Подарените цветя при новите си стопани 8-)

Публикувай отговор
nezabravka
Кана кафе
Мнения: 691
Регистриран на: Дек 14, '09, 17:55
Местоположение: Исперих
Дал благодарност: 1 път

Re: Подарените цветя при новите си стопани 8-)

Мнение от nezabravka »

dal написа:Искам да благодаря на Незабравка и да и кажа , че далиите от пролетта са много хубави , високи и цъфтят неистово -те са в едно селце над Троян , днес ходих да видя майка и първо там ме заведе да ги видя , има и шарени каквито съседките нямали , и е голяма веселба и фукане , сложили са си три пъна от орех за сядане и един за маса наблизо- да ги гледат докато пият кафенце :liubov2: Нямах фотоапарат , но другата седмица ще ги снимам .
Там е по хладно , влажно и проветриво , а същевременно достатъчно слънчево и са в цялата си прелест :tzeluvka:
Наоколо е море от флоксове , маргарити които са на огромни туфи , дори фуксиите нямат белокрилки
А петуниите са страхотни , какво нещо е различния климат , ей :dovolen:
Дал не съм очаквала благодарност за далиите. Не съм се и надявала да ти харесат. При мен цъфтят до горещините
и които оцелеят през есента. Радвам се че са на точното място при точния човек . :tzeluvka:
Поздрави на майчето ! :liubov:
http://pqsyk.snimka.bg/flowers/cvetya-2010.511854" onclick="window.open(this.href);return false;
http://pqsyk.snimka.bg/flowers/liliumi-2010.511832" onclick="window.open(this.href);return false;
dal

Re: Подарените цветя при новите си стопани 8-)

Мнение от dal »

тя не че ми даде шанс да си ги оставя , обаче тук в жегите нямаше да имат никакъв шанс ,
като гледам що яки растения им изкапаха пъпките , и през ден поливам и съхнат неотворени вече месец и нещо
пък там -друга работа , а и шарените както ти казах се радват на нестихващ интерес и възторзи , щото са и до оградата към улицата , а насреща е смесения селски магазин :D -смятай :liubov2:
комбинирани са с жълтозелени височки с тънки иглички далии и стоят много красиво :tzeluvka:

р.р.да кажа за монардите че някъде четох дали и как се удължавал цъфтежът им -след прецъфтяване се се подстригват /то се вижда до къде/ и веднага залагат втори цъфтеж ...
Аватар
Албена
Кафе машина
Мнения: 4526
Регистриран на: Фев 2, '10, 09:57
Местоположение: Габрово

Re: Подарените цветя при новите си стопани 8-)

Мнение от Албена »

Благодаря ти,Мише :tzeluvka: :tzvetentze:

Изображение
Даже си имам и семенца :ieeemyzh:
Изображение
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15971
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 979 пъти
Получил благодарност: 1911 пъти

Re: Подарените цветя при новите си стопани 8-)

Мнение от Гео, граф »

Бени, това е първия цвят на твоя стрептокарпус :ieeee: :ieeemyzh: :ieeee: ... На живо е много по-хубав :nod:

Двойно по-едър е от другия ми Делфин, който е тъмнолилав и има определено по-син цвят от него :

Изображение

Изображение
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15971
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 979 пъти
Получил благодарност: 1911 пъти

Re: Подарените цветя при новите си стопани 8-)

Мнение от Гео, граф »

Дени, Rob's blu cat цъфти, но не знам защо фотоапарата ми изкарва цвета промито-синьолилав, а той е наситен тъмнолилав с виолетово-лилав кант по края - много е красива :ieeee: :ieeemyzh:

Изображение

Изображение
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
EliD
Виенско кафе
Мнения: 368
Регистриран на: Сеп 8, '10, 14:36
Местоположение: София

Re: Подарените цветя при новите си стопани 8-)

Мнение от EliD »

А пък аз искам да благодаря на svetla06 за резничетата хоя Линеарис :gush:
Като ми ги прати Изображение
И сега Изображение
Аватар
botan
Наркоман
Мнения: 10796
Регистриран на: Ное 23, '09, 22:06
Местоположение: София, умерен източнобалконски климат с високи годишни амплитуди
Дал благодарност: 254 пъти
Получил благодарност: 473 пъти
Обратна връзка:

Re: Подарените цветя при новите си стопани 8-)

Мнение от botan »

Изображение
Хиритата ми от vili60 ще цъфти. :ieeemyzh:
Neli
Кафевар/ка/
Мнения: 839
Регистриран на: Яну 30, '11, 15:15

Re: Подарените цветя при новите си стопани 8-)

Мнение от Neli »

Изображение
Това е кампанулката , която ми изпрати valia.l .Успя да се вкорени и дори да цъфни. Дала си ми я от сърце.Благодаря ти миличка! :ieeee: :tzeluvka:
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15971
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 979 пъти
Получил благодарност: 1911 пъти

Re: Подарените цветя при новите си стопани 8-)

Мнение от Гео, граф »

Добис, еуфорбията, която ми подари лани, сега цъфти :sooo: :sdaaa: ( извинявам се за лошите снимки, но макро-то нещо не ми се получава :oops: )

Изображение

Изображение
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Публикувай отговор

Обратно към “Други цветарски теми”