Клематиси 2013

Публикувай отговор
dal

Re: Клематиси 2013

Мнение от dal »

само като напишеш ребека и руж кардинал в гугъла , и веднага ти става ясно кой трябва да си вземеш

аз понеже съм си взела Clematis 'Westerplatte' като башка луд , та мога да се изкажа
Ребека е дъвката , ама клематисът е Руж Кардинал :daaa: .Всеки може да ви лъже , но снимките като масовост и обилност на цъфтежа в гугъл- не
И това никога не е случайно

Моля , нека сега не се юрнете да си въртите Ребеките. Просто имайте предвид и още едно мнение
Тук стадния принцип работи по инерция и е хубаво всеки да има мотив да си прегледа избора.
Аз понеже съм ровила из червените , та нищо не съм успяла да направя свестно-. За това :lol:
Аватар
Виола
Наркоман
Мнения: 10389
Регистриран на: Ное 27, '09, 09:13
Местоположение: Пловдив

Re: Клематиси 2013

Мнение от Виола »

Ами Дал, имам ги и трите. Въпрос на вкус е, на мен ми допада от трите най-много Ребека.
dal

Re: Клематиси 2013

Мнение от dal »

Виола написа:Ами Дал, имам ги и трите. Въпрос на вкус е, на мен ми допада от трите най-много Ребека.
добре , сравни ги , опиши ги , покажи ги на три снимки да видят хората ? допада , ама защо - здравина / цъфтеливост / колор?
Аватар
Виола
Наркоман
Мнения: 10389
Регистриран на: Ное 27, '09, 09:13
Местоположение: Пловдив

Re: Клематиси 2013

Мнение от Виола »

На мен ми допада като колор и цъфтеж. Както беше писал някъде Нептун, няма друг такъв червен клематис. Освен тези трите имам и Розмур, който също е тъмно червен, но си променя цвета към лилавеещо. Ти си права, тази година ще се опитам да им кача снимките една до друга. :daaa: Май на някои от клематисите ми въобще не съм им качвала снимки поради единичните цветчета, които са правили.
dal

Re: Клематиси 2013

Мнение от dal »

Виола написа:На мен ми допада като колор и цъфтеж. Както беше писал някъде Нептун, няма друг такъв червен клематис. Освен тези трите имам и Розмур, който също е тъмно червен, но си променя цвета към лилавеещо. Ти си права, тази година ще се опитам да им кача снимките една до друга. :daaa:
снимай трите храста в цял ръст като разцъфтят :dovolen:
и събери три отворени цвята на някакъв неутрален фон , ще се види разликата ?
тази година така ще правя с остинките аз

ако ти нямаш снимки и са цъфтяли единично , тогава? :hmmm:
разбираш ли , единствения начин да разбереш дали не си в чужда заблуда или реклама е като ги имаш
тогава става ясно какво/ що и кой колко цъфти и т.н. , то не е само за клематисите.
Нептун им разбира , и аз помня че е писал че Ребека е клематисът , обаче дали това не е защото е от т.нар. евисонови - дето били по редки?
Защото аз тази година съм наредила витицелите , и ако се окаже че да имаш витицели и трета група е напълно достатъчно , смятай този народ дето накупи кеки втора група - ...малко подведени ще са...
а тези които толкоз дитирамби май повечето са именно втора група. :?:
Аватар
Виола
Наркоман
Мнения: 10389
Регистриран на: Ное 27, '09, 09:13
Местоположение: Пловдив

Re: Клематиси 2013

Мнение от Виола »

Храстите няма как да ги снимам поотделно, защото са засадени повечето клематиси един до друг. Старата ми Ребека цъфтя обилно 2 години, миналата по-слабо и накрая изсъхна, надявам се да е от жегите, да не е болест и да се покаже отново. :stiskam: Тая пролет ако не избие няма да имам какво да покажа от нея, но ще купя нова и от новата се надявам да покажа цвят.
dal

Re: Клематиси 2013

Мнение от dal »

Дано се покаже ! Но ако е от тейлърс , поръчвай нова
Аз вече не вярвам в случайности
Аватар
Виола
Наркоман
Мнения: 10389
Регистриран на: Ное 27, '09, 09:13
Местоположение: Пловдив

Re: Клематиси 2013

Мнение от Виола »

Вече съм я поръчала, откъдето и да се отвори възможност ще я взема. За мен клематисът си заслужава. Качвани са много снимки на Ребека и от други съфорумци, няма такава, която да е слабо цъфтяща или с променлив цвят. Понякога клематисите боледуват, независимо от коя група са и кой клематис е.
Аватар
ToBo
Чист кофеин
Мнения: 7642
Регистриран на: Апр 21, '12, 20:41
Местоположение: София

Re: Клематиси 2013

Мнение от ToBo »

Благодаря на всички за хвалбите на моята Ребека :dovolen: Тя още е бебе и за такова доста цъфтелива беше, дал.
Цъфна първа от всички, но това го отдавам на английските оранжерии :lol:
Първата снимка е с първите цветове, когато беше дъждовния сезон и нямаше слънце дни наред.
Иначе като изложение е на сянка 9-11 сутринта. През останалото време як пек.

Лаленце, ето я подпората - извити шишове, които се забиват в земята и се крепят взаимно
Изображение
Аз не я харесвам, малко лъскава ми стои на слънце, но като се покрие с листата става. Пускат ги напролет в ЛИДЛ. Струва 15-тина лв.
Аз предпочитам невидими подпори или по-естествени като това
Изображение

Marka доста клематиси можеш да гледаш там, Ребека включително :nod: Всички, за които пише всякакво изложение.

Lois, клематисите ти са от немската поръчка есента, дето аз я правих. От единия даже ще искам лятото снимки, че много симпатично беше цъфнал като дойде :mrgreen: А и сериозно растение беше :nod: Königskind Rosa

Виола, вероятно ще избие :stiskam:
При мен най-мъчителният клематис за всеобщо учудване е Hagley Hybrid. Това вечно е болно, на ръба на умирането и цъфти с 10 цвята годишно :evil:
Никога не е късно да засадиш клематис...
Аватар
Lizi
Чист кофеин
Мнения: 6608
Регистриран на: Ное 29, '09, 17:02
Получил благодарност: 51 пъти

Re: Клематиси 2013

Мнение от Lizi »

При мен като умре клематис ,никога не е избивал отново .Аз затова започнах да си вкоренявам резници от новите за всеки случай.
Обаче установих ,че много плитко ги садя и корените им са отвън обикновенно .
Публикувай отговор

Обратно към “Рози”