЖИЛБЕР СЕСБРОН
Аватар
мечтица
Чист кофеин
Мнения: 5050
Регистриран на: Юли 4, '13, 08:31
Дал благодарност: 937 пъти
Получил благодарност: 1737 пъти

Re: Моята градина- късчета любов

Мнение от мечтица »

Благодаря ви цветни момичета :liubov:
Много мило,знаете ли че донякъде заслугата е ваша,толкова неща научих от вас и още продължавам да уча.
Без форума и вас,градината ми никога нямаше да има този вид,обичам ви :sheart:
Ние си мислим, че Бог ни гледа отгоре, но той всъщност ни гледа отвътре - ЖИЛБЕР СЕСБРОН
Аватар
мечтица
Чист кофеин
Мнения: 5050
Регистриран на: Юли 4, '13, 08:31
Дал благодарност: 937 пъти
Получил благодарност: 1737 пъти

Re: Моята градина- късчета любов

Мнение от мечтица »

Lalel4e написа: Апр 26, '22, 23:24 Това е ботаническо, затова. Прилича на Аника, но не съм сигурна. А при мен Merlot миналата година не цъфтя, не го извадих и тази цели три цвята и две бебета :wooow2:
Мисля, че капризните сортове трябва или да се вадят, или да се засушават лятото, т. е. да се садят на места, където не се полива.

Хайде, няма да се ослушвам - напънах се и изрових лаленцата, които ме интересуват и този бял нарцис:

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Лече,извинявай за малко по късен отговор.
И тъй отговарям по реда на снимки.
Първо да потвърдя твоето мнение за Аника,да това е -Tulipa Annika
Името на нарциса за съжаление не можах да открия,а и аз много го харесвам,цъфти доста по късно и има толкова снежно бял цвят :dovolen:
Втора снимка-заварено бабешко лале,на това място вече 8 години.
Следващато лале,от 2019 г,количество малко по намаля и цвета вече не толкова едър като първа година,
вече и по високо, но още е красиво-
'Giant Orange Sunrise
За сравнение-тука е първа година 14 април
Изображение

И последно също от 2019-Tulipa Orange Emperor
Ние си мислим, че Бог ни гледа отгоре, но той всъщност ни гледа отвътре - ЖИЛБЕР СЕСБРОН
Публикувай отговор

Обратно към “Нашите албуми”