Ядоса ме това, че ......

За разговори, други теми или просто да побъбрим...
Публикувай отговор
Аватар
Shami
Чист кофеин
Мнения: 8574
Регистриран на: Окт 26, '15, 15:52
Местоположение: гр. София
Дал благодарност: 953 пъти
Получил благодарност: 727 пъти

Re: Ядоса ме това, че ......

Мнение от Shami »

Петя,а ако преградите със много висок дувар,да не се виждате,то пък за такава ограда трябваше допълнително и тяхното съгласие,поне такъв спомен имам.Ние във едната къща при баща ми имахме такъв проблем,той искаше висока ограда,съседите не,стигна се до общината,те подали жалба,ние я бяхме вдигнали вече и от общината ни казаха без тяхно съгласие не можело,трябвало да я свалим.Е, не я свалихме,онези викаха,скачаха,но мирясаха накрая,видяха,че така е много по -добре и сега е мир там,поне временно :daaa:Но от другата страна не успяхме да я вдигнем към другите съседи,пак се явиха проблеми,те пак не искат,в последствие продадоха къщата си и пристигнаха роми с две каруци.
Сега е купон :lol:Трудно е съжителството със неразбрани съседи,но няма как,продаването е някакъв краен вариант,много краен,въпреки,че квартала ни е ужасен,няма къде да отидем,каква е гаранцията,че няма да попаднем на още по -лошо.Сега като вървя по улицата и ме задминава една каруца,после втора,трета и всички ми вдигат ръце за поздрав,сиреч добре съм се интегрирала.По едно време даже си виках да спра едната каруца и да се кача да се повозя поне,що ше ходя пеша,щях да събера очите на останалите съкварталци,ма така за купона трябваше да го направя,ма то не е късно де. :lol: Та някак си,ако не се виждате няма ли да е по- добре.Знам ли сега като идея ми хрумва за нещо не до тяхната ограда,а малко по навътре във вашия двор.Нещо високо там да измислите да сложите и да не ги виждате поне,нито пък те вас :hmmm:А до оградата нещо супер бодливо,диво,бързо растящо :hmmm:
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31849
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 1198 пъти
Получил благодарност: 2988 пъти

Re: Ядоса ме това, че ......

Мнение от Мария Николова »

Оградите се правят на чертата, по равно в двата имота, до позволената височина.
Но вътре в моя имот мога и 2 м. височина ограда да вдигна. Направих 2 м. ограда по тази процедура. :daaa:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
Daniela Pargu
Чист кофеин
Мнения: 5298
Регистриран на: Яну 29, '17, 20:53
Местоположение: В.Търново
Дал благодарност: 130 пъти
Получил благодарност: 124 пъти

Re: Ядоса ме това, че ......

Мнение от Daniela Pargu »

Аз съм по-крайна- щом няма мир- продавай и се мести :daaa:
Много е важно какви са ти съседите!Има поговорка - съседът пАли ,съседът гАси!
Като са лоши хора-все ще има напрежение и разправии,колкото да се ограждаш и ги игнорираш!
Все няма да им уйдисаш,да не говорим и да разчиташ на тях! .Продавай,довеждай такива с две каруци :twisted:
и си избери хубав имот и сговорчиви съседи :stiskam: :stiskam:
Аватар
venetka70
Кафе машина
Мнения: 3611
Регистриран на: Май 21, '15, 12:17
Местоположение: Белица, Силистра / Пловдив /Момчиловци / Чирчик, Узбекистан и накъдето ме отвее вятъра
Дал благодарност: 23 пъти
Получил благодарност: 41 пъти

Re: Ядоса ме това, че ......

Мнение от venetka70 »

Петя, много жалко наистина.

Имахме такъв проблем с къщата в Пловдив. Съсед ни заплаши защото сме щели да си правим градинска барака в двора, а той не искал кози и кокошки да гледа наоколо. От къде му хрумна, че е за тази цел бараката не знам. Онемях като го чух, но бързо се освестих и отвърнах, че ако трябва да си създаваме проблеми, то ние трябва да му създадем, защото дигна 2 метра зидана ограда на границата на имота, но не ни попита. После говорих с наш приятел юрист и той ни посъветва даже и барака да е, да я оформим с всички изисквания на закона. Когато тръгнахме да подготвяме документите и трябваше да уведомят съседите ни за строежа се оказа, че..... всъщност те нямат документи нито за къщата, нито за нищо.... все още всичко се води в строеж, а те живееха там вече 2 години. Така им затворихме устата и повече не са гъкнали.
Тъпо е, но трябва да откриете къде е слабото място на съседите ви, ако искате да си запазите имота. Има и вариант с насрещни груби действия, но.... аз съм противник на подобно нещо. Понякога на мен самата ми се е искало да нямам ограничения като възпитание, толерантност и т. н и да реагирам също по груб начин в отговор, но не мога да си го позволя.
Flowerlover
Иногда вовремя сделанные шаги меняют походку всей жизни!!
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7410
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 861 пъти
Получил благодарност: 1662 пъти

Re: Ядоса ме това, че ......

Мнение от ljuboznatelna »

Човек колкото е по- възпитан и миролюбив, толкова повече му се качват на главата :( Вие просто сте добри хора.
Аватар
Breda
Баш кафе майстор
Мнения: 2691
Регистриран на: Апр 21, '16, 17:41
Получил благодарност: 239 пъти

Re: Ядоса ме това, че ......

Мнение от Breda »

За мое огромно съжаление ,опитът ми показа,че простакът - съсед разбира само и единствено като му се говори и действа на неговия език.Добро възпитание,толерантност и тем подобни не вървят,той си мисли,че те е надхитрил и те е минал и след подадения пръст ти налапва не цялата ръка ,ами и главата барабар.
Lilly
Чист кофеин
Мнения: 5127
Регистриран на: Сеп 2, '16, 09:50
Дал благодарност: 335 пъти
Получил благодарност: 1546 пъти

Re: Ядоса ме това, че ......

Мнение от Lilly »

За съжаление , нямам положителен опит в такива разправии - нито с добро, нито с лошо , нито никак :snif:
Когато попаднеш на тъп, зъл , завистлив и агресивен първосигнален простак, нямаш никакви шансове за успех. Не ми е приятно, че все киселея в тия теми, но такъв е житейският ми опит - и то съвсем не малък опит. Винаги ми прави впечатление , като попитам приятелите или децата след ваканции в чужбина как са прекарали, почти винаги най-силните впечатления са свързани с това колко спокойни , отзивчиви и дружелюбни са хората. И винаги се замислям ние в какъв казан врим всеки божи ден, без да си даваме сметка дори .
Аватар
Shami
Чист кофеин
Мнения: 8574
Регистриран на: Окт 26, '15, 15:52
Местоположение: гр. София
Дал благодарност: 953 пъти
Получил благодарност: 727 пъти

Re: Ядоса ме това, че ......

Мнение от Shami »

Не знам там как е,но тук се чудим как да вдигнем по-големи огради,а там като гледам по разни клипчета нямат никакви :shock:
Чудно ми е,как се справят със завистливи съседи,не може и там да няма такива проблеми :hmmm: Даже ми се върти и нещо из паметта за едно предаване,мисля беше междусъседски войни :hmmm: или нещо подобно беше.
Lilly
Чист кофеин
Мнения: 5127
Регистриран на: Сеп 2, '16, 09:50
Дал благодарност: 335 пъти
Получил благодарност: 1546 пъти

Re: Ядоса ме това, че ......

Мнение от Lilly »

оооо...във всички случаи никъде по белия свят не са се събрали само ангели. Но в по-развитите държави, където има правила и закони за всички , един по-добър стандарт - и нервите на хората няма да са толкова опънати. Тук почти всички са готови да ти скочат за нищо .
А иначе една година дъщеря ми се върна от разходка във Франция и беше страшно доволна, че бяха попаднали на гадна зла съседка и се бяха почуствали съвсем като у дома си - то да се радваш ли, да ревеш ли.. :hmmm:
Аватар
Breda
Баш кафе майстор
Мнения: 2691
Регистриран на: Апр 21, '16, 17:41
Получил благодарност: 239 пъти

Re: Ядоса ме това, че ......

Мнение от Breda »

Шами,ще ти кажа как е в Бавария,в едно от предградията на Мюнхен.Сестра ми имат къща там от 23 години.Нито един конфликт със съседи,напротив.Първо община и държава са си на мястото и не създават абсолютно никакви предпоставки за конфликти .Има си правила и всички ги спазват.Такива спорове за огради,постройки,граници и всякакви теренни спорове не могат и да съществуват,всичко строго регламентирано и контролирано.В неделя шум по закон не се вдига,както и в определените за почивка часове,нищо ,че на Пешо му се коси в 6 сутринта с моторна косачка.А ако му се прииска да запали огън да си изгори листата ,стария диван и старите гуми на колата и да обгази целия квартал - ще си плати солено.Не може!Даже неподдържана къща не може да имаш по закон.Като нямаш възможност -продаваш.Една възрастна двойка на отсрещната улица починаха в рамките на 3 месеца,след година-две дворът обрасъл и ниската дървена оградка малко се килна.Сигнал - ама пречи на естетиката,на окото.Издирили наследника,някъде в северна Германия бил,имало закон ,ще те излъжа за срока ,не помня,ако не се спретне имота - конфискация.И цвят какъвто искаш на къщата не можеш -,като наште - пепел от рози ,оранжева и пембяна - трябва да се вписваш в общия пейзаж и в хармония,и ограда каквато си искаш не можеш,и етажи колкото си искаш.Ех,мечти,как ще ги стигнем германците :ufff:
А най-важното,потвърджавам думите на Лили,то усмивки,ухилени бабки с прически на колелета,то дружелюбие,някак душата ми се успокоява там и ставам по-добра.
А още по-важното - един път сестра ми се връщаха от Бг и като кацнаха в Мюнхен се обади и каза,че винаги когато стъпи на немска земя с трите си деца чувства огромно облекчение -държавата и дава пълната вяра,че каквото и да и се случи - по всяко време,по най-бързия и възможен начин ще и помогне.Това го чувства с най-голяма сила след вакация тука.Разбирате ли колко много значи това?
Публикувай отговор

Обратно към “Разни и разнообразни теми”