Hybrid Perpetuals - Хибрид Перпетуал

Аватар
greeneyed
Наркоман
Мнения: 10121
Регистриран на: Ное 30, '09, 15:11
Местоположение: 550 м н.в., в полите на Средна гора
Дал благодарност: 776 пъти
Получил благодарност: 1377 пъти

Re: Hybrid Perpetuals - Хибрид Перпетуал

Мнение от greeneyed »

Първи розов цвят в градината- на краля слънце Louis XIV :daaa:

Изображение
Не искайте много- не можете да му платите цената... Ванга

моите цветя
Аватар
greeneyed
Наркоман
Мнения: 10121
Регистриран на: Ное 30, '09, 15:11
Местоположение: 550 м н.в., в полите на Средна гора
Дал благодарност: 776 пъти
Получил благодарност: 1377 пъти

Re: Hybrid Perpetuals - Хибрид Перпетуал

Мнение от greeneyed »

В августовия пек на краля му се опърлиха цветовете.

Изображение
Не искайте много- не можете да му платите цената... Ванга

моите цветя
Leila123
Кана кафе
Мнения: 516
Регистриран на: Май 19, '18, 22:33
Местоположение: София

Re: Hybrid Perpetuals - Хибрид Перпетуал

Мнение от Leila123 »

Какво е мнението ви за SOUVENIR DU DOCTEUR JAMAIN и BARON GIROD DE L'AIN? Боледуват ли, как цъфтят? Заслужават ли си? Ще ги садя евентуално на вилата - висока влажност, през деня, ако са на слънце доста напича.
Petya_
Кафевар/ка/
Мнения: 749
Регистриран на: Фев 9, '16, 14:43
Местоположение: София
Дал благодарност: 64 пъти
Получил благодарност: 127 пъти

Re: Hybrid Perpetuals - Хибрид Перпетуал

Мнение от Petya_ »

Leila, аз имам и двете рози, две години са при мен. Тази година е откачена при мен /Северозападна България/, много дъжд се изля! Но като цяло съм доволна и от двете рози, особено от Барона. И двете рози съм разположила на северно изложение, доста дръпнаха като растеж. Барона съм хоризонтирала като фонтан, цъфтя обилно пролетта, сега е по-скромен, но като цяло не остава без цвят! Лично аз много го исках, 3 пъти го поръчвах! Сувенира е висок около 2 метра при мен, мисля, че ще е добре леко да го хоризонтирам и него, ще пробвам др година. Това е от мен, не е кой знае каква информация, но дано ти помогне. :)
Leila123
Кана кафе
Мнения: 516
Регистриран на: Май 19, '18, 22:33
Местоположение: София

Re: Hybrid Perpetuals - Хибрид Перпетуал

Мнение от Leila123 »

Petya_ написа: Авг 24, '20, 22:27 Leila, аз имам и двете рози, две години са при мен. Тази година е откачена при мен /Северозападна България/, много дъжд се изля! Но като цяло съм доволна и от двете рози, особено от Барона. И двете рози съм разположила на северно изложение, доста дръпнаха като растеж. Барона съм хоризонтирала като фонтан, цъфтя обилно пролетта, сега е по-скромен, но като цяло не остава без цвят! Лично аз много го исках, 3 пъти го поръчвах! Сувенира е висок около 2 метра при мен, мисля, че ще е добре леко да го хоризонтирам и него, ще пробвам др година. Това е от мен, не е кой знае каква информация, но дано ти помогне. :)
Благодаря, Petya_! :dovolen:
Опора имат ли розичките - стена, ограда? Едната (не съм решила коя, може би Барона) ще слагам вероятно до стена, под стреха. Колко е висок при теб? Прегарят ли? Боледуват ли често?
Petya_
Кафевар/ка/
Мнения: 749
Регистриран на: Фев 9, '16, 14:43
Местоположение: София
Дал благодарност: 64 пъти
Получил благодарност: 127 пъти

Re: Hybrid Perpetuals - Хибрид Перпетуал

Мнение от Petya_ »

При мен като цяло розите боледуват. Тези двете тази година по-малко от останалите. Барон-а е без опора. Разпределила съм клоните му като фонтан, прикрепени към колчета забити в земята. В момента е с размери около 2 на 2 метра. Сувенира е на малка дървена конструкция, П-образна. Има клони над 2 метра високи. И двете рози са с меки клони. Ако имам възможност, тези дни може да ги снимам, за да ги видиш. :) Като се замисля, розата най-голям дивак при мен, която е пощуряла като размери и не боледува е Ghislaine de Feligonde.
Leila123
Кана кафе
Мнения: 516
Регистриран на: Май 19, '18, 22:33
Местоположение: София

Re: Hybrid Perpetuals - Хибрид Перпетуал

Мнение от Leila123 »

Petya_ написа: Авг 27, '20, 12:22 При мен като цяло розите боледуват. Тези двете тази година по-малко от останалите. Барон-а е без опора. Разпределила съм клоните му като фонтан, прикрепени към колчета забити в земята. В момента е с размери около 2 на 2 метра. Сувенира е на малка дървена конструкция, П-образна. Има клони над 2 метра високи. И двете рози са с меки клони. Ако имам възможност, тези дни може да ги снимам, за да ги видиш. :) Като се замисля, розата най-голям дивак при мен, която е пощуряла като размери и не боледува е Ghislaine de Feligonde.
А къде са посадени - слънце, сянка или и двете?
Petya_
Кафевар/ка/
Мнения: 749
Регистриран на: Фев 9, '16, 14:43
Местоположение: София
Дал благодарност: 64 пъти
Получил благодарност: 127 пъти

Re: Hybrid Perpetuals - Хибрид Перпетуал

Мнение от Petya_ »

При Сувенира преобладава сянката, Барона е на слънце, сутрин за 2 часа и вечер за 2-3 часа. :dovolen:
Leila123
Кана кафе
Мнения: 516
Регистриран на: Май 19, '18, 22:33
Местоположение: София

Re: Hybrid Perpetuals - Хибрид Перпетуал

Мнение от Leila123 »

Petya_ написа: Авг 27, '20, 22:09 При Сувенира преобладава сянката, Барона е на слънце, сутрин за 2 часа и вечер за 2-3 часа. :dovolen:
Благодаря, Petya_! :tzvetentze:
Аватар
greeneyed
Наркоман
Мнения: 10121
Регистриран на: Ное 30, '09, 15:11
Местоположение: 550 м н.в., в полите на Средна гора
Дал благодарност: 776 пъти
Получил благодарност: 1377 пъти

Re: Hybrid Perpetuals - Хибрид Перпетуал

Мнение от greeneyed »

Смелият крал не се бои от жегата. 8-)

Изображение
Не искайте много- не можете да му платите цената... Ванга

моите цветя
Публикувай отговор

Обратно към “Рози”