Розите на ТАНТАУ, без които не можем

Публикувай отговор
Аватар
Havga
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1501
Регистриран на: Юни 17, '18, 11:00
Местоположение: СОФИЯ
Получил благодарност: 1 път

Re: Розите на ТАНТАУ, без които не можем

Мнение от Havga »

Да си побутна въпроса! Отделно пак за тази роза да питам..
Всички я наричат ЧХ, но рускините твърдят че е храстова и така трябва да се реже.
Някъде Бреда беше казала, че я реже като флорибунда, кажете да я занулявам ли или ..?

Хм и мана я хвана, но расте ли расте на височина.
"Винаги правя нещо, за което не съм достатъчно добре подготвена. Как иначе ще вървя напред?"
Мариана Бечева
Виенско кафе
Мнения: 320
Регистриран на: Ное 22, '14, 17:32
Местоположение: село Тъжа

Re: Розите на ТАНТАУ, без които не можем

Мнение от Мариана Бечева »

Havga написа: Сеп 25, '19, 13:21 Да си побутна въпроса! Отделно пак за тази роза да питам..
Всички я наричат ЧХ, но рускините твърдят че е храстова и така трябва да се реже.
Някъде Бреда беше казала, че я реже като флорибунда, кажете да я занулявам ли или ..?

Хм и мана я хвана, но расте ли расте на височина.
Моя Чипиндейл е втора година и съм с намерение да го режа като флорибунда.Защото в градината на моя приятелка направи страхотен храст с размери 180/120 см, обилни цъфтежи, не боледува. Храста е петгодишен.
Аватар
mds777
Баш кафе майстор
Мнения: 2399
Регистриран на: Мар 9, '13, 15:11
Местоположение: Бургас
Дал благодарност: 120 пъти
Получил благодарност: 154 пъти

Re: Розите на ТАНТАУ, без които не можем

Мнение от mds777 »

Натали-Я написа: Сеп 25, '19, 19:28 Розите на Тантау, без които не можем... Не мога без Cappucino чх. Тази сутрин в 8часа
Изображение
Натали, прекрасна роза, като всички цветя, които показваш!!! :potekoha:
Аватар
Havga
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1501
Регистриран на: Юни 17, '18, 11:00
Местоположение: СОФИЯ
Получил благодарност: 1 път

Re: Розите на ТАНТАУ, без които не можем

Мнение от Havga »

Мариана Бечева написа: Сеп 25, '19, 13:51
Havga написа: Сеп 25, '19, 13:21 Да си побутна въпроса! Отделно пак за тази роза да питам..
Всички я наричат ЧХ, но рускините твърдят че е храстова и така трябва да се реже.
Някъде Бреда беше казала, че я реже като флорибунда, кажете да я занулявам ли или ..?

Хм и мана я хвана, но расте ли расте на височина.
Моя Чипиндейл е втора година и съм с намерение да го режа като флорибунда.Защото в градината на моя приятелка направи страхотен храст с размери 180/120 см, обилни цъфтежи, не боледува. Храста е петгодишен.
Хм, моята е бебе, първа година, дойде една педя, но в момента е около 120-130 и е разклонена.... :hmmm: , затова се чудя какво да я правя. Тъпото е че има много слепи издънки, дано догодина се оправи...
"Винаги правя нещо, за което не съм достатъчно добре подготвена. Как иначе ще вървя напред?"
Мариана Бечева
Виенско кафе
Мнения: 320
Регистриран на: Ное 22, '14, 17:32
Местоположение: село Тъжа

Re: Розите на ТАНТАУ, без които не можем

Мнение от Мариана Бечева »

Изображение
Ето го моят Чипиндейл, колкото висок, почти толкова широк. Мисля напролет леко да го оформя и да го оставя да прави голям храст. А дали ще се получи според замисъла ми, догодина ще споделя.

Мисля че твоя е направил прекалено голям прираст и може би ще е добре да го намалиш до 30-40 см.
Дано някой с повече опит да каже какво трябва да се прави.
Аватар
Havga
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1501
Регистриран на: Юни 17, '18, 11:00
Местоположение: СОФИЯ
Получил благодарност: 1 път

Re: Розите на ТАНТАУ, без които не можем

Мнение от Havga »

Хм, моят вероятно е модернизиран :).. Вискок е над 120 см. и си прилича на храст , никаква топка не е. Ще предприема някакво средно рязане, пък да видим....
"Винаги правя нещо, за което не съм достатъчно добре подготвена. Как иначе ще вървя напред?"
Deisy
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1088
Регистриран на: Мар 20, '19, 20:22

Re: Розите на ТАНТАУ, без които не можем

Мнение от Deisy »

Не знаех къде да си задам въпроса затова го задавам тук . Някой има ли роза Eva climbing ? Кажете ми колко нараства (по описание 200×100) бях я поръчала за определено място исках да пада по склон като фонтан но май не е подходяща. В интернет видях че се гледа основно в саксия понеже се води патио и сега не знам къде да я сложа в саксия ли в градината ли :hmmm: Дълги ли стават клонките ? Ще съм благодарна ако някой я отглежда или подобна от тази серия да сподели опит . Много ми харесва ,но вече трети ден обикалям из двора и не мога да преценя къде да я сложа защото не знам как нараства .
Карлито
Дълго кафе
Мнения: 113
Регистриран на: Окт 10, '18, 20:53
Местоположение: Севлиево

Re: Розите на ТАНТАУ, без които не можем

Мнение от Карлито »

Здравейте , и аз не знам къде да си задам въпроса , ама да попитам все пак . Предполагам доста от вас имат Comtessa на Tantau , та интересува ме колко висока става тук по-нашите ширини , не при руснаците и в хелпмито . Планирам комбинация Comtessa /100-60 / с Jet Set /80-60 / за която също нямам представа колко висока става при нас , в една двуредова леха успоредна на пътека , като първия ред трябва да е по-нисък , или поне да са на една височина , четох из темата ма нещо не можах да и хвана височината . Ще съм благодарен за отговор , иска ми се да ги нагодя тея двечките .
Аватар
Breda
Баш кафе майстор
Мнения: 2691
Регистриран на: Апр 21, '16, 17:41
Получил благодарност: 238 пъти

Re: Розите на ТАНТАУ, без които не можем

Мнение от Breda »

Е,знаете го вече Чип,ама да се отчетем в съответната тема

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Аватар
Havga
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1501
Регистриран на: Юни 17, '18, 11:00
Местоположение: СОФИЯ
Получил благодарност: 1 път

Re: Розите на ТАНТАУ, без които не можем

Мнение от Havga »

Страшен е, обича те теб тази роза :).
Моят :evil: , ама ще се оправи, сигурна съм
Изображение изкара някакъв цвят поне в средата.
Иначе Носталгия се справя отлично, макар на щамба
Изображение
Цветът огромен и много наситен, май е взела от бояна на Чипендейл :)
Изображение

И нежния Shoene Maid
Изображение

Изображение
но той тепърва ще цъфти
"Винаги правя нещо, за което не съм достатъчно добре подготвена. Как иначе ще вървя напред?"
Публикувай отговор

Обратно към “Рози”