Кучета, котки и други любимци

За домашните и дивите животни
Публикувай отговор
Аватар
мечтица
Чист кофеин
Мнения: 5058
Регистриран на: Юли 4, '13, 08:31
Дал благодарност: 951 пъти
Получил благодарност: 1810 пъти

Re: Кучета, котки и други любимци

Мнение от мечтица »

Вили,много съжалявам и от мен една топла прегръдка :eeeh: :gush:
Стана ми много тъжно,спомних Нерон и той беше само на 8 години. :snif:
Макар и да съм натъжена,но мисля че нашите животинки,са някъде там на по добро място,наречено Моста на дъгата. :sheart:
Ние си мислим, че Бог ни гледа отгоре, но той всъщност ни гледа отвътре - ЖИЛБЕР СЕСБРОН
Аватар
alys
Чист кофеин
Мнения: 6101
Регистриран на: Авг 12, '19, 22:03
Дал благодарност: 2339 пъти
Получил благодарност: 1327 пъти

Re: Кучета, котки и други любимци

Мнение от alys »

:liubov2: На топло и меко. :D

Изображение
Аватар
Хави
Виенско кафе
Мнения: 422
Регистриран на: Мар 10, '22, 18:25
Дал благодарност: 3033 пъти
Получил благодарност: 343 пъти

Re: Кучета, котки и други любимци

Мнение от Хави »

Душички!
Аватар
Shami
Чист кофеин
Мнения: 8592
Регистриран на: Окт 26, '15, 15:52
Местоположение: гр. София
Дал благодарност: 972 пъти
Получил благодарност: 767 пъти

Re: Кучета, котки и други любимци

Мнение от Shami »

Алисче,толкова са хубави :liubov2: .Аз чак сега обаче забелязах рижото коте отгоре. :shock:
Така ли си спят заедно или е само един инцидентен случай?
Много ми се иска и ние да си имаме овца,поне едничка и да си пасе в двора.Спира ме само факта ,че незнам как ще я доя и незнам и всеки ден ли се прави сутрин и вечер ли или само вечер? Има ли разлика и в сезоните? ММ вика по-добре козичка да си вземем.Вие имате ли козички и може ли да кажеш и за тях две думи,че аз много се чудя,да се захващам ли на хорото или да си седя на дъто и да се правя на принцеса :lol:
Аватар
alys
Чист кофеин
Мнения: 6101
Регистриран на: Авг 12, '19, 22:03
Дал благодарност: 2339 пъти
Получил благодарност: 1327 пъти

Re: Кучета, котки и други любимци

Мнение от alys »

Шами, я си сЕди на Д-то. За да имат мляко, трябва да са родили агънце/яренце. За да се случи това, трябва в точния момент да са били при мъжкар от съответния вид. Как се познава точният момент, не знам. Ние си отглеждаме и овен, за да не ги мисля. Ако са две животни, вероятно пашата в двор от няколко декара (ти беше писала някъде , че дворът ви е голям) ще им стигне. За зимата трябва сено и зърнени храни (смлени). Доят се, след като децата им станат на поне един месец и то при условие, че не са с мамите 24 часа. Около септември - октомври се спира доенето постепенно и чакаме агънца-багънца (пет месеца). После цикълът се повтаря. Ако агнетата са отбити или вече не са при овцете, се доят сутрин и вечер, но в началото е добре да е трикратно. Пускат се да пасат, ако вече има какво. Внимава се да не се напасат с неко от рода на люцерните, защото се подуват и чао (и докторът не е в състояние да ги спаси). Има задължителни (за мене) обезпаразитявания есенно и пролетно време (викам ветеринаря). Трябва да се стрижат, за което пак търсим човек срещу заплащане. И вероятно пропускам още неща. Аа, да, ако са млечни, млякото почти ежедневно трябва да го наместваш (сисело мляко, сирене, кашкавал, извара).
Козите имат повече мляко, но правят пакости в овощната градина. Млякото им е по-рядко и трябва да се подберат такива, чието мляко не мирише силно.
Ако овцете/козите пасат в двора, всичко, което насадиш (плодове, зеленчуци, цветя), трябва да е заградено с мрежа.
Трябва са има къде да спят на закрито :) . Всяка година се прекопава (с кирка и лопати) кошарата и оборският тор се изкарва навън.
Има спокойни животни, но има много неспокойни и не дават да ги доиш. Е, измислям разни неща и се справям.
Аватар
Shami
Чист кофеин
Мнения: 8592
Регистриран на: Окт 26, '15, 15:52
Местоположение: гр. София
Дал благодарност: 972 пъти
Получил благодарност: 767 пъти

Re: Кучета, котки и други любимци

Мнение от Shami »

Боже,сядам си чинно на дъто и не си ме и чула да продумам даже. :slips: Такъв автогол щях да си вкарам.
Ние в къщи и без това не пием прясно мляко,само кисело ядем и то повечето на таратор или айран.
Ще съм принцеса :lol:
Аватар
alys
Чист кофеин
Мнения: 6101
Регистриран на: Авг 12, '19, 22:03
Дал благодарност: 2339 пъти
Получил благодарност: 1327 пъти

Re: Кучета, котки и други любимци

Мнение от alys »

Шами, забравих да кажа за котето. Май съм виждала коте да лежи върху овца, когато овцата също лежи (със сигурност съм виждала котка да лежи върху куче). Но днес бях учудена. Това коте си израстна при овцете. По-страхливо е и рядко идваше до къщата.
Аватар
Хави
Виенско кафе
Мнения: 422
Регистриран на: Мар 10, '22, 18:25
Дал благодарност: 3033 пъти
Получил благодарност: 343 пъти

Re: Кучета, котки и други любимци

Мнение от Хави »

Алисче пращам ти и моите, да си правят компания 😊
Изображение
Аватар
alys
Чист кофеин
Мнения: 6101
Регистриран на: Авг 12, '19, 22:03
Дал благодарност: 2339 пъти
Получил благодарност: 1327 пъти

Re: Кучета, котки и други любимци

Мнение от alys »

Хихи, супер сладки! Благодаря, Хави! :)
Аватар
Shami
Чист кофеин
Мнения: 8592
Регистриран на: Окт 26, '15, 15:52
Местоположение: гр. София
Дал благодарност: 972 пъти
Получил благодарност: 767 пъти

Re: Кучета, котки и други любимци

Мнение от Shami »

Леле,много са кротички и милички . :daaa:
Хави,незнаех,че отглеждате овчици.
При това не са малко.Завид,завид, но млъквам :slips: ,не е за мен. :D
Ще се радвам на вашите с Алисче.
Алисче,котето ти си е намерило приятели ,много изненадваща дружба,но толкова сладка :liubov2:
Публикувай отговор

Обратно към “Домашни любимци и зоосвят”