Религията. Древен метод за манипулиране на масите

За разговори, други теми или просто да побъбрим...
Публикувай отговор
Аватар
Tanet
Кафе машина
Мнения: 4788
Регистриран на: Яну 13, '10, 11:52
Местоположение: Севлиево 5-а зона
Дал благодарност: 3 пъти
Получил благодарност: 8 пъти

Re: Религията. Древен метод за манипулиране на масите

Мнение от Tanet »

dal написа:
смирението мирише на жертва , на огъване , на страх , на пораженчество ....смиряваш се ,и насреща злото, на което си освободил целия мегдан тича като диво насреща ти ....

но да се смирим , време е -кой ше сипи по едно?! :hihihi:
Аз пък разбирам смирението по друг начин. За мен има разлика между смирение и примирение.
Под смирение разбирам да приемам нещата такива каквито са, да не роптая и не се гневя срещу ситуацията и това,което е,а да го приема като крачката,която трябва да извървя по пътя. Мисля,че можем да бъдем смирени без да се примиряваме и идеята на смирението е да живеем в хармония със себе си. Много от онова,за което е говолил Исус не е това,което е предадено ,а е изопачено с цел да се манипулират масите. За съжаление за мен църквата и по-точно нашите свещеници са далеч от всякаква вяра и религия. Всичко е подчинено на комерсиални цели и за духовност и дума не може да става /разбира се има и изключения/.
"Истинските неща в живота, не са нещата"
[img]http://smileys.on-my-web.com/repository ... gonfly.gif[/img]

градинките на "утринния покой"
lila
Чист кофеин
Мнения: 8112
Регистриран на: Ное 24, '09, 16:28
Получил благодарност: 1 път

Re: Религията. Древен метод за манипулиране на масите

Мнение от lila »

Танет, ами то същото :nod:
dal

Re: Религията. Древен метод за манипулиране на масите

Мнение от dal »

Танче, може и така :dovolen:
Блазе на търпеливите и балансираните
:daaa:
Satori
Баш кафе майстор
Мнения: 2638
Регистриран на: Ное 23, '09, 20:14

Re: Религията. Древен метод за манипулиране на масите

Мнение от Satori »

Tanet написа:[

Аз пък разбирам смирението по друг начин. За мен има разлика между смирение и примирение.
Под смирение разбирам да приемам нещата такива каквито са, да не роптая и не се гневя срещу ситуацията и това,което е,а да го приема като крачката,която трябва да извървя по пътя. Мисля,че можем да бъдем смирени без да се примиряваме и идеята на смирението е да живеем в хармония със себе си. Много от онова,за което е говолил Исус не е това,което е предадено ,а е изопачено с цел да се манипулират масите. За съжаление за мен църквата и по-точно нашите свещеници са далеч от всякаква вяра и религия. Всичко е подчинено на комерсиални цели и за духовност и дума не може да става /разбира се има и изключения/.
Мда, така си е. И това ми харесва.
Аватар
5ia
Кафевар/ка/
Мнения: 992
Регистриран на: Дек 13, '09, 09:06
Местоположение: Русе

Re: Религията. Древен метод за манипулиране на масите

Мнение от 5ia »

Мария Магдалина отишла при еди-си-кой цар, и му казала, че Христос е възкръснал. Трябвало обаче да занесе дар на царя, но била бедна, и носела само едно яйце. Царят и отговорил, че не е възможно някой да възкръсне, така както не е възможно това яйце да стане червено. И, познайте! Яйцето станало червено. Според мен затова боядисваме яйца - за да повярваме. Кой в каквото избере.

А сега по темата. Не съм вярваща. Уважавм религията си, като религия на народа ми. Но нямам нужда от религия, и ще ви кажа защо. Може би е била създадена с добри намерения. Но, както всичко останало, после се е комерсиализирала. Божите заповеди - нямам нужда някой да ми ги казва. Аз ги открих в себе си отдавна. Не убивам хора и кучета. И какво, като не съм религиозна?! Това не ме прави лош човек. Но имам нужда от Коледа, от Великден. Може би защото тогава - без да осъзнаваме -ставаме по-добри. Джон, ще ти "открадна" :D думата - утре ще боядисвам ица
Satori
Баш кафе майстор
Мнения: 2638
Регистриран на: Ное 23, '09, 20:14

Re: Религията. Древен метод за манипулиране на масите

Мнение от Satori »

5ia написа: Джон, ще ти "открадна" :D думата - утре ще боядисвам ица
Пък аз като една много мързелива душа, ще пратя сина отново при дъщерята на кръстницата, да си шарят заедно :lol: Те имат и жив заек /в апартамента?!/, така че фиестата ще е с всички атрибути. :mrgreen:
lila
Чист кофеин
Мнения: 8112
Регистриран на: Ное 24, '09, 16:28
Получил благодарност: 1 път

Re: Религията. Древен метод за манипулиране на масите

Мнение от lila »

Следобеда размишлявах епизодично как точно разни грездеи ще ме изгризат след като умра. Много отрезвяващо действа. :D
Аватар
Tanet
Кафе машина
Мнения: 4788
Регистриран на: Яну 13, '10, 11:52
Местоположение: Севлиево 5-а зона
Дал благодарност: 3 пъти
Получил благодарност: 8 пъти

Re: Религията. Древен метод за манипулиране на масите

Мнение от Tanet »

Лила както казва поета "...а след разстрела, червеи и толкоз, какво тук значи някаква си личност..." ,е не цитирах точно,но смисъла е същия. Да наистина подобни разсъждения са отрезвяващи и ни карат да проумеем колко безсмислени ядове и проблеми си създамаме , а има толкова неща на които де се радваме.Преди се чудех на една приятелка как може така искрено да се радва на шишинце лак за нокти,което си е купила,но мисля,че преоцених смисъла на израза "живей за мига" и сега се стремя да се потопя т в този миг и да го изживея и осъзная.
"Истинските неща в живота, не са нещата"
[img]http://smileys.on-my-web.com/repository ... gonfly.gif[/img]

градинките на "утринния покой"
Satori
Баш кафе майстор
Мнения: 2638
Регистриран на: Ное 23, '09, 20:14

Re: Религията. Древен метод за манипулиране на масите

Мнение от Satori »

Пък аз се чудех какви са тия "грездеи," дето ядат хора :lol:

ПП - едно шишенце лак, особено ако е точно оня оттенък, който си си наумил, че ти се носи това лято /"наумилА" ;) /, си е повод направо да излезше извън себе си от кеф.
Публикувай отговор

Обратно към “Разни и разнообразни теми”