Моите приключения в Нормандия

За приключения, скитници и вечните пътешественици, които навсякъде се чувстват у дома си.

Модератор: scleri

Публикувай отговор
roselover

Re: Моите приключения в Нормандия

Мнение от roselover »

Ето за това нямат рози! При тези камелии... абе с какво ги торят, че толкова цвят имат :shock: :hmmm:
Аватар
rumivarna
Кафе машина
Мнения: 3564
Регистриран на: Сеп 20, '10, 14:57

Re: Моите приключения в Нормандия

Мнение от rumivarna »

Ида, благодаря ти за отделеното време да ни покажеш красотите около теб и да ни разходиш :sbow: :sbow: :sbow: :sbow: Нормандия, от снимките ти, изглежда малко сурова, прекрасна и запленяваща :potekoha:
Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили Титаник.
http://rumivarna60.snimka.bg/?user,albums" onclick="window.open(this.href);return false;
libra
Наркоман
Мнения: 11646
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 98 пъти
Получил благодарност: 67 пъти

Re: Моите приключения в Нормандия

Мнение от libra »

E,при това положение и аз искам камелии!Сигурно ще трябва да са някой алпииски сорт!
laydidi13
Баш кафе майстор
Мнения: 2310
Регистриран на: Юни 26, '12, 22:06

Re: Моите приключения в Нормандия

Мнение от laydidi13 »

:potekoha: :potekoha: страхотни камелии!
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Моите приключения в Нормандия

Мнение от calico »

брех таз камелия :potekoha: :potekoha: :potekoha: тя по-хубава от роза бе :shock:

Идичке, благодаря :liubov:
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
ida_ili64
Баш кафе майстор
Мнения: 2535
Регистриран на: Ное 24, '09, 16:38
Местоположение: между Eвропа и Родопите

Re: Моите приключения в Нормандия

Мнение от ida_ili64 »

Takaaaaa, прибирм се от големия град- Вилфрид реши, че след като съм го взела от работа по -рано, ни се полага пътуване до града и - шопинг. Аз много обичам да ходим по магазините и да пазаруваме - за него. Радва ме от сърце, опслужвам го като ВИП - персона, а сега след поредното му новогодишно гладуване е такъв кльощавичък, че всичко му виси като на закачалка. Та идеята да отидем да купим някои неща за него приех с отворени обятия. Само дето е излишно да ви казвам, че от както открих този вълшебен двор с камелии... мислите ми се реят все там- поболях се:snif: ! Не знам с какво ги торят, някои- вероятно с нищо, то си им и личи, особено тези, които са на бедна на желязо земя - листата са жълтеникаво-нездраво- зеленикави. И въпреки това - живеят , растат цъфтят и се късат- и всички са отрупани с цвят.
Рози имат- оскъдно и си мисля, че е основно заради дъгия и продължително обилен дъждовен период. Земята просто подгизва, няма на къде да поеме по- вече. Какво би се случило с корените на розите? От което не разбирам, не разбирам и не с наемам да коментирам. Но там ,където има рози, всички са на високото на някакъв склон засадени- явно за да се оттича именно водата. Иначе всички се разлистват и изглеждат чудесно. На второ място- розата изисква грижи , подрязване, торене, пръскане, контрол. Тук почти всички жилища са празни, кой да се грижи за тия рози? Ако ги нападнат пък вредители- ще ги изпасат. Да ви покажа ли розите в нашия двор?
Ето ги, едва се сдържам да не купя една ножица и както не съм най- големия спец, да ги острижа, защото болшинството клони са сухи и мъртви, от долу избиват нови издънки, на места са се огънали и се е получил ефекта да избиват издънки по дъгата, но изобщо не са полагани грижи за тях минимум година.
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Та така за розите... а за камелиите - продължаваме. Успях да се добера до една, която да снимам наистина без да бракониерствам в нечий двор, за да ви покажа какви едри цветове има, а и снимах още няколко...
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
И една бяла, за съжаление- почти нецъфнала още
Изображение
Всички са на различна възраст, големина и се вижда , че и грижите за тях не са били еднакви, но висчки до една - щастлви и живи.
Та...такива ми ти работи с Франция, Нормандия и...камелиите. Спирам да ги снимам и да не ви дразня вече и вас или- почваме да създаваме балкански вид- студено и зимоустойчив и не така влаголюбив. То всъщност... :hmmm: сиурно точно по този начин се раждат хобридите - от огромно желание за нещо което вирее някъде да бъде пренесено другъде, където няма никакви шансове за живот.Така огромното желание, с къртовски труд дава новите видове.
За днес се изтощих вече, ха-ха, ама от психическа умора да искам камелии :lol: , както и от неочаквания удар под кръста- да се събличам-обличам и меря...щото Вилфрид реши, че не може само за него- трябва и за мен, се прибрах в къщи с последни сили. Сега вирвам заслужено краката на горе, защото сутринта успях и да импровизирам и ушия нещичко - ха-ха - специално с мисията ''ХобиКафе'', така, че съм заслужила мързелуване и...премрежени сънища за напъпили, цъфтящи и прецъфтяващи ...камелии :lol: в бяло, нежно розово, цикламено, оранжево-цикламено, червено, наситено розово, цвтят наподобяващ сьомга...Боже, Боже!
Та за довиждане - новото ми тефтерче за бележки
Изображение
http://diva-edel-art.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Noel
Наркоман
Мнения: 10630
Регистриран на: Яну 7, '14, 19:29
Местоположение: София кв. Борово
Получил благодарност: 1 път

Re: Моите приключения в Нормандия

Мнение от Noel »

Ех,че хубаво.... :D
Форумът е голям,спасение дебне отвсякъде.
dal

Re: Моите приключения в Нормандия

Мнение от dal »

Камелиите - прекрасен репортаж за тях :daaa:
А колкото до Нормандия - там е типично "английски" климат , зони над 7Б-8 -за камелиите новозеландските ленове и най различни други растения там е повече от доволно - с духалката гълфстрийм откъм океана -влаги дъжд вятър мъгли облаци нестабилно време и меки зими почти без сняг :dovolen:
Аватар
ida_ili64
Баш кафе майстор
Мнения: 2535
Регистриран на: Ное 24, '09, 16:38
Местоположение: между Eвропа и Родопите

Re: Моите приключения в Нормандия

Мнение от ida_ili64 »

Привет отново :dovolen: !
Днес ще ви разходя до съседното населено място Carteret. Реално се водят три населени места. На мен ми е трудно да ги разгранича и разделя. Барневил, Картере и Барневил-Картере. Така се преливат от кръгово в кръгово, че е трудно да разбереш кога едното е свършило, а другото- започнало. Тук е момента да кажа, че Французите са фенове на кръговото движение. Ако изминете разстояние по републиканската мрежа по вече от 10 км, без да се завтртите поне на едно кръгово, значи или нещоне е наред , или - сте излезли извън пределите на Франция :lol: .
И така, понежа казах, че няма да показвам вече камелии( освен ако не издържа някой ден и не ви покажа моите две красавици в саксии, поместени на дъното на двора ни до стената на зида, за да са на завет, ако изобщо тук такова понятие е възможно да съществува), ще започна от паркинга пред двете ресторанчета

Изображение

, които бяха пълни с хора и ние решихме да поседнем и пием по нещо.Уви, сервитьорката много бързо ни охлади радостното предвкусване на удоволствие: пълно слънце, опънати крака и премесен с наситен на сол въздух , и тук там прелитащи чайки ...Можем да седнем само, ако се храним , та така едва бяхме седнали и... ни изгониха :eeeh: .
Докато Вилфрид обаче седеше на масичката, успях да открадна малко време и щракна няколко снимки, ето една от тях
Изображение .
И понеже пътя на горе ме привлече неудържимо, помолих Вилфрид да поеме на там. Речено-сторено. Това, което аз ще ви покажа уви, не разкрива цялата живопистност и красота на мястото, но тъй като снимките ги правя винаги в движение почти и пътя е много завойчест, докато видя красивия обект и се наглася да щракна - или хващам опашката или- снимката е размазана, поради скоростта.Обаче в следващата седмица, ако има топъл и слънчев ден, ще отида още веднъж и ще спирам на всяко красиво кътче, за да снимам.
Красотата идва от живописния бряг, скалистия масив на брега
Изображение
и голямата денивилация на дворовете, в съчетание с къщи, построени преди столетия от основния наличен материал там - камък.
И така, по пътя на горе...
Изображение
Изображение
Изображение
Всичко е оградено по стръмното изкачване нагоре с каменни зидове.
Когато превалихме билото, по моя молба спрахме ето до тази къща, за да снимам.Това е първия толков чер път, който видях тук, качващия се нагоре покрай двора на къщата
Изображение
Лъкатушещия път на места следва извивката на залива долу, а на места се обръща в полусфера, обратна на залива- красиво е.
Изображение
Когато се обърнах назад по пътя, погледа ми засече ето тази руина
Изображение
дюните, с причудливите бамбукови оградки
Изображение
и разбира се океана, с оглеждащото се до блясък в него слънце и фара - поредния.
Изображение

Още една поредна красива крайпътна къща

Изображение
и поредната кула- фар на високия бряг
Изображение
Малък късмет, да успея да снимам и хвана самото светещо нощем ''яйце'',поне аз така си го кръстих.
Изображение
Впечатли ме стоицизма на тези две дървета
Изображение
зелената тучна трева на тази поляна, както и причудливо скритото в ниското имение
Изображение
величието на тези крапътни дървета...
Изображение
Стигайки отново най- високата точка, започваме спускане точно от обратната на океана страна към градчето...
Изображение

Ще ви покажа серия от снимки, без коментар, мисля, че всеки ще намери по нещичко, което да го завладее и стопли душата му, а ако на някой не му харесва, просто да смени темата, тя не е от задължителните четива в програмата за 8-ми клас :dovolen:.
http://diva-edel-art.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
ida_ili64
Баш кафе майстор
Мнения: 2535
Регистриран на: Ное 24, '09, 16:38
Местоположение: между Eвропа и Родопите

Re: Моите приключения в Нормандия

Мнение от ida_ili64 »

Изображение

Изображение
На тази къща ме впечатли целия освежаващия ефект, получен единствено от очертаването на прозорците
Изображение
Тръгваме по търговската уличка на градчето, която е... точно около 200 -300 метра- няколко бутика за дрехи, магазин за списания, цигари и тото, който играе и роля на място, за получаване на колети пратки, няколко магазина за сувенири, хотел, ресторантчета, пекарна, месарница, магазин за цветя..това са обичайните магазини в населените места тук.
Изображение
Агенция за продажба на имоти
Изображение
Търговската уличка, погледната от другия й край...
Изображение
Тръгваме по широкия крайморски булевард, който в дясната си страна е алея с няколко паркинга, а в дясно се движат двор, след двор, и доста големи имения...
В тази къща явно четат за Фен-Шуй, и са си боядиали вратата в червено, за да привлекат богатството , което енергията Ци ще вкара в дома, влизайи през Ба Гуа.
Изображение
Бих казала, че са му нужни доста средства за реновиране и е жалко,че и тук както почти на всякъде големите имения са оставени на съдбата си и времето да ги превърне отново в това, от което са били изградени - купчина камъни . И само шепота на вятъра ще разнася из времето и пространството истирии за любов, щастие, омраза, величи и падение на тези места, някога пълни с живот, а днес- просто поредния антураж за снимка.
Някои от тези, които са с по- малки къщи имат касмет да бъдат взети и новите им обитатели да ги реновират, както тези например
Изображение

Изображение

Изображение

Поредния хотел
Изображение
а на паркинга срещу него рядко явление- за Франция, три продукта на немската автомобилна индустрия един до друг-при това с френски номера .
Изображение
Понеже на връщане шофьора вече бях аз, минах както винаги по възможно най-тесните и завойчести пътчета, попаднах в няколко селца, а пред една къща ни посрещна ето това ооооогроооомно алое - красота!
Изображение

Изображение

Изображение
А тази къща пък цялата е '' опакована '' в тази странна найлонова материя- сега я пускат на продажба в един от суперите и пише, че е срещу бурени :hmmm:
Изображение
Когато стигнахме това ясто, се питах къде свършва небето и от къде започва водата?
Изображение
Решихме да се спуснем до паркинга в дюните... По пътя е пълно с мини-езерца, от събралата се във вече подгзналата земя вода, която не може да бъде попита вече
Изображение
А на самия паркинг срещнахме любители на тази странна каручка - който я подготвя за приключение- още не й е опънал платното...
Изображение
За съжаление, докато лъкътушех по пътчетата... изтървах възможността дснимам диска на залязващото слънце- изклюително изчистен залез, но пък ви се усмихвам самата аз на фона на розово-лилавеещото небе и ви пожелавам вълшебна вечер! :dovolen:
Изображение
http://diva-edel-art.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Публикувай отговор

Обратно към “Пътешествия и туризъм”