Новата Hulthemias

Публикувай отговор
artist
Баш кафе майстор
Мнения: 2606
Регистриран на: Дек 15, '13, 15:28
Местоположение: София
Дал благодарност: 208 пъти
Получил благодарност: 249 пъти

Re: Новата Hulthemias

Мнение от artist »

Напълно подкрепям, libra :daaa: :liubov2:
libra написа:Не съм съгласна за прецъфтяването -Очите е толкова отрупана,че изобщо не изглежда като шипка.Тя е с големи клъстери по 20-30 и повече цветове.Мисля,че Chewdelight е същата,ако не и по-добра.Например Bright as a button e точно като шипка-от 6-7 пъпки 2 цъфтят,2 са прецъфтели и останалите са на пъпка.Има много голяма разлика с Очите.
определено има разлика помежду им :nod: :daaa:
както Eyes for You така и Chewdelight... са от една "порода" ;)
правят облаци от цвят и много бързо "презареждат" отново :ieeee:


:oops: бях ги качвала някъде, но ето пак...
Chewdelight - един клъстер
Изображение

Изображение

моите са мънички... но се справят перфектно :stiskam:
Изображение

Изображение

:angel2: имам едно вътрешно усещане, че подобна на тях е и тази Chewjackbelt :stiskam:
снимките са от нета
Изображение

Изображение

Изображение
bell

Re: Новата Hulthemias

Мнение от bell »

zeleno написа: да не отваряме нова тема за простоцветки , да пишем в тази
Да пълним тук, ама тази линия е специална и няма ли да се мешат :hmmm: Туй са рози с гени от пустинята / няма емотикон с камила/ :lol:
Аватар
botan
Наркоман
Мнения: 10796
Регистриран на: Ное 23, '09, 22:06
Местоположение: София, умерен източнобалконски климат с високи годишни амплитуди
Дал благодарност: 254 пъти
Получил благодарност: 473 пъти
Обратна връзка:

Re: Новата Hulthemias

Мнение от botan »

Ха! Изяжте се! Гледайте, че са в саксия и са отрупани с цвят. :angelche: А, Калико, видя ли? Хм? :ieeee:
Вие кога ще вземете да намерите Rosa persica - оригиналът?
Изображение
Достатъчно грозен и изчанчен трън е, че да погъделичка егото на всеки хахо розар, който го докопа.
Аватар
renimoss
Баш кафе майстор
Мнения: 2050
Регистриран на: Май 27, '13, 17:26
Местоположение: София

Re: Новата Hulthemias

Мнение от renimoss »

Ботанееееее, аз от кога рИва за оригиналдъ персика, ама йок :snif:
И не съм съгласна, че е грозна, хич даже. Това е роза за баш ценители. И за селекционери като теб :hihihi:
Сега се сещам, че не съм търсила при семената. Мнооооого я искам...
libra
Наркоман
Мнения: 11646
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 98 пъти
Получил благодарност: 67 пъти

Re: Новата Hulthemias

Мнение от libra »

Ето киргизки семена на Rosa Persica
http://www.kpr-eshop.eu/ru/trees/?slist ... t_letter=R" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
renimoss
Баш кафе майстор
Мнения: 2050
Регистриран на: Май 27, '13, 17:26
Местоположение: София

Re: Новата Hulthemias

Мнение от renimoss »

Благодаря, Либра :tzeluvka:
Ще пробвам да си поръчам, ама като гледам само 3 семена в пакет, ще ми трябват поне 4-5 пакета за всеки случай.
Обаче много я искам :angel2:
dal

Re: Новата Hulthemias

Мнение от dal »

bell написа:
zeleno написа: да не отваряме нова тема за простоцветки , да пишем в тази
Да пълним тук, ама тази линия е специална и няма ли да се мешат :hmmm: Туй са рози с гени от пустинята / няма емотикон с камила/ :lol:
ех , простоцветките.... и те са една друга реалност
някак си тия с под 8-10 цветни листенца отиват в тая категория
за тях може много да се пише , аз съм им сериозен фен
обединителния критерии е , че вероятно имат драматични тичинки , или очички вътре и негъсти цветове...
лалесъм

Re: Новата Hulthemias

Мнение от лалесъм »

bell написа: Да пълним тук, ама тази линия е специална и няма ли да се мешат :hmmm: Туй са рози с гени от пустинята / няма емотикон с камила/ :lol:
Чудя се дали някой се е възползвал от този ген, в смисъл да си третира розата като сухоустойчива :hmmm: Щото моите хултемиас-мултениас все са си до поливната система :mrgreen: И добре си вървят, с изключение на една - Pastel Babylon Eyes :snif: Да рискувам ли да й подсигуря едни пустинни условия та да тръгне най-сетне :hmmm:

И още едни основен въпрос имам - колко най-висока ви е ставала Chewdelight :?: При мен 3 година не може да отлепи от земята пък съм я сложила за втори ред рози, пък Golden Border, който е на първи ред, е по-висок от нея.
libra
Наркоман
Мнения: 11646
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 98 пъти
Получил благодарност: 67 пъти

Re: Новата Hulthemias

Мнение от libra »

Не бих рискувала без поливки на тези рози.Бейбилон го имам на суша и не е отлепила,горката.Chewdelight и при мен е малка ,но мисля,че причината не е в нея.
Предлагам да не бъркаме темата с простоцветните.
Ренимос,google не вади предложения на английски за тези семена,за това реших да опитам с руски и от другаде може да излезе.Въобще ,бившите руски южни републики може да са добра идея.Излезнаха и едни списъци от ботанически градина,не знам дали са склонни да изпращат на прости ентусиасти.Другата ми идея е за връзка с градинарски форуми.
Аватар
renimoss
Баш кафе майстор
Мнения: 2050
Регистриран на: Май 27, '13, 17:26
Местоположение: София

Re: Новата Hulthemias

Мнение от renimoss »

Поръчах, поръчах, поръчах :ieeemyzh: :ieeemyzh: :ieeemyzh:
Последните 10 семки за 11 евро с транспорта. Не знам това много ли е или малко, обаче адски я искам.
Сега отивам да чета как се сеят (все едно, че вече са дошли :lol: ) и като ще се навъдят едни трънчета :hihihi:
Дано се справя, ако успея да отгледам повече от една, ще подарявам ...
Публикувай отговор

Обратно към “Рози”