Щъркели :)

За домашните и дивите животни
Публикувай отговор
el pistolero
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1098
Регистриран на: Ное 29, '09, 23:15
Местоположение: Бургас

Re: Щъркели :)

Мнение от el pistolero »

dora написа:На терасата си имам лястовиче.
Зарадвах му се ,но какво да го правя :hmmm:
Не ми се вижда малко - няма жълто на човката :lol: но сякаш не може да се вдигне.
Ще изчакам утре и ....всъшност не знам какво да правя ,но сега гледам го милото се е настанило в едно ъгълче да спи. :hmmm:
Oт жегата се струполяват по земята и по асфалта масово, особено по- младите, които едвам са се научили да летят.
Преди така спасих 2 изпокапали по асфалта.
Но трябва да се остави на сянка и да се захрани с нещо, което да му бутнеш със спринцовка в човката. Става и каша от накиснат във вода хляб на първо време, ако нямаш под ръка пресни бутчета от скакалци :mrgreen:
Лимонът по форма е жълт.

Теорията за съответствията, оформила се още в недрата на декадентството, е в основата на цялата естетика на символизма.
Аватар
dora
Баш кафе майстор
Мнения: 2444
Регистриран на: Ное 29, '09, 16:06
Местоположение: Сливен

Re: Щъркели :)

Мнение от dora »

el pistolero написа:
dora написа:На терасата си имам лястовиче.
Зарадвах му се ,но какво да го правя :hmmm:
Не ми се вижда малко - няма жълто на човката :lol: но сякаш не може да се вдигне.
Ще изчакам утре и ....всъшност не знам какво да правя ,но сега гледам го милото се е настанило в едно ъгълче да спи. :hmmm:
Oт жегата се струполяват по земята и по асфалта масово, особено по- младите които едвам са се научили да летят. Преди така спасих 2 изпокапали по асфалта, но трябва да се остави на сянка и да се захрани с нещо, което да му бутнеш със спринцовка в човката. Става и каша от накиснат във вода хляб на първо време, ако нямаш под ръка пресни бутчета от скакалци :mrgreen:
:lol: :lol:
Взимам пушката и отивам за скакалци :lol:
Всъшност в едната саксия пее щурче , но няма да го жертвам.
Видими се уморено гостенчето ми.
Може сутринта да се съвземе. :stiskam: :stiskam:
“Че съм умен – умен съм, но защо съм толкова красив?! Сигурно, защото съм скромен, а скромността краси човека.”
el pistolero
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1098
Регистриран на: Ное 29, '09, 23:15
Местоположение: Бургас

Re: Щъркели :)

Мнение от el pistolero »

По въпрос за чайките. Чайка не е т.нар. гларус- има разлика между двете птици :nod:
Лимонът по форма е жълт.

Теорията за съответствията, оформила се още в недрата на декадентството, е в основата на цялата естетика на символизма.
Аватар
SYD
Двойно кафе
Мнения: 153
Регистриран на: Дек 1, '09, 20:30
Местоположение: Бургас

Re: Щъркели :)

Мнение от SYD »

Напротив.
Гларусът е жълтокрака сребриста чайка.
el pistolero
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1098
Регистриран на: Ное 29, '09, 23:15
Местоположение: Бургас

Re: Щъркели :)

Мнение от el pistolero »

Е то и двете птици са си от семейство Чайкови, ама като ги казваме с народните им имена има и чайка има си и гларус. Гларусите са по-едрите и с жълти крака, а другите чайки са по- дребнички и с тъмни крачка.
Затова казвам че са различни птици. Иначе, че са роднини няма спор.
То ако вземем да обобщаваме и чесънът е от семейство лукови, ама му викаме чесън или чеснов лук, а не ... нарязваме две глави лук и две скилидки лук :hihihi:
Лимонът по форма е жълт.

Теорията за съответствията, оформила се още в недрата на декадентството, е в основата на цялата естетика на символизма.
Аватар
SYD
Двойно кафе
Мнения: 153
Регистриран на: Дек 1, '09, 20:30
Местоположение: Бургас

Re: Щъркели :)

Мнение от SYD »

А на останалите 24 представители на семейство Чайкови, които се срещат в БГ, как им викаш :hihihi:
el pistolero
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1098
Регистриран на: Ное 29, '09, 23:15
Местоположение: Бургас

Re: Щъркели :)

Мнение от el pistolero »

Аз с такива ситни екземпляри не се занимавам, че даже и да им викам някак. Ситното- чайка, едрото- гларус :hihihi:
Стигат ми гларусите и новоизлюпените две които скимтят на отсрещният покрив :mrgreen:
Лимонът по форма е жълт.

Теорията за съответствията, оформила се още в недрата на декадентството, е в основата на цялата естетика на символизма.
Ламята Спаска
Виенско кафе
Мнения: 444
Регистриран на: Фев 14, '10, 16:58
Местоположение: София- гулемото село

Re: Щъркели :)

Мнение от Ламята Спаска »

Наистина прелитат рано сутрин и късно вечер, ама си пищят като на морето, а аз ги определих с бинокъл, тъй че не можах да им видя краците и килцата.
Мир дружина, каквото и да е не го бях виждала по трасето.
Селските ни щръци и лястовички още се ослушват и не се събират по полето- може да са със следващия рейс :hmmm:
а с лястовичето що стана?
Аватар
dora
Баш кафе майстор
Мнения: 2444
Регистриран на: Ное 29, '09, 16:06
Местоположение: Сливен

Re: Щъркели :)

Мнение от dora »

Ламята Спаска написа: а с лястовичето що стана?
Да кажа и тук тогава :oops:
Скокнало беше сутринта преди мен още :nod:
Взех го в ръка и щом я разперих - отлетя.
Ще се справи. :daaa:
и имаше си жълто на човчицата :lol: ама мааалко :lol:
“Че съм умен – умен съм, но защо съм толкова красив?! Сигурно, защото съм скромен, а скромността краси човека.”
Аватар
vodo-leika
Кафе машина
Мнения: 4962
Регистриран на: Ное 25, '09, 20:29

Re: Щъркели :)

Мнение от vodo-leika »

dora написа:
Ламята Спаска написа: а с лястовичето що стана?
Да кажа и тук тогава :oops:
Скокнало беше сутринта преди мен още :nod:
Взех го в ръка и щом я разперих - отлетя.
Ще се справи. :daaa:
и имаше си жълто на човчицата :lol: ама мааалко :lol:
:lol: :lol:
Доре, снимай го, ако успееш! :D
Публикувай отговор

Обратно към “Домашни любимци и зоосвят”