Lonicera kamtschatica, lonicera caerulea,Honeysuckle

Аватар
alys
Чист кофеин
Мнения: 6088
Регистриран на: Авг 12, '19, 22:03
Дал благодарност: 2279 пъти
Получил благодарност: 1297 пъти

Re: Lonicera kamtschatica, lonicera caerulea,Honeysuckle

Мнение от alys »

Missi написа: Май 16, '23, 21:06 Хей, след като се оплаших ,че няма да ми оцелеят боровинките си купих Duet. Сега разбирам,че ми трябва още една, но каква ще е не знам. Какво се случва с вашите? Ето я моята мъничка и при транспорта са се счупили връхчетата, но ще порасне.
Изображение
Миси, питай тук, има хора с опит https://bezmotika.com/topic/566-%D0%BA% ... ment-11488

Трябва да им съвпадат сроковете на цъфтеж. Чета, че комбинират Дует с Войтек. Войтек ще намериш.
Аватар
мечтица
Чист кофеин
Мнения: 5039
Регистриран на: Юли 4, '13, 08:31
Дал благодарност: 911 пъти
Получил благодарност: 1666 пъти

Re: Lonicera kamtschatica, lonicera caerulea,Honeysuckle

Мнение от мечтица »

madMery написа: Май 13, '24, 11:05 мечтица, много благодаря! При моята е една плетеница, та се чудех ако ги изрежа сухите, дали те в края им не са зелени и няма ли да стане плешива.
Моята лоницера след пролетното прочистване.
На места останаха сухи клончета,бяха толкова много,че ме домързя да ги подрежа всички.
Изображение

Изображение
Ние си мислим, че Бог ни гледа отгоре, но той всъщност ни гледа отвътре - ЖИЛБЕР СЕСБРОН
madMery
Дълго кафе
Мнения: 143
Регистриран на: Юли 10, '11, 08:39

Re: Lonicera kamtschatica, lonicera caerulea,Honeysuckle

Мнение от madMery »

Не знам със сигурност дали са сухи клоните на моята лоницера. Просто са без листа. Усукани са /едно в друго преплетени/ . Дали не излизат ногоре като живи? Ако ги изрежа, ме е страх, че ще унищожа някои. Дали правилно го обясних да ме разберете? Дали обезлистяването не се дължи на това, че много са натрупани едно върху друго клонета/лианчета/.
Много се извинявам, че все още питам, но много я харесвам и доста добре прикрива съседния имот, който не се поддържа и много грозен.
Публикувай отговор

Обратно към “Храсти и лиани”