Kоледна звезда, поинсетия (Euphorbia pulcherrima)

Публикувай отговор
vili60
Кафе с мляко
Мнения: 283
Регистриран на: Май 28, '10, 00:59

Re: коледна звезда

Мнение от vili60 »

Деница,наистина е тъмно у тях.Открих начина,това е на тъмно по цял ден.
Аватар
vodo-leika
Кафе машина
Мнения: 4962
Регистриран на: Ное 25, '09, 20:29

Re: коледна звезда

Мнение от vodo-leika »

Та да да, та даааам! :ieeee: От утре започвам затъмняване. От 17- 18 часа до към 8-9 на другия ден. Използвам черен чувал, двоен, проверен да не прозира. Продължавам да си пръскам с Гама и да поливам със синия кристалон. И да знаете, от затъмнението някои листа, особено вътрешните пожълтяват и опадват, нормално е. :dovolen:
Да си пожелаем успех! :daaa: :dovolen:
Аватар
al.yank
Кафе машина
Мнения: 3786
Регистриран на: Ное 27, '09, 23:24
Местоположение: Варна

Re: коледна звезда

Мнение от al.yank »

vodo-leika написа:Та да да, та даааам! :ieeee: От утре започвам затъмняване. От 17- 18 часа до към 8-9 на другия ден. Използвам черен чувал, двоен, проверен да не прозира. Продължавам да си пръскам с Гама и да поливам със синия кристалон. И да знаете, от затъмнението някои листа, особено вътрешните пожълтяват и опадват, нормално е. :dovolen:
Да си пожелаем успех! :daaa: :dovolen:
Препис,препис :ieeee:
Истината рядко е чиста и никога проста!
http://bonko.snimka.bg/hobby/moite-cvetya.30518
denitsavm

Re: коледна звезда

Мнение от denitsavm »

Добрее. Откриваме затъмнението :daaa:
Аватар
EliD
Виенско кафе
Мнения: 368
Регистриран на: Сеп 8, '10, 14:36
Местоположение: София

Re: коледна звезда

Мнение от EliD »

Абе хора как успявате да си вкорените резник :?: Аз колкото пъти пробвам ми изгнива, а толкова ми се ще да си я размножа :nod: .
denitsavm

Re: коледна звезда

Мнение от denitsavm »

Аз нямам успех :hmmmmmm: , седи си обаче от месец и нещо във вода и не гние, растат му листата даже. Но е чупено цяло клонче, не е рязано отдолу. Бях чела, че резниците трябва да преседят на сухо докато спре да им тече млякото, после и във въглен да се топнат
Аватар
Say No
Kафенце
Мнения: 20
Регистриран на: Окт 5, '10, 10:59
Местоположение: София

Re: коледна звезда

Мнение от Say No »

Здравейте,
и аз отглеждам една коледна звезда. Подариха ми я миналата Коледа - хуаво, здраво растение с три кленчета.
Пролета (май месец) я пресадих в градината на доста слънчево място. Само 10 дни по-късно едно съседсто куче влезе през оградата и и пречупи всичкито кленчета. Мисля, че ги е ръфало - двете бяха почти до почвата пречупени, третото - по- високо, така че имаше отцеллели няколко листа. Много се ядосах и отписах звездата. Тя обаче се съвзе и направи съвсем прилична корона на едната отцеляла пръчка. В неделя я пресадих отново в сяксия и хайде - вътре. Сега е на полусветло - тоес в доста светла стая, но не до прозореца. След като изчетох какво сте написали за затъмняването довечера ще я преместя зад една колона - там би трябвало да и е доста тъмно.
Като цяла, на база на описаната истария мисля, че са много устойчиви растения. На нейно място много рози щяха да са умрели.
lila
Чист кофеин
Мнения: 8112
Регистриран на: Ное 24, '09, 16:28
Получил благодарност: 1 път

Re: коледна звезда

Мнение от lila »

кленчета вероятно е клончета?
Колкото до розите - разсмя ме с глас :mrgreen:
Аватар
Say No
Kафенце
Мнения: 20
Регистриран на: Окт 5, '10, 10:59
Местоположение: София

Re: коледна звезда

Мнение от Say No »

Да, определено кленчета е клончета.
А за розите, без да ми е никак смешно- въпростоно куче прекърши и две от тях- една позадена предната есен и една посадена месец по-рано - и двете дадоха фира. Отделно ликвидира сумати вкоренени пръчки, на които и бройка не им водя.
lila
Чист кофеин
Мнения: 8112
Регистриран на: Ное 24, '09, 16:28
Получил благодарност: 1 път

Re: коледна звезда

Мнение от lila »

Дай една снимка да го видим този поразеник :D :D :D
Публикувай отговор

Обратно към “Стайни цветя и растения”