С две леви ръчички- толкоз мога!

Публикувай отговор
Аватар
ana
Kъсо кафе
Мнения: 64
Регистриран на: Сеп 26, '10, 13:43

Re: С две леви ръчички- толкоз мога!

Мнение от ana »

Здравейте,всички!Днес е празника на моя град Видин - Димитровден,та по този повод искам да ви покажа иконата "Свети Димитър",която правя в момента.Остава ми да я надпиша,оцветя и лакирам. :tzvetentze:
Изображение Изображение
Ламята Спаска
Виенско кафе
Мнения: 444
Регистриран на: Фев 14, '10, 16:58
Местоположение: София- гулемото село

Re: С две леви ръчички- толкоз мога!

Мнение от Ламята Спаска »

Честит празник на град Видин и на всички с името Димитър!
Ани страхотно си се справила! :daaa:
Аватар
ana
Kъсо кафе
Мнения: 64
Регистриран на: Сеп 26, '10, 13:43

Re: С две леви ръчички- толкоз мога!

Мнение от ana »

Здравейте,приятели!Снимах иконата вече надписана и оцветена,но преди лакиране,че иначе се получават отблясъци.Снимките не станаха съвсем ясни,но ги правя с лаптопа и не винаги се получават идеални :mrgreen:
Изображение Изображение
lila
Чист кофеин
Мнения: 8112
Регистриран на: Ное 24, '09, 16:28
Получил благодарност: 1 път

Re: С две леви ръчички- толкоз мога!

Мнение от lila »

Ани, здравей :) Красива се е получила :nod: техниката с яйчени бои ли ползваш? И ... дали спазваш канона :oops: винаги съм се чудела когато някой рисува икони :oops:
Аватар
ana
Kъсо кафе
Мнения: 64
Регистриран на: Сеп 26, '10, 13:43

Re: С две леви ръчички- толкоз мога!

Мнение от ana »

Здравей,lila!Иконите ги гледам от други такива,които се продават и в църквите и би трябвало да са по канона.Е,винаги внасям по нещо от себе си,така че и да са правдиви например пропорциите на тялото и изражението на лицата,че някои мъжки образи приличат на женски и обратно.Оцветявам с цветни моливи,защото с бои се заличава пирографията.Ако има оше въпроси,с радост ще отговоря на всички. :dovolen:
Аватар
Titi
Чист кофеин
Мнения: 7181
Регистриран на: Ное 25, '09, 10:51
Местоположение: София

Re: С две леви ръчички- толкоз мога!

Мнение от Titi »

Ана пак ще се повторя, ама много си талантлива. Убедена съм, че този ти талант може да те изхранва, нали не се занимаваш само за удоволствие с всичко, дето ни показва досега?
Приключенията на Тити дългото чорапче http://titidulgotochorapche.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
ana
Kъсо кафе
Мнения: 64
Регистриран на: Сеп 26, '10, 13:43

Re: С две леви ръчички- толкоз мога!

Мнение от ana »

Здрарей,Titi!Докато работех в шивашки цех,изкарвах си достатъчно парички и тези мои хобита бяха само за удоволствие,правех и подарявах на колежки и приятелки.После дойде кризата,поръчките в предприятието намаляха,започнаха да бавят заплатите,но тогава за мой късмет вече бях срещнала моя любим ,омъжих се,после както си му е реда забременях и излязох по майчинство.Детето растеше,а в предприятието нямаше добри изгледи.Дъщеричката ни искаше много братче или сестричка и изпълнихме желанието ѝ .Та сега се грижа за двете си дъщерички - едната е първолаче ,а другата е на 4 години и половина и е от скоро на детска градина и на мен ми остава повече време за пирографията и опитвам да скърпвам семейния бюджет с това мое занимание. :dovolen:
Аватар
ana
Kъсо кафе
Мнения: 64
Регистриран на: Сеп 26, '10, 13:43

Re: С две леви ръчички- толкоз мога!

Мнение от ana »

Здравейте :dovolen: !Компютъра ми беше блокирал и не можах да ви покажа иконата Свети Мина на 11 ноември,когато беше празникът.Католиците си имат Свети Валентин,а православните Свети Мина - пазител на семейството.Ами ,ще ви я покажа сега,макар и със закъснение.
Изображение Изображение
Ламичке,ти сътвори ли нещо ново.Хайде де,пусни нещо,да видят хората,знам,че имаш в запас. ;)
Аватар
ana
Kъсо кафе
Мнения: 64
Регистриран на: Сеп 26, '10, 13:43

Re: С две леви ръчички- толкоз мога!

Мнение от ana »

Леле,тук само аз ли останах :snif: .Реших да ви покажа нещо във връзка с празника.Честит Никулден на всички!Ето ви от мен Свети Николай Чудотворец.
ИзображениеИзображение
Аватар
ida_ili64
Баш кафе майстор
Мнения: 2535
Регистриран на: Ное 24, '09, 16:38
Местоположение: между Eвропа и Родопите

Re: С две леви ръчички- толкоз мога!

Мнение от ida_ili64 »

Ана,чудесни са и двете ти икони! :daaa: Не се притеснявай,че си останала "сама",не си! Не забравяй,че винаги има кой и да види споделенто от теб,както аз сега надникнах тук :dovolen: .
http://diva-edel-art.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Публикувай отговор

Обратно към “Шев, кройка и приложни изкуства”