Триходерма

Модератор: Миша

Публикувай отговор
НАМ
Кана кафе
Мнения: 557
Регистриран на: Юни 20, '18, 11:41
Дал благодарност: 195 пъти
Получил благодарност: 125 пъти

Re: Триходерма

Мнение от НАМ »

ivko69 написа: Юли 15, '19, 21:10 Алис,новата триходерма асперелум,от течния тор Симаргал,направи ли ти впечатление,че зараства по-бързо и по-плътно?Ние ли станахме професионалисти,или гъбата е по-агресивна?Обаче не намирам никаква информация за този щам..Помагайте...Триходерма асперелум Т6..Да не я изхвърлим,а да се окаже,че е по-добра от веридето... :hmmm: И друго-знаете ли хранителната среда която слага Иван в пробните чашки петри каква е?Аз правя някяква измислена от отвара от картофи,нишесте,мед и желатин...Агар сигурно трябва,ма хич нямам на идея какво е и как се прави...
Ивко, как ще изхвърляш триходерма! Те различните видове показват близки резултати при повечето патогени, плюс всички стимулират растежа на растенията. Освен това сума ти щамове на асперелум доскоро са се водели вериде.
ivko69
Кафе машина
Мнения: 4867
Регистриран на: Дек 28, '17, 20:20
Местоположение: Паволче.Враца...
Дал благодарност: 47 пъти
Получил благодарност: 634 пъти

Re: Триходерма

Мнение от ivko69 »

Аз за това искам да я видя на хранителна среда,на чашка петри... Моите опити са в бурканчета,ма всичко е стерилизирано ... За сега никави успехи,съмнявам се че ми трябва агар,ма как се прави ,или от къде се купува...?А е много лесно да се разпознаят различните щамове само на хранителна среда...Щото на житото,само скоростта и плътността виждам...И оцветяването..Искам да я видя как се е разлистила... ;) За сега по-бързо развиваща се,и по-плътно зарастваща от триходерма асперелум,не съм имал..Направо е като пушка... :lol:
Deleted User 7475

Re: Триходерма

Мнение от Deleted User 7475 »

НАМ, това е доста успокоително. Чудех се защо ми изпратиха асперелум, а казаха, че имат вериде.
Ивко, моето малко го пресуших и беше хладно тези дни. Тръгна триходермата, но все едно отначало. Реших направо в тавичка, но житото не беше много и изсъхна. Добавих много малко от течния тор, върнах в буркан и ще чакам да побелее. После може пак в тавичка. Зависи как върви. А може и малко да съм сипала още в началото. Разсъждавам си.
ivko69
Кафе машина
Мнения: 4867
Регистриран на: Дек 28, '17, 20:20
Местоположение: Паволче.Враца...
Дал благодарност: 47 пъти
Получил благодарност: 634 пъти

Re: Триходерма

Мнение от ivko69 »

Алис какво ти побеляване..Знаеш кога си ми я пратила,вече е зелена навсякъде и се е изприщила та ще се спука..И ги няма тези работи с повърносното зарастване,всичко е зелено,вътре,вън ....
Цветарка
Виенско кафе
Мнения: 333
Регистриран на: Фев 20, '14, 22:20
Местоположение: градина в Трекляно

Re: Триходерма

Мнение от Цветарка »

Ивко, агарът се продава по био магазините като естествен желиращ продукт. Златен като цена...
Аз все още си чакам руската бактерия, която да използвам, но явно полетите от Талин до София са много редки...
И може да съм досадна, но ще припомня какво писа НАМ - внимавайте с гъбите и спорите им - не се знае как въздействат на човека, като се вдишат спорите.
ivko69
Кафе машина
Мнения: 4867
Регистриран на: Дек 28, '17, 20:20
Местоположение: Паволче.Враца...
Дал благодарност: 47 пъти
Получил благодарност: 634 пъти

Re: Триходерма

Мнение от ivko69 »

Цветарче,намерих го .... :ieeemyzh: Благодаря ти..Твойта бактерийка ще дойде... :stiskam: А със спорите внимавам,докато работя не дишам... :lol: Съобразявам се,доколкото е възможно...
Deleted User 7475

Re: Триходерма

Мнение от Deleted User 7475 »

И аз имам бурканчета с двете триходерми в картофена отвара, добавих малко нишесте и захар. Плува нещо на повърхността, но нека стане нещо по-интересно и ще снимам. Оставих и едно бурканче без триходерма, само картофена отвара (може би трябваше да добавя захар и нишесте). Сега дали да прибавя и желатин вътре или ще стане манджа с грозде?
SamoDiva
Kафенце
Мнения: 38
Регистриран на: Мар 5, '19, 18:34

Re: Триходерма

Мнение от SamoDiva »

ivko69 написа: Юли 15, '19, 22:37 Аз за това искам да я видя на хранителна среда,на чашка петри... Моите опити са в бурканчета,ма всичко е стерилизирано ... За сега никави успехи,съмнявам се че ми трябва агар,ма как се прави ,или от къде се купува...?А е много лесно да се разпознаят различните щамове само на хранителна среда...Щото на житото,само скоростта и плътността виждам...И оцветяването..Искам да я видя как се е разлистила... ;) За сега по-бързо развиваща се,и по-плътно зарастваща от триходерма асперелум,не съм имал..Направо е като пушка... :lol:
агар-агар:
https://naturabg.com/drugi/411-%D0%B0%D ... 1%80.html/

https://zelen.bg/biomagazin/bio-klasa/b ... klasa-30g/

https://www.zoya.bg/%D0%90%D0%B3%D0%B0% ... %D1%82.883

Предполагам и на други места ще намериш.
Deleted User 7475

Re: Триходерма

Мнение от Deleted User 7475 »

Дали биха си пречили Pythium oligandrum и Trichoderma?
Deleted User 7475

Re: Триходерма

Мнение от Deleted User 7475 »

Да покажа бурканчетата с хранителна течна среда и двете триходерми


Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Плодове и зеленчуци”