Любимите ни вечнозелени

Публикувай отговор
Аватар
borislava.kirilova
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1177
Регистриран на: Мар 29, '19, 22:20
Местоположение: с. Комощица, на 14км от гр. Лом
Дал благодарност: 827 пъти
Получил благодарност: 1015 пъти

Re: Любимите ни вечнозелени

Мнение от borislava.kirilova »

Margaritenia, ти и Lilly ми наклонихте везните за тази фотиния. И моето място за нея е до ограда. Надявам се да и хареса. Всичко при теб е вече гооолямооо и с прекрасна кондиция. Никога не ми омръзва да разглеждам твоите съкровища. :liubov: :tzvetentze:
Lilly
Чист кофеин
Мнения: 5123
Регистриран на: Сеп 2, '16, 09:50
Дал благодарност: 334 пъти
Получил благодарност: 1525 пъти

Re: Любимите ни вечнозелени

Мнение от Lilly »

Margaritenia написа: Мар 20, '21, 21:50 По - нагоре в темата стана дума за Османтус гошики, да покажа колко е красив даже и в зимна премяна:
леле мале :sbrokenheart:
невероятни са всичките - няма как да си изкривиш душата, че само иглолистните заслужават внимание и аплодисменти :D
golden gem съм си купувала от Пландорекс - вече поне 3 г нито умира , нито тръгва да расте.
Есента му обясних внимателно , че или се взема в ръце и започва да расте, или отива в дерето да прави компания на розите по гол корен :lol:
Аватар
Margaritenia
Баш кафе майстор
Мнения: 2774
Регистриран на: Апр 7, '15, 18:24
Дал благодарност: 7 пъти
Получил благодарност: 30 пъти

Re: Любимите ни вечнозелени

Мнение от Margaritenia »

Лил, Golden gem определено не е от бързите, но не мърда, нито съхне, нито се жари от лятно/зимно слънце, а е на 100% слънчево изложение, студ не го плаши, не мръзне. Моят е пораснал двойно горе долу, аз го подстригах драстично като го купих, за да го оформя.

Боби, много красив храст е фотинията, няма да съжаляваш.

А вечнозелените широколистни са 2рата ми любов, тъй като са прекрасни целогодишно и правят даже по-малко боклук от иглолистните. Единствено не знам от къде да се сдобием и с други такива красоти...

Тази хедера Сладолед, така я исках, а беше свършила, бръшлян не харесвам изобщо, но този е прелестен:))))
All gardeners know better than other gardeners.
Chinese proverb
Изображение
Аватар
borislava.kirilova
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1177
Регистриран на: Мар 29, '19, 22:20
Местоположение: с. Комощица, на 14км от гр. Лом
Дал благодарност: 827 пъти
Получил благодарност: 1015 пъти

Re: Любимите ни вечнозелени

Мнение от borislava.kirilova »

Margaritenia, аз се интересувам от вечнозелените, предполагам като теб, защото дават обем на зимната градина, предлагат интересна текстура и цветове на листната маса, някой цъфтят, други и плодчета правят. И веднъж установени, грижата се свежда до оформящата резитба. На Lilly бръшляна е от т.нар. дървовидни бръшляни. Те оформят повече храст, отколкото да пълзят. Доколкото си спомням не пускат крепежни корени и са с по скоро бавен до среден темп на растеж. Предполагам, че заради тези им особености, намножаването им е по-бавно и сравнително рядко срещам да се предлагат като асортимент в чуждите сайтове. Има много интересни представители. :tzvetoman:
Аватар
Margaritenia
Баш кафе майстор
Мнения: 2774
Регистриран на: Апр 7, '15, 18:24
Дал благодарност: 7 пъти
Получил благодарност: 30 пъти

Re: Любимите ни вечнозелени

Мнение от Margaritenia »

И още едно вечнозелено храстче Daphne x transatlantica 'Summer Ice'. Прекрасно растение, цъфти много нежно, ухае страхотно, не се реже, не прави боклук, държи се повече от прилично цяла година в нашите вече доста меки зими...растение - мечта. Обича слънце и държи на засушаване.

Моето беше пландорекски разсад, за 1 лято стана прилично храстче и не спря да цъфти.

Изображение

Изображение
All gardeners know better than other gardeners.
Chinese proverb
Изображение
Аватар
Margaritenia
Баш кафе майстор
Мнения: 2774
Регистриран на: Апр 7, '15, 18:24
Дал благодарност: 7 пъти
Получил благодарност: 30 пъти

Re: Любимите ни вечнозелени

Мнение от Margaritenia »

borislava.kirilova написа: Мар 21, '21, 12:05 Margaritenia, аз се интересувам от вечнозелените, предполагам като теб, защото дават обем на зимната градина, предлагат интересна текстура и цветове на листната маса, някой цъфтят, други и плодчета правят. И веднъж установени, грижата се свежда до оформящата резитба. На Lilly бръшляна е от т.нар. дървовидни бръшляни. Те оформят повече храст, отколкото да пълзят. Доколкото си спомням не пускат крепежни корени и са с по скоро бавен до среден темп на растеж. Предполагам, че заради тези им особености, намножаването им е по-бавно и сравнително рядко срещам да се предлагат като асортимент в чуждите сайтове. Има много интересни представители. :tzvetoman:
Боби, сигурно си права. При херман го има, но доставката му до Бг е скъпа и за едно растение не ми се плащат 30евро доставка.
All gardeners know better than other gardeners.
Chinese proverb
Изображение
Lilly
Чист кофеин
Мнения: 5123
Регистриран на: Сеп 2, '16, 09:50
Дал благодарност: 334 пъти
Получил благодарност: 1525 пъти

Re: Любимите ни вечнозелени

Мнение от Lilly »

HEDERA HELIX 'ICE CREAM'
https://www.hgeers.nl/hedera-helix-ice-cream.html
написала си го преди мен
и е храстовиден, не е дървовиден, изобщо не пълзи, а прави едно стройно храстче 60-80 см
трябва да се сетя от къде го купих - някъде от Германия с по-малко пари за доставка
първото ми растение умря , защото за зла участ котетата си бяха харесали участъка около него за тоалетна :snif:
...
а дафнето е приказка
На Маренка е по-голямо растение и е невероятна красота
като види темата - да го качи, че не е редно аз да качвам снимки от чужди градини :D
Аватар
Daniela Pargu
Чист кофеин
Мнения: 5296
Регистриран на: Яну 29, '17, 20:53
Местоположение: В.Търново
Дал благодарност: 129 пъти
Получил благодарност: 124 пъти

Re: Любимите ни вечнозелени

Мнение от Daniela Pargu »

Ако решите нещо - и мен бройте - от там има какво да се поръча /едно гинко преследвам :nod: / , освен хедерката,
та транспорта ще се върже !
Тия 60 Е за колко ли растения ще са :hmmm:
-----
пп А дафнетата как на слънце - все съм мислела, че искат сянка и влага :ufff:
И са киселолюбиви, нали ?
Lilly
Чист кофеин
Мнения: 5123
Регистриран на: Сеп 2, '16, 09:50
Дал благодарност: 334 пъти
Получил благодарност: 1525 пъти

Re: Любимите ни вечнозелени

Мнение от Lilly »

Daniela Pargu написа: Мар 21, '21, 13:57 Ако решите нещо - и мен бройте - от там има какво да се поръча /едно гинко преследвам :nod: / , освен хедерката,
та транспорта ще се върже !
Тия 60 Е за колко ли растения ще са :hmmm:
вкарах пробно 20 растения - до БГ транспорт 20 евро
сърце да те заболи - казах вече никакви поръчки :snif:
на снимките бръшлянът е огромен
има любимо кедърче
Аватар
Daniela Pargu
Чист кофеин
Мнения: 5296
Регистриран на: Яну 29, '17, 20:53
Местоположение: В.Търново
Дал благодарност: 129 пъти
Получил благодарност: 124 пъти

Re: Любимите ни вечнозелени

Мнение от Daniela Pargu »

.Лилкаа, :gydigydi:
това за "никакви поръ4ки" не е ли пред последно ... :angelche:
Публикувай отговор

Обратно към “Градински цветя и растения”