От А до Я за любимите домати 2023

Модератор: Миша

Заключено
ivko69
Кафе машина
Мнения: 4865
Регистриран на: Дек 28, '17, 20:20
Местоположение: Паволче.Враца...
Дал благодарност: 47 пъти
Получил благодарност: 629 пъти

Re: От А до Я за любимите домати 2023

Мнение от ivko69 »

Момичетаааа.....По-благи домати от наште нема...Стига гледАхте рускините,те на всеки зрел домат викат че е вкусен..Концентрирайте се на тези семена които са във форума и на другото му цепЕте басмАта... :dovolen:
Аватар
pepelqshka71
Чист кофеин
Мнения: 7798
Регистриран на: Мар 31, '13, 11:42
Местоположение: Козлодуй
Дал благодарност: 2704 пъти
Получил благодарност: 1531 пъти

Re: От А до Я за любимите домати 2023

Мнение от pepelqshka71 »

Ще събирам Миси. От Бабушкино бычье сердце имам и сега, защото го садих миналата година и много ми хареса. Едър, сладък, плътен, с вкус на бабините домати. От другите имам по 2-3 семки, защото си ги делихме с Шами и МГХ, но тази (дай боже да станат) ще събера. Имам събрани и от Кудрявый из Пармы ( огромен и страхотен на външен вид, но при мен направи кухини и някак не е моя) и Команда мулов (нищо особено). Слагам списъчето в тефтера.
"Човек постига безсмъртие, само когато успее да сподели знанията си с останалите..."
,,познанието минава през етапите - чела съм , учила съм го , практикувала съм го , правила съм го 15 години, не ми харесва"
Аватар
Misi
Кана кафе
Мнения: 646
Регистриран на: Яну 6, '22, 15:13
Местоположение: вила до Дупница
Дал благодарност: 454 пъти
Получил благодарност: 238 пъти

Re: От А до Я за любимите домати 2023

Мнение от Misi »

ivko69 написа: Яну 5, '23, 22:22 Момичетаааа.....По-благи домати от наште нема...Стига гледАхте рускините,те на всеки зрел домат викат че е вкусен..Концентрирайте се на тези семена които са във форума и на другото му цепЕте басмАта... :dovolen:
Прав си Ивко. Добре си бях с 2 сорта. Обаче, как да устоиш на това разнообразие от сортове. Лакомия голяма се получава. Ама вие сте виновни, че пишете за сумати сортове, а пък аз съм си виновна, че ми е слаб ангела и се поддавам. Нищо де- знам, че ще отмине и ще остана с поне 10 сорта прекрасни домати за в бъдеще.
Няма ненаказано добро! Добрините се връщат при хората, които ги раздават.
Аватар
pepelqshka71
Чист кофеин
Мнения: 7798
Регистриран на: Мар 31, '13, 11:42
Местоположение: Козлодуй
Дал благодарност: 2704 пъти
Получил благодарност: 1531 пъти

Re: От А до Я за любимите домати 2023

Мнение от pepelqshka71 »

ivko69 написа: Яну 5, '23, 22:22 Момичетаааа.....По-благи домати от наште нема...Стига гледАхте рускините,те на всеки зрел домат викат че е вкусен..Концентрирайте се на тези семена които са във форума и на другото му цепЕте басмАта... :dovolen:
Така е Ивко. Както се вижда и от списъка ми - заложила съм на бабините домати. Руските ще сложа по 1 стрък за да си докажа, че от нашите по добри няма. Макар че... Бабушкино бычье сердце, разби тази ми теза. Ако не знаех, че е руски щях да се хвана на бас, че е най вкусния бабин домат.
"Човек постига безсмъртие, само когато успее да сподели знанията си с останалите..."
,,познанието минава през етапите - чела съм , учила съм го , практикувала съм го , правила съм го 15 години, не ми харесва"
Аватар
Misi
Кана кафе
Мнения: 646
Регистриран на: Яну 6, '22, 15:13
Местоположение: вила до Дупница
Дал благодарност: 454 пъти
Получил благодарност: 238 пъти

Re: От А до Я за любимите домати 2023

Мнение от Misi »

pepelqshka71 написа: Яну 5, '23, 22:23 Ще събирам Миси. От Бабушкино бычье сердце имам и сега, защото го садих миналата година и много ми хареса. Едър, сладък, плътен, с вкус на бабините домати. От другите имам по 2-3 семки, защото си ги делихме с Шами и МГХ, но тази (дай боже да станат) ще събера. Имам събрани и от Кудрявый из Пармы ( огромен и страхотен на външен вид, но при мен направи кухини и някак не е моя) и Команда мулов (нищо особено). Слагам списъчето в тефтера.
Пепеляшче, ще чакам есента, когато събереш семена. Трябва и другата година да има терзания, кой да влезе в списъка за сеене.
Няма ненаказано добро! Добрините се връщат при хората, които ги раздават.
Аватар
Misi
Кана кафе
Мнения: 646
Регистриран на: Яну 6, '22, 15:13
Местоположение: вила до Дупница
Дал благодарност: 454 пъти
Получил благодарност: 238 пъти

Re: От А до Я за любимите домати 2023

Мнение от Misi »

От моя списък, ако някой си хареса нещо казвайте. С удоволствие ще пратя семенца.
Няма ненаказано добро! Добрините се връщат при хората, които ги раздават.
Аватар
alys
Чист кофеин
Мнения: 6094
Регистриран на: Авг 12, '19, 22:03
Дал благодарност: 2312 пъти
Получил благодарност: 1310 пъти

Re: От А до Я за любимите домати 2023

Мнение от alys »

Миси, мечтай си скоро да си само с 10 сорта. ;) Знам, че написа "с поне 10", но при това разнообразие е трудно да отсееш най-по-по-най домат.
Пепеляш, оказа се, че повечето сортове, които отглеждам са вкусни, особено при по-добри температури. Продължавам да тествам кои домати ще дадат максимума от себе си при моите условия. Всички, които повтарям и потретвам като сортове, са се доказали. Обаче имат леки нюанси разлика и е трудно да не ги включа в списъка. При нас кокиченцата едва се виждат, нищо, че е доста по-топло от друга зима. Другаде вече са цъфнали хубаво. Така и с доматите. :)
Аватар
Misi
Кана кафе
Мнения: 646
Регистриран на: Яну 6, '22, 15:13
Местоположение: вила до Дупница
Дал благодарност: 454 пъти
Получил благодарност: 238 пъти

Re: От А до Я за любимите домати 2023

Мнение от Misi »

alys написа: Яну 5, '23, 22:47 Миси, мечтай си скоро да си само с 10 сорта. ;) Знам, че написа "с поне 10", но при това разнообразие е трудно да отсееш най-по-по-най домат.
Пепеляш, оказа се, че повечето сортове, които отглеждам са вкусни, особено при по-добри температури. Продължавам да тествам кои домати ще дадат максимума от себе си при моите условия. Всички, които повтарям и потретвам като сортове, са се доказали. Обаче имат леки нюанси разлика и е трудно да не ги включа в списъка. При нас кокиченцата едва се виждат, нищо, че е доста по-топло от друга зима. Другаде вече са цъфнали хубаво. Така и с доматите. :)
Ха ха ха Алис. Много си права! И на мен не ми се вярва за 10 сорта. Обачеее ... ще гледам от теб и ще се стремя да ги докарам докъм 20 сорта- вкусни, едри, устойчиви, плододаващи и т.н. Мисля, че това ще е оптимално. Хем доволно количество сортове, хем да не се прекалява.
Няма ненаказано добро! Добрините се връщат при хората, които ги раздават.
Аватар
МГХ
Наркоман
Мнения: 10135
Регистриран на: Окт 4, '12, 23:28
Местоположение: Русе
Дал благодарност: 389 пъти
Получил благодарност: 1129 пъти

Re: От А до Я за любимите домати 2023

Мнение от МГХ »

Пепеляш, а имаш ли наблюдения относно Меделина колко време е вегетацията му от семе до плод?
И за него се колебах, но ми трябва ранен сорт, който да не е твърд и дребен. За целта исках Елена прима Ф1 миналата година, но поради отворените прозорчета на оранжерията през април ми измръзна и не можах да разбера дали става. Като вкус ми хареса, защото от колтуци се възстанови , но твърде късно започна да дава плод..
Приемам предложения за ранен вкусен сорт /без лабрадорите, които ще сея, но те са просто заместител докато станат другите/.
Миси, миналата година садих 72 сорта. Голяма объркация настана. Не си струва такова главоболие с толкова много различни.
Аватар
Misi
Кана кафе
Мнения: 646
Регистриран на: Яну 6, '22, 15:13
Местоположение: вила до Дупница
Дал благодарност: 454 пъти
Получил благодарност: 238 пъти

Re: От А до Я за любимите домати 2023

Мнение от Misi »

МГХ написа: Яну 5, '23, 23:27
Миси, миналата година садих 72 сорта. Голяма объркация настана. Не си струва такова главоболие с толкова много различни.
Миналата година сях 63 сорта. Много от Христов не покълниха обаче. Объркване при сеенето имах едно- два сорта на едно място, но веднага се усетих и си знаех.
При плододаването вече имах второ объркване- освен Червено сърце Чакал ми се появи един корен Розово сърце Чакал. Разбира се, объркала съм този корен.
Няма ненаказано добро! Добрините се връщат при хората, които ги раздават.
Заключено

Обратно към “Плодове и зеленчуци”