Градинска техника и аксесоари

Публикувай отговор
Di_Va
Кафе машина
Мнения: 4912
Регистриран на: Сеп 20, '10, 22:22
Дал благодарност: 378 пъти
Получил благодарност: 320 пъти

Re: Градинска техника и аксесоари

Мнение от Di_Va »

Не само гърбът, а ръцете как заболяват - не е истина, защото аз дърпам и скубя гадния плевел с такава злоба, че дори и дебелите ръкавици не успяват да ме опазят. А пък то троскот като троскот ли е, пълзящите му корени са дебели по 5 мм. и са здрави като въжета. Голяма мъка си е това и ще продължава и тази година битката за надмощие, тъй че, ако някой има да сподели положителен опит в тази посока, ще чакам с надежда.
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31864
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 1212 пъти
Получил благодарност: 3051 пъти

Re: Градинска техника и аксесоари

Мнение от Мария Николова »

nelidech написа:Aз години наред водя борба с троскота, но мога само да кажа че нито слънце го гори, нито студ го мрази .Дядо казваше ,че магарето като го изяде и после го и..ка пак пониквал Най -добрия метод за унищожаването е с раундъп. За две години може да се изчисти добре затросковена нива :mrgreen: . От скубане, обръщане и сечене на надземната част само се разпространява повече. А освен това като се премахва ръчно е добре да се изгори или изхвърли извън мястото, което чистим- за компост не става. Извинявайте за дългия пост, но това е една тема,от която много ме е болял кръста :dovolen:
Точно така!
Освен това, познавате ли "цвета" на троскота? Знаете ли колко нежнички и милички са двете листенца на поникналото семенце? ;) :svekurva: Цветът му представлява 4 "антени" горе на дръжката. Всяка "антена" е като полепнала с прах от узрели семенца - 1000, или 100000 - никой не казва. Та аз се боря отдолу да изровя и извадя въжетата и всяко мъничко парченце и отгоре да не оставя ни един семенник не забелязан, докато е още в "пазвата" на завито листо. Защото разпери ли си антенките - семената ги пиши бегАли. :svekurva: След раундъп съм намирала полуизгнили мъртви въжета - значи си върши работата. Но си иска голямо постоянство, за да се изтребят и безбройните разклонения , които се кръстосват на различни нива в земята. :twisted:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17069
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 142 пъти
Получил благодарност: 497 пъти
Обратна връзка:

Re: Градинска техника и аксесоари

Мнение от Миша »

Явно много държите на аграрния фитнес,щом така процедирате с троскота :hihihi:
Има си съвсем лесни начини да се спасите с него.Най-лесно се унищожава,когато е извън насаждения.Пръскате с Раундъп(Глифоган,Глифозат),листната маса трябва да е поне десетина см и не трябва да вали поне 72 часа,пръска се задължително вечер,на суха листна маса.При силно затревяване може да се наложи да повторите процедурата.Задължително условие е да не махате тревата преди напълно да изсъхне !
При троскот,поникнал при културните растения процедурата е малко по-различна,вземате Пантера и пръскате с доза 20 мл на 10 л,условията за пръскане са същите като при Раундъпа.Пантерата унищожава само житните едногодишни и многогодишни растения,не влияе на широколистните.
Ето ви съвсем лесен и ефикасен начин да се справите с досадните плевели.
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
Аватар
ra4eto
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1034
Регистриран на: Мар 1, '11, 14:49
Местоположение: Габра,София

Re: Градинска техника и аксесоари

Мнение от ra4eto »

Интересни и красиви нещаhttp://www.sterado.biz/
isa
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1865
Регистриран на: Ное 29, '09, 12:03

Re: Градинска техника и аксесоари

Мнение от isa »

Di_Va написа:Не само гърбът, а ръцете как заболяват - не е истина, защото аз дърпам и скубя гадния плевел с такава злоба, че дори и дебелите ръкавици не успяват да ме опазят. ===.
А в случаите когато не се прилагат съветите на Миша за поголовно унищожение на плевели, аз използвам този уред на Гардена. И друг път съм казвала - незаменим е за изкореняване на плевели, много здрав и удобен инструмент. От моята практика мога да кажа че срока му на годност е 6-7 години.Счупих първия когато понечих да повдигна и разместя един огромен камък.Сега ползвам втори такъв. Преди време бяха пуснали такъв инструмент в Практитер за 3-4 лв. на турска фирма-издържа един ден. А този на Гардена е направен от невероятно здрава стомана и струва 15-16 лв. Освен това го ползвам и за прекопаване в по-тесни пространства, където растенията са нагъсто /а такива са ми всички цветни лехи/и трудно се обработва почвата с друго. Така че горещо го препоръчвам :!:

Изображение
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Градинска техника и аксесоари

Мнение от calico »

Иса, как се казва това нещо?
и аз искам такова

това ли е http://www.goodprice.bg/product/703/gar ... -8932.html
Последно промяна от calico на Мар 8, '12, 13:23, променено общо 1 път.
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
isa
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1865
Регистриран на: Ное 29, '09, 12:03

Re: Градинска техника и аксесоари

Мнение от isa »

Ей сега видях в сайта на Гардена, че са го нарекли лопатка за плевене, а аз години на ред му виках "инструмента" или "шилото" или :hihihi:
Ето им сайта
http://www.gardena.com/bg/garden-care-t ... /--310433/" onclick="window.open(this.href);return false;
В София го има в магазините или щандовете на Гардена, в някои градински центрове.
isa
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1865
Регистриран на: Ное 29, '09, 12:03

Re: Градинска техника и аксесоари

Мнение от isa »

Уф, не видях че си си го намерила, даже е по- евтино гледам. Може би в магазините е по-скъп :hmmm:
Калико, сетих се че го има и в Тис, който разсадник е по пътя между мен и Дени. Мо като ходя сега за някоя от поръчките да ти взема, ако не си го поръчаш по някякъв начиа :?:
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Градинска техника и аксесоари

Мнение от calico »

isa написа:Уф, не видях че си си го намерила, даже е по- евтино гледам. Може би в магазините е по-скъп :hmmm:
Калико, сетих се че го има и в Тис, който разсадник е по пътя между мен и Дени. Мо като ходя сега за някоя от поръчките да ти взема, ако не си го поръчаш по някякъв начиа :?:
другата седмица ще ходя в Баумакс и ако няма там, ще съм благодарна да ми вземеш :liubov2:
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
Debi
Баш кафе майстор
Мнения: 2074
Регистриран на: Ное 28, '09, 09:53

Re: Градинска техника и аксесоари

Мнение от Debi »

Този инструмент го няма навсякъде, преди 2-3 години си взех моя от Бриколаж. Имаше 2 вида - този синия на Гардена, но ми се стори доста несигурна стоманата, от която е направен и че бързо ще се счупи, и този, който аз взех. Беше от хубава, здрава стомана, доста по-евтин, само отпред е заоблен, а не като на Гардена вдлъбнат. Реших да взема по-евтиния, а мъжа ми да ми го заточи отпред, ползвам го за всичко, даже и рози съм садила с него, правя си дупки и така.
Публикувай отговор

Обратно към “Градини и дизайн”