''Биташко'' течение на вехтошарите

За всякакви дискусии свързани с дома, уюта, дизайна и подредбата на дома.
Публикувай отговор
Аватар
Shami
Чист кофеин
Мнения: 8554
Регистриран на: Окт 26, '15, 15:52
Местоположение: гр. София
Дал благодарност: 928 пъти
Получил благодарност: 698 пъти

Re: ''Биташко'' течение на вехтошарите

Мнение от Shami »

Гледам ви тука и се чудя.Добре,за мебелите разбирам,но за чаши и други подобни неща.Къде ги държите всички тези придобивки и това не заема ли място? А за чистене,поддържане на ред,направо незнам как се оправяте.Не се ли претрупва от вещи вътре обстановката? Шапка ви свалям за труда,но се радвам ,че ММ няма такива наклонности.Стигат ми и набезите на инструменти вътре.
И най -важното за какво са ви толкова много неща,било мебели,било друго?
Или това е като залитането по цветята,почваш от едно и няма спиране :lol:
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15940
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 935 пъти
Получил благодарност: 1822 пъти

Re: ''Биташко'' течение на вехтошарите

Мнение от Гео, граф »

Shami написа: Юли 1, '20, 13:34 ... Добре,за мебелите разбирам,но за чаши и други подобни неща...

Мебели не се купуват толкова често, Шами, само когато има нужда от съответната и вече ѝ е осигурено място. Виж за дребняци винаги може да се намери още място... :angelche:

... И най -важното за какво са ви толкова много неща,било мебели,било друго?
Или това е като залитането по цветята,почваш от едно и няма спиране :lol:

Виж как се сещаш :sgiggle:
Колекционерската страст е като всяка друга страст - зависим си от нея :sblush:
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7385
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 836 пъти
Получил благодарност: 1603 пъти

Re: ''Биташко'' течение на вехтошарите

Мнение от ljuboznatelna »

Шами, нещо си объркала темата :lol:
Аватар
Shami
Чист кофеин
Мнения: 8554
Регистриран на: Окт 26, '15, 15:52
Местоположение: гр. София
Дал благодарност: 928 пъти
Получил благодарност: 698 пъти

Re: ''Биташко'' течение на вехтошарите

Мнение от Shami »

Даааа,разбирам :daaa: :lol: Но бързо се изнасям от тук,за да не прихвана и това :lol: Предполагам има тръпка да живееш сред мебели с история,това е голяма колекционерска страст.Самото усещане предполагам е нещо много специално,тънко усещане,много финно.Даже го и помирисах :angel2: О ,не,не ,бягам от тук.Тука затънеш ли,няма излизане. :lol:
marka
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1981
Регистриран на: Окт 15, '13, 14:31
Дал благодарност: 263 пъти
Получил благодарност: 181 пъти

Re: ''Биташко'' течение на вехтошарите

Мнение от marka »

Шами, важна е тръпката да откриеш нещо ценно, което друг не е видял. Не всеки има око да забележи хубавото сред купища боклуци и да го оцени. :D За мое съжаление този род магазини в София намаляха. Един момък в такъв магазин сподели, че цените в Западна Европа са се вдигнали, поради засилен интерес и вече не е много изгодно да се пазарува от там и да се внася. Разни филми за антиквари по Дискавъри образоваха хората и търсещите антики се увеличиха, а от там и цените.
Аватар
Shami
Чист кофеин
Мнения: 8554
Регистриран на: Окт 26, '15, 15:52
Местоположение: гр. София
Дал благодарност: 928 пъти
Получил благодарност: 698 пъти

Re: ''Биташко'' течение на вехтошарите

Мнение от Shami »

Марка,досега само бях чувала за талива експерти,за големи колекционери на антики.Незнам защо като казвам антики в съзнанието ми изплуват скъпи стари авторски картини.Това е все едно да живееш в замък ,леле предстаих си го даже.Колко е хубаво.Незнам дали даже тази колекционерска страст не е по силна от нашата цветарска.
Тук мога само да надничам и да се радам на новите ви открития.Да съпреживявам с вас новите находки.
От сърце ви желая те да са много повече :daaa:
И спирам да ви спамя в темата :daaa:
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15940
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 935 пъти
Получил благодарност: 1822 пъти

Re: ''Биташко'' течение на вехтошарите

Мнение от Гео, граф »

Shami написа: Юли 2, '20, 15:43 ...Незнам дали даже тази колекционерска страст не е по силна от нашата цветарска...
Шами, сега ще ти кажа моето мнение по въпроса. Толкова дълго време живяхме в униформени жилища с униформени мебели, че след като ''избухна'' демокрацията, махалото се люшна в другата посока. Всичкото строител и архитектор се зае да промишлява все по-шашави и откачени жилища, дето не могат да се изработят технически, а дизайнерите на мебели решиха че ей тъй на ще правят реплики на Луи XIV или супертехничарски хай тек изгъзици. Е, да, ама хората искат да им е уютно и естетично, да им е индивидуално и интересно, затова се юрнаха да си търсят нестандартна мебел за стандартните домове. Винтидж вълнАта все още не е отшумяла, шаби шика се харесва. Виж как градината на всеки съфорумец е различно красива, защото той влага своето усещане за естетика в нея. И с домовете ни е така. Големите елементи съчетаваме с малки детайли-джаджавки, в които вграждаме собствения си вкус, способността си да възприемаме и пресъздаваме красивото. Е, с променлив успех - къде се получава, къде не съвсем, но поне се опитваме. И междувременно се забавляваме неистово, поне за себе си съм сигурна :nod: ... Ей, знаеш ли, спя нощем и местя, пререждам, пребоядисвам, преправям - подсъзнанието ми работи неспирно. Дали по подреждане на цветя в лехи или по натъкмяване на мебели няма кой знае какво значение, магията се получава извън зоната на комфорт. За да скочим в нещо непознато се изисква смелост, вяра в собствените сили. Па ако нямаш и акъл (визирам себе си :sgiggle: ), всичко вече опира до нивото на лудост, до което си достигнала. Такива ми ти работи с вехтошарските ни пристрастия :angelche:

ПП. Само погледни кухнята ми каква шарения от стилове е. И въпреки това се опитвам да постигна някакъв стил (знам ли и аз какъв е точно). В замък не искам да живея. Бих предпочела малка къща с двор, която да направя както на мен си ми харесва, но живея в панелка, в която сме събирали с Шефа повече от три десетилетия какво ли не и ми се налага да се съобразявам с реалностите. И какво от това? Мога да си го направя най-малкото различно, не ли :sitwasntme:

Изображение
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
Shami
Чист кофеин
Мнения: 8554
Регистриран на: Окт 26, '15, 15:52
Местоположение: гр. София
Дал благодарност: 928 пъти
Получил благодарност: 698 пъти

Re: ''Биташко'' течение на вехтошарите

Мнение от Shami »

Гео ,кухнята ти е супер :daaa: Изобщо ти с каквото се захванеш все го правиш на ниво и с класа.Ника ти подхожда чудесно,защитила си го,както се казва :lol:
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15940
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 935 пъти
Получил благодарност: 1822 пъти

Re: ''Биташко'' течение на вехтошарите

Мнение от Гео, граф »

Стига бе, не ме засрамвай :sblush: ! Постоянно си намирам кусури и си повтарям, че ако бях направиля еди как си, щеше да е по-добре, ама... Точно като в градината - все нещо не ми е ок. И все си повтарям, че не е толкова важна целта, колкото Пътя към нея!
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
Shami
Чист кофеин
Мнения: 8554
Регистриран на: Окт 26, '15, 15:52
Местоположение: гр. София
Дал благодарност: 928 пъти
Получил благодарност: 698 пъти

Re: ''Биташко'' течение на вехтошарите

Мнение от Shami »

Гео,ти си нашата Графиня :daaa: :gush: Всичко ти е на ниво,а че винаги търсиш най-доброто е съвсем нормално :daaa:
Публикувай отговор

Обратно към “Дом, дизайн, домакинство”