Сред пчели и ябълков цвят

То че се знаем, знаем се, ама все пак :)...
Публикувай отговор
Аватар
Пчелица
Дълго кафе
Мнения: 147
Регистриран на: Апр 8, '21, 11:31

Re: Сред пчели и ябълков цвят

Мнение от Пчелица »

Поли, подкрепям за неправилната резитба. Относно пчелите - в момента проблемът не е пръскането, тъй като пчелите просто изчезват и то в зимния сезон, когато са зазимени в кошерите. Да, има и натравяния лятото, но тогава е видно - пчелите са умрели пред кошерите, просто е почерняло. Но в последните години не е така и точно затова се нарича Синдром на празния кошер.
Относно дръвчетата - сливите ни са Стенлей, Чачанска лепотица и Чачанска най-боля, имаме и няколко Блек стар, но не сме доволни, но пък сърце не ни дава да ги изкореним, една стара Габровка/чудни са сушени/. Праскови няколко дръвчета имаме за нас, мисля че са Ред хейвън. Круши имаме няколко сорта масловки, любимата ми е Хардиевата. Ябълките са най-разнообразни, като най-многоброййни са Златна превъзходна и резистентна, Старкримсон, Флорина, младите са Голден Би, Рад Чиф, имаме единични дървета Джонаголд, Пионер/не я харесваме и все и се каним/, Грени смит, Гала, Виста бела, Мелроуз...сигурно пропускам няколко, но то като имаш много дървета забравяш и си ги припомняш като почнеш да береш. Кайсии при нас не стават, мръзнат всяка година, имаме едно дърво и така си го гледаме, за сянка и красота. Черешите са бигаро Моро и Ван, два хинапа имам - див и едър от разсадник купен, някъде съм записала сорта и много съм им сърдита - 3-та година чакам плод, миналата година вързахха и като станаха като грахчета и изсъхнаха, но то беше адска жега. Много обичам и дано тази година най-сетне ме зарадват. Дряна нямам идея какъв е, ядосва ме, че капят дренките върху хойхерите, никой у нас не ги обича. Имаш интересни растения, ще се радвам да ги видя.
Аватар
Пчелица
Дълго кафе
Мнения: 147
Регистриран на: Апр 8, '21, 11:31

Re: Сред пчели и ябълков цвят

Мнение от Пчелица »

Таалгард, два са стелажите с по 4-ри рафта, ама не стигат, та по-обикновените редя където сваря близо до прозорците. Пурите ми са 6000К, осветявам 12 чАса. На стълбището не става, особено сортовите глезли. Проблемът е светлината, затова и зимата светя. От течение също трябва да се пазят, абе...луда работа. Знам ги до една по имена /над 60 сорта са ми/, така си им говоря. Детето ми помага миналата седмица да ги изнасям на терасата и падна от смях с мен:" Я сега донеси Ивон, а не, На Мистъра тук няма да му е добре, върни Кири, моля те, казах ти Пагода да ми донесеш. Размени местата на Комтесата и Принцесата, Мийфилд роуз не обича да е до Епълблосом, да ѝ се перчи с ръст и красота..."...ако някой ме слуша отстрани щще ме помисли за луда.
Резници сложих 10-тина, тепърва започвам, свиркай по-натам.

Звездичке, много, много благодаря за милите думи :liubov: ! И аз имам такива спомени, и пак такива искам да имат децата ми!
Аватар
polyabs
Кафе машина
Мнения: 3459
Регистриран на: Юли 13, '13, 18:15
Местоположение: Бургас
Дал благодарност: 251 пъти
Получил благодарност: 120 пъти

Re: Сред пчели и ябълков цвят

Мнение от polyabs »

Пчелице, имам още калеми в хладилника на вилата, сега отиваме натам, ако не са напъпили ще ти изпратя от моята мелитополска черна кайсия, поне ще ти ражда на кайсията. Тя е хибрид между слива и кайсия и листата и са сливови, но пък си ражда безпроблемно всяка година, за разлика и от моите кайсии. Имам и 2 късни кайсии, но ще трябва края на юли да ти отрежа калеми напомни ми. Аз за сега ашладисвам само на пролет на подобрена копулация и разцеп, тази година пробвах и под кора, скоро ще разбера дали съм успяла.
Аватар
Пчелица
Дълго кафе
Мнения: 147
Регистриран на: Апр 8, '21, 11:31

Re: Сред пчели и ябълков цвят

Мнение от Пчелица »

Поли,благодаря за предложението, но нямаме подходяща подложка. На лято ако има нещо ще ти пиша.
Аватар
Taalgard
Кафевар/ка/
Мнения: 791
Регистриран на: Май 17, '20, 22:08
Местоположение: село Елин Пелин
Дал благодарност: 1 път
Получил благодарност: 31 пъти

Re: Сред пчели и ябълков цвят

Мнение от Taalgard »

polyabs написа: Апр 18, '21, 13:08 Пчелице, имам още калеми в хладилника на вилата, сега отиваме натам, ако не са напъпили ще ти изпратя от моята мелитополска черна кайсия, поне ще ти ражда на кайсията. Тя е хибрид между слива и кайсия и листата и са сливови, но пък си ражда безпроблемно всяка година, за разлика и от моите кайсии. Имам и 2 късни кайсии, но ще трябва края на юли да ти отрежа калеми напомни ми. Аз за сега ашладисвам само на пролет на подобрена копулация и разцеп, тази година пробвах и под кора, скоро ще разбера дали съм успяла.
Това не е ли Стендесто ? :shock:
Само съм гледал как става на подобрена копулация.
Сложих точно 2 калема под кора , дано се получи нещо.
Пчелица написа: Апр 18, '21, 13:03

Таалгард, два са стелажите с по 4-ри рафта, ама не стигат, та по-обикновените редя където сваря близо до прозорците. Пурите ми са 6000К, осветявам 12 чАса. На стълбището не става, особено сортовите глезли. Проблемът е светлината, затова и зимата светя. От течение също трябва да се пазят, абе...луда работа. Знам ги до една по имена /над 60 сорта са ми/, така си им говоря. Детето ми помага миналата седмица да ги изнасям на терасата и падна от смях с мен:" Я сега донеси Ивон, а не, На Мистъра тук няма да му е добре, върни Кири, моля те, казах ти Пагода да ми донесеш. Размени местата на Комтесата и Принцесата, Мийфилд роуз не обича да е до Епълблосом, да ѝ се перчи с ръст и красота..."...ако някой ме слуша отстрани щще ме помисли за луда.
Резници сложих 10-тина, тепърва започвам, свиркай по-натам.

Звездичке, много, много благодаря за милите думи :liubov: ! И аз имам такива спомени, и пак такива искам да имат децата ми!
Знаех си аз , че не си с лед осветление ! :D
Стелажите метални ли са ?
Фирмата в която работя продава стелажи. :D
Аз какво да кажа с моите 6 в момента...
:stiskam: да се вкоренят добре и всичко да е наред.
Не е ли рано за изнасяне ?
Чак четвъртък дават хубаво време , няма да рискувам.
За трудния никнейм можете да ми казвате Жоро.
Аватар
Пчелица
Дълго кафе
Мнения: 147
Регистриран на: Апр 8, '21, 11:31

Re: Сред пчели и ябълков цвят

Мнение от Пчелица »

Taalgard написа: Апр 18, '21, 15:28
Знаех си аз , че не си с лед осветление ! :D
Стелажите метални ли са ?
Фирмата в която работя продава стелажи. :D
Аз какво да кажа с моите 6 в момента...
:stiskam: да се вкоренят добре и всичко да е наред.
Не е ли рано за изнасяне ?
Чак четвъртък дават хубаво време , няма да рискувам.
Стелажи казваш, ох :angelche: ...
От една седмица са навън на терасата и се чувстват добре. Но са под стреха, ъгъл остъклен, така че са на зАвет.
Иначе и аз чакам хубавото време за сакъзите, че те са на парапета и ако духа/което е доста често при нас/ ще ги направи на нищо. Планът е другата събота да са заели позиция.
Аватар
Еличка
Кафе машина
Мнения: 3460
Регистриран на: Мар 21, '16, 14:39
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Сред пчели и ябълков цвят

Мнение от Еличка »

Добре си ни дошла прекрасна Пчелице! Желая ти уружай, нестихващ ентусиазъм и мечти!
Радвам ти се от все сърце!
:liubov:

Ето нашата наскоро присадена ябълка за поздрав
Изображение
"Нека бъдем благодарни на хората,които ни правят щастливи, те са вълшебните градинари, които карат душите ни да цъфтят."
Аватар
Пчелица
Дълго кафе
Мнения: 147
Регистриран на: Апр 8, '21, 11:31

Re: Сред пчели и ябълков цвят

Мнение от Пчелица »

Добре заварила, Еличке :tzvetentze: ! Да я покажеш пак като цъфне. Какъв е основния сорт и какви калеми сложихте?
Аватар
Еличка
Кафе машина
Мнения: 3460
Регистриран на: Мар 21, '16, 14:39
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Сред пчели и ябълков цвят

Мнение от Еличка »

Ще я покажа, я! Няма основен сорт, дивачка е, две са. Не знаем от къде са дошли, оставихме ги. Присадките са на татко и негов приятел. Странно е, че на едно дръвче присадиха по четири нови....
На три метра от нея е Грейни Смит. Не обичам плода, обожавам дървото. Не знам дали дивачкаите са от нейния корен.
"Нека бъдем благодарни на хората,които ни правят щастливи, те са вълшебните градинари, които карат душите ни да цъфтят."
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15971
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 979 пъти
Получил благодарност: 1911 пъти

Re: Сред пчели и ябълков цвят

Мнение от Гео, граф »

Ехей, специалист по овошките, при това пчелар! Добре дошла, Пчелице :tzvetentze: !

Сладкодумна си и интересно разказваш, ще наминавам да се радвам на градините ти :wooow2:
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Публикувай отговор

Обратно към “Представете се”