Градината на Margaritenia

Началото, перспективи, развитие, до къде стигнахме, с какво можем да се похвалим
Публикувай отговор
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7400
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 847 пъти
Получил благодарност: 1627 пъти

Re: Градината на Margaritenia

Мнение от ljuboznatelna »

В Павликенско са много разсадншците, пръснати по разни селца, ако се купува в по- големи количества е много изгодно. Тогава ползват и техен транспорт.
В Интродукция видях невероятни неща, и закупени имам, но за съжаление там зимата се оцветяват, а при мен не :( За някои иглолистни и една винка става въпрос :( А в един жълт аризонсми кипарис голям така се влюбих, че в пристъп на умопомрачение го пожелах! Да видим като тръгне истински да расте.....
Аватар
daneda
Баш кафе майстор
Мнения: 2241
Регистриран на: Мар 14, '12, 11:23
Местоположение: София
Дал благодарност: 1534 пъти
Получил благодарност: 651 пъти

Re: Градината на Margaritenia

Мнение от daneda »

Страхотно е да имаш такъв простор и поле за изява! Наистина си за завиждане! А имате и такова голямо желание да сътворите райско местенце за отмора и релакс! Поздравления, като гледам действаш бързо и с размах!
Искам да ти покажа моите любими примерни кътчета /мечта, защото аз нямам толкова място, за да ги пресъздам в моята градина/, които биха били като преход от алпинеумите към останалата част от градината
Изображение

Изображение
Аватар
Margaritenia
Баш кафе майстор
Мнения: 2774
Регистриран на: Апр 7, '15, 18:24
Дал благодарност: 6 пъти
Получил благодарност: 30 пъти

Re: Градината на Margaritenia

Мнение от Margaritenia »

daneda написа:Страхотно е да имаш такъв простор и поле за изява! Наистина си за завиждане! А имате и такова голямо желание да сътворите райско местенце за отмора и релакс! Поздравления, като гледам действаш бързо и с размах!
Искам да ти покажа моите любими примерни кътчета /мечта, защото аз нямам толкова място, за да ги пресъздам в моята градина/, които биха били като преход от алпинеумите към останалата част от градината
Изображение
Привет, Данеда!
Много са хубави кътчетата, а аз даже и птички метални имам, ако трябва да съм честна, но камъните липсват!!!! Да им се не знае и камъните:))))))))) Хем тежат, хем не са достатъчно големи за размерите на моя двор...
All gardeners know better than other gardeners.
Chinese proverb
Изображение
elmaz
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1887
Регистриран на: Юни 19, '14, 16:03
Дал благодарност: 12 пъти
Получил благодарност: 3 пъти

Re: Градината на Margaritenia

Мнение от elmaz »

Красива градина :liubov:
"Благодаря ти Боже за поръчките" Tanet
Аватар
Margaritenia
Баш кафе майстор
Мнения: 2774
Регистриран на: Апр 7, '15, 18:24
Дал благодарност: 6 пъти
Получил благодарност: 30 пъти

Re: Градината на Margaritenia

Мнение от Margaritenia »

Малко пролет и от мен, много скромно, но засега само толкова....

Червенолистна слива:
Изображение
Иберисчето:
Изображение
Флокс пълзящ, купен от пазара на Златица.
Изображение
Имам и други 5, пак пълзящи, купени от разсадник Зелена пролет, които не искат и не искат да направят такъв мини килим, цъфтят едно такова рехаво, стоят си поизсъхнали през цялата година, дори и сега....много съм разочарована от тях...няма да ви ги показвам.

Стълбите на тревна фуга, които правихме преди около 2 - 3 седмици...показва се тревичката, крехка и тъничка, но я има :ieeee:
Изображение
All gardeners know better than other gardeners.
Chinese proverb
Изображение
Аватар
lenuza73
Кафе машина
Мнения: 3700
Регистриран на: Окт 3, '10, 18:27
Дал благодарност: 18 пъти
Получил благодарност: 18 пъти

Re: Градината на Margaritenia

Мнение от lenuza73 »

:tzvetentze: Тук ще стане една красива градина и скоро няма да ни показваш само червенолистна слива ,а още куп красиви мечталки :tzvetentze: :tzeluvka:
Аватар
Margaritenia
Баш кафе майстор
Мнения: 2774
Регистриран на: Апр 7, '15, 18:24
Дал благодарност: 6 пъти
Получил благодарност: 30 пъти

Re: Градината на Margaritenia

Мнение от Margaritenia »

Хихи, Ленуцко, ще стане, ама някой първо трябва да ги засади, че си седят отвън в контейнерите и чакат ли, чакат да реша къде да ги боцна:))))
All gardeners know better than other gardeners.
Chinese proverb
Изображение
Lois

Re: Градината на Margaritenia

Мнение от Lois »

Много са ти хубави стълбите! Ще дойде време когато ще трябва да чистиш тревата, че да се виждат камъните :)
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Градината на Margaritenia

Мнение от calico »

айде нови снимки от каменната градина на форума :ieeemyzh: :ieeemyzh: :ieeemyzh:
всичко ми харесва, :daaa: стълбите са красота
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
Margaritenia
Баш кафе майстор
Мнения: 2774
Регистриран на: Апр 7, '15, 18:24
Дал благодарност: 6 пъти
Получил благодарност: 30 пъти

Re: Градината на Margaritenia

Мнение от Margaritenia »

Ееееех, беше един прекрасен слънчев ден, изпълнен с много емоции и работа, затова да ви покажа какви ги свършихме:)))))))))))))

Работната площадка, с някои вече засадени, а други просто поставени растения...дет се казва, поне мястото на засаждането им е ясно. Изглежда супер недовършено, но идеята в главата ми май е завършена и натам вървят и нещата на яве:
Изображение
Вече си имам и плодни дръвчета, декоративни са, но дават плод. В ляво 3 праскови, в дясно 3 ябълки строени в редичка, а в най- далечния ляв ъгъл са 3те кайсии, които изглеждат като пръчки в момента...

Сега бодливковците в малко по-близък план, мнооооого са сладки! Толкова харесвам иглолистни...
Изображение

А това е новият иглолистен кът в двора, с цветен център от азалии в червен, оранжев и жълт цвят, които в момента са просто...пръчки:
Изображение

Още един кът, който също не е съвсем довършен. Мисля утре да му боцна една плачеща Picea abies Inversa на присадка.
Изображение

А това е саксията на влизане в двора, обзаведена току що с 5 прекрасни родита Бенгал, цъфтящи в червено. Дано да им хареса там, че това ми е единственото сенчесто място в градината. ПО-добра квартира не мога да им предложа!
Изображение

Снимките са ужасни, но с телефона и в полумрак, само толкова мога:))))))))))
All gardeners know better than other gardeners.
Chinese proverb
Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Нашите албуми”